Vila Tugendhat se opět mění v kino či divadlo. Na jaře se tu začne natáčet film Skleněný pokoj

Hana Slívová Hana Slívová
26. 1. 2018 11:07
Brněnská funkcionalistická vila manželů Grety a Fritze Tugendhatových, kterou navrhl architekt Ludwig Mies van der Rohe, začíná cyklus letošních filmových projekcí černobílým oscarovým snímkem s Paulem Newmanem Někdo tam nahoře má mě rád. Snímek z roku 1956 režíroval Robert Wise.
Brněnská vila Tugendhat.
Brněnská vila Tugendhat. | Foto: David Židlický

Filmová projekce se 21. února uskuteční v technickém podlaží Vily Tugendhat, kde si návštěvníci také mohou dát něco v baru. Součástí večera bude krátká prohlídka hlavního obytného prostoru vily, vstupenky za 250 korun je potřeba zakoupit dopředu.

S projekcemi počítá instituce i nadále, další termíny oznámí vždy zhruba s měsíčním předstihem.

Podle tiskového mluvčího Petra Dvořáka má však nyní přednost natáčení filmu podle knižního bestselleru Simona Mawera Skleněný pokoj, který vypráví o osudech této slavné brněnské budovy. Natáčení zřejmě začne v březnu, ve snímku by se měl objevit například Karel Roden.

Ještě do konce měsíce bude vila Tugendhat patřit dětem a rodičům, 29. ledna a potom 12. února se tu ve spolupráci se souborem ProArt má konat "tanečně-hudebně-divadelní zimní pohádkové rendez-vous". Ve skleněném pokoji vily prý návštěvníci mimo jiné potkají pohádkové postavy nebo Oscara Wilda, Igora Stravinského či Bohuslava Martinů.

V dubnu, květnu, září a říjnu se ve vile uskuteční VI. ročník koncertů hudebního tělesa Brno Contemporary Orchestra vedeného dirigentem Pavlem Šnajdrem. Letošní akce je inspirovaná rytmem a africkým folklorem.

Jak dodává mluvčí Petr Dvořák, Tugendhat se v červnu chystá na celovečerní filmovou událost a v plánu má i připomínku osmičkového roku. Podrobnosti ale teprve budou zveřejněny.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Rafaj odstoupí 1. prosince. Vláda schválila podmínky výběru nového předsedy ÚOHS

Vláda na pondělním zasedání odsouhlasila podmínky výběrového řízení na pozici předsedy Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS). Potvrdil to premiér Andrej Babiš (ANO). Současný šéf antimonopolního úřadu Petr Rafaj odstoupí z funkce k 1. prosinci, rezignaci už dříve předal prezidentovi Miloši Zemanovi. Hlavě státu minulý týden potvrdil náměstek ministra vnitra Petr Mlsna, že má zájem se výběrového řízení zúčastnit.

Ve výběrové komisi budou podle materiálů, které dnes předložil kabinetu jeho předseda, místopředsedkyně vládního Výboru pro personální nominace Yvona Charouzdová, ředitel Odboru práva veřejných zakázek ministerstva pro místní rozvoj Vlastimil Fidler a státní tajemník ministerstva vnitra Josef Postránecký.

Zdroj: ČTK
Další zprávy