VIDEO Zhang Yimou se chystá ohromit Cannes svou novinkou

18. 4. 2014 14:41
Snímek Coming Home je příběhem čínského disidenta zarámovaný letopočty 1920 a 1990. Režisér Klanu létajících dýk se v něm opět potkává s herečkou Gong Li.
Podívejte se na ukázku z filmu Zhanga Yimou Coming Home. | Video:

Video - Zvláštního uvedení mimo soutěž se na letošním festivalu v Cannes dočká nejnovější snímek prominentního čínského režiséra Zhang Yimou. A trailer slibuje hodně velkolepou podívanou.

Ve filmu se režisér opět potkává se svou múzou Gong Li (2046, Hrdina, Kletba zlatého květu, Gejša) i Chen Daomingem (Volavka III, Hrdina)

Právě snímky Hrdina a Kletba zlatého květu jsou pro režiséra Zhanga Yimou zásadními. Z jeho tvorby se dají ale připomenout ještě úchvatné Rudé pole, které získalo v roce 1987 Zlatého medvěda na Berlinale a velkolepý Klan létajících dýk.

Novinka Comig Home vypráví příběh čínského disidenta, který jako mladý uprchne do Ameriky před hrozbou nechtěného manželství, ale nakonec se vrací domů o mnoho let později jen aby byl odmítnut svou rodinou a nakonec je poslán do pracovního tábora. Zhang Yimou určitě bude stavět na velmi vypjatých emocích i obrazové kráse. Coming Home, dříve zmiňovaný i pod titulem Return, je adaptací románu The Criminal Lu Yanshi od Geling Yan, jehož děj je zasazen mezi roky 1920 až 1990.

V Cannes se bude promítat ve stejné sekci jako hollywoodská animovaná novinka Jak vycvičit draka 2.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Kaťuša končí. V elitním pelotonu ji nahradí tým Israel Academy

Tradiční cyklistická stáj Kaťuša po této sezoně skončí a místo ní se v elitní společnosti WorldTour objeví Israel Cycling Academy, za kterou závodí i český jezdec Daniel Turek. Dosud kontinentální tým koupí od Kaťuše licenci a převezme i smlouvy jedenácti jezdců. Informoval o tom server cyclingnews.com.

Kaťuša zanikne, protože přijde o dva hlavní sponzory firmu Alpecin a výrobce kol Canyon. Její nástupce Israel Academy získá mimo jiné z jezdců Němce Nilse Politta, který byl letos druhý na prestižní klasice Paříž-Roubaix. Lídrem pro etapové závody by měl být Ir Dan Martin.

před 42 minutami

Primátor Jablonce neustál rozpad tamní koalice, vystupuje z ANO, aby nepoškozoval jméno hnutí

Jablonecký primátor Milan Kroupa vystoupil z hnutí ANO. Hlavním důvodem je podle něj rozpad koalice, který považuje za své osobní selhání. K odchodu ho vedla také snaha nepoškozovat ANO, řekl Kroupa, který stál v čele druhého největšího města v Libereckém kraji od voleb na podzim loňského roku. Odmítl, že by za odchodem byl tlak shora. Zda zůstane primátorem, není zatím jasné, spekuluje se, že ho zastupitelé už ve středu odvolají. Na programu jednání to však zatím není, jasno není ani o případném nástupci. Koalice tvořená ANO, Piráty, hnutím Společně pro Jablonec a jedním zastupitelem zvoleným za Novou budoucnost pro Jablonec se rozpadla na konci prázdnin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy