VIDEO Zhang Yimou se chystá ohromit Cannes svou novinkou

18. 4. 2014 14:41
Snímek Coming Home je příběhem čínského disidenta zarámovaný letopočty 1920 a 1990. Režisér Klanu létajících dýk se v něm opět potkává s herečkou Gong Li.
Podívejte se na ukázku z filmu Zhanga Yimou Coming Home. | Video:

Video - Zvláštního uvedení mimo soutěž se na letošním festivalu v Cannes dočká nejnovější snímek prominentního čínského režiséra Zhang Yimou. A trailer slibuje hodně velkolepou podívanou.

Ve filmu se režisér opět potkává se svou múzou Gong Li (2046, Hrdina, Kletba zlatého květu, Gejša) i Chen Daomingem (Volavka III, Hrdina)

Právě snímky Hrdina a Kletba zlatého květu jsou pro režiséra Zhanga Yimou zásadními. Z jeho tvorby se dají ale připomenout ještě úchvatné Rudé pole, které získalo v roce 1987 Zlatého medvěda na Berlinale a velkolepý Klan létajících dýk.

Novinka Comig Home vypráví příběh čínského disidenta, který jako mladý uprchne do Ameriky před hrozbou nechtěného manželství, ale nakonec se vrací domů o mnoho let později jen aby byl odmítnut svou rodinou a nakonec je poslán do pracovního tábora. Zhang Yimou určitě bude stavět na velmi vypjatých emocích i obrazové kráse. Coming Home, dříve zmiňovaný i pod titulem Return, je adaptací románu The Criminal Lu Yanshi od Geling Yan, jehož děj je zasazen mezi roky 1920 až 1990.

V Cannes se bude promítat ve stejné sekci jako hollywoodská animovaná novinka Jak vycvičit draka 2.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Colorado hlásí druhý případ hokejisty nakaženého koronavirem

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

Klub z Denveru v prohlášení uvedl, že všichni, kdo přišli s hráčem do blízkého kontaktu, byli informováni a zůstávají v karanténě, kterou dříve nařídilo vedení ligy. Žádný další hokejista ani člen realizačního týmu podle klubu nevykazuje příznaky nemoci COVID-19.

Ve čtvrtek vedení Colorada, v němž působí i brankář Pavel Francouz a útočník Martin Kaut, oznámilo první případ nákazy. Nejmenovaný hráč se podle klubu už zcela zotavil.

NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna. Ve Spojených státech amerických počet nakažených koronavirem už přesáhl 100.000 a jsou nejvíce zasaženou zemí na světě.

Další zprávy