VIDEO Strážci galaxie vyrážejí za záchranou všech světů

Podívejte se na první ukázku z očekávaného komiksového snímku od Marvelu. Do kin přijde 31. července.
Podívejte se na první ukázku z očekávaného snímku Strážci galaxie. | Video:

Video - Říkají si Strážci Galaxie a nechali na sebe čekat opravdu dlouho. Superhrdinský film od Marvelu na sebe naplno upozornil loni v létě na Comic Conu a od té doby fanoušci čekají na první ukázku, ti nejvěrnější o filmu věděli ještě hodně měsíců předem, kdy docházelo k nejrůznějším změnám a odkladům.

Teď se všichni příznivci Marvelu dočkali. Chris Pratt alias Peter Quill povede tým ztracených existencí z celé galaxie, včetně obra (Vin Diesel), mluvícího mývala (Bradley Cooper), a dvou vetřelců (Zoe Saldana a Dave Bautista). Strážce galaxie režíroval James Gunn.

Zápletka se hned na začátku comicsové podívané točí kolem krádeře tajemné koule zvané Orb. Zlodějem je samozřejmě Peter Quill, kterému se na paty pověsí tým zkušených zabijáků najatých hlavním padouchem Ronanem (Lee Pace), který netouží po ničem menším, než je ovládnutí vesmíru.

Když Peter zjistí, co vlastně ukradl, rozhodne se s pomocí svých kolegů-vesmírných looserů zachránit svět...

Česká premiéra je naplánovaná na 31. července letošního roku.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Základní část NHL se bude hrát až do poloviny května

Vedení NHL rozhodlo o prodloužení základní části soutěže až do 16. května. K tomuto kroku vedlo elitní ligu odložení hned osmi zápasů Vancouveru kvůli nákaze nemocí covid-19. NHL nicméně stále počítá s tím, že ve zkrácené sezoně odehraje každý z týmů v souladu s původním plánem všech 56 utkání dlouhodobé fáze. Zatím však není jasné, kdy začnou vyřazovací boje o Stanley Cup.

Přestože bylo ve zhuštěném programu základní části, při němž čeká za normálních okolností každý klub 82 zápasů, odloženo od začátku sezony z důvodu koronavirové pandemie 54 utkání a dalších pět kvůli potížím s počasím, nenabrala NHL zatím nijak dramatický skluz. Původně měla dlouhodobá fáze skončit 8. května, již dříve byla prodloužena do 11. května.

Tým Canucks byl v rozehrané soutěži zasažen nákazou dosud nejvýrazněji. Různé formy koronaviru byly diagnostikovány u 21 hráčů a čtyř dalších zaměstnanců klubu. Kanadský celek, který má odehráno nejméně utkání (37) v soutěži, hrál kvůli tomu naposledy 24. března. Dnes už ale může začít s tréninkem, do zápasového zatížení pak naskočí v pátek soubojem s Edmontonem.

O začátku play off nebylo zatím rozhodnuto. "NHL bude i nadále sledovat a pečlivě vyhodnocovat průběh základní části, teprve pak bude definitivně oznámeno datum, kdy se začne hrát o Stanley Cup. S posledními změnami a posunutým koncem základní části v Severní divizi je ale možné, že zápasy prvního kola play off začnou ve Východní, Centrální a Západní divizi o pár dnů dříve než v Severní divizi," uvedla liga v tiskové zprávě.

S prodloužením základní části NHL se však zmenšil časový prostor hráčům, kteří posílí národní týmy na mistrovství světa v Lotyšsku. Rovněž posunutý šampionát, jehož spolupořadatelem mělo být původně i Bělorusko, začne v pátek 21. května. Hned v jeho úvodní den půjdou do akce i čeští hokejisté, které čeká souboj s Ruskem. Finále turnaje je pak naplánováno na neděli 6. června.

Zdroj: ČTK
Další zprávy