VIDEO: Šestkrát Star Trek, Útok na Bílý dům a Wolverine

Kultura Kultura
3. 5. 2013 12:23
Channing Tatum zachraňuje Ameriku a Hugh Jackman bojuje se Stříbrným samurajem
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Hned šest scén, ze sci-fi dobrodružství Star Trek: Do temnoty sjednocených do jediného pětiminutového videa přibylo na internet ve stejný čas, jako se objevil druhý oficiální trailer k thrilleru Útok na Bílý dům a majitelé amertických kin si na CinemaCnu pustili vzrušující akci z Wolverina. Ať již jste teorista z přítomnosti, záškodník třiadvacátého století, nebo válčník Yakuzy s futuristickou technologií, správní hrdinové vám dají co proto!

Odvážně se vypravit tam...

Po australské premiéře již někteří fanoušci Star Treku vědí, kdo je doopravdy Kirkův nepřítel John Harrison. Ať už jsou potěšeni, nebo zklamáni, kritici nové dobrodružství od J.J. Abramse (Super 8, Mission Impossible III) Star Tek: Do temnoty převážně chválí.

Šestice scén navozuje zábavu z výprav, na něž se vypraví kapitán Kirk (Chris Pine), Spock (Zachary Quinto), Uhura (Zoe Saldana) a další členové posádky Enterprise. Mise na planetě primitivních mimozemšťanů je pouze úvodem k pronásledování nebezpečného sabotéra Johna Harrisona (Benedict Cumberbatch), jenž spáchal několik teroristických útoků na Zemi.    

Star Trek: Do temnoty v Čechách uvidíme od 6. června. 

 

Druhé obsazení Bílého domu

Společnost Columbia Pictures představila nový trailer na drama Útok na Bílý dům (White House Down). V nedávném Pádu Bílého domu zaútočila na sídlo amerického prezidenta skupina korejských teroristů, ale režisér Roland Emmerich (Den nezávislosti, Patriot) nechá Bílý dům obsadit žoldáky pod vedením teroristy Stenze (Jason Clarke).  Záchranu prezidenta (Jamie Foxx) a jeho dcery (Joey King) dostane za povinnost washingtonský policista John Cale (Channing Tatum), jehož nedávno odmítla vzít do svých řad Tajná služba.

Soudě dle traileru bude Útok na bílý dům odlehčeným akčním filmem. V českých kinech jej uvidíme od 18. července.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

S adamantiovou kostrou proti tachyonům

Ze CinemaConu k nám dorazil další příslib komiksové akce. Člen X-Menů, mutant Wolverine (Hugh Jackman) seznámil publikum před čtyřmi lety s příběhem svého původu a nyní vyráží do dalšího sólového snímku nazvaného prostě Wolverine. V režii Jamese Mangolda (Walk the Line, 3:10 Vlak do Yumy) cestuje muž s adamantiovou kostrou a regenerativními schopnostmi do Japonska, kde jej čeká boj s bossem Yakuzy jménem Shingen Yashida (Hiroyuki Sanada) a jeho levobočkem Kenuichim Haradou (Will Yun Lee) alias Stříbrným samurajem (Silver Samurai) ozbrojeným katanou s tachyonovou energií. Mezi další Wolverinovy protivníky bude patřit také bojovnice Viper (Zmije) imunní vůči jedům v podání Světlany Chodčenkové. Do mutanta se zamiluje Yashidova dcera Mariko (Tao Okamoto).   

S Wolverinem vyrazí Češi za dobrodružstvím 25. července.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 59 minutami

Benátky pokutují neuctivé turisty, Češi se ve městě proháněli na kole

Italské Benátky se potýkají s neotesanými turisty, kteří porušují takzvané "urbánní dekorum", tedy pravidla slušného chování v historickém městě. 

Francouzský turista si vysloužil pokutu ve výši 150 eur (zhruba 3835 korun) za to, že na hlavním benátském kanále provozoval takzvaný paddleboarding, tedy jízdu na prkně vestoje s pádlem. Uvedla to dnes místní policie, která se zaměřuje i na dodržování pravidel slušného chování ve městě na laguně a provedla zátah proti "neuctivým" návštěvníkům. Ti se do starobylých Benátek opět vrací ve větším množství po posledním proticovidovém lockdownu.

Policie zmínila i další příklady pokleslého chování turistů, včetně případu dvou Čechů, kteří dostali pokutu ve výši 100 eur každý. Jeden z nich se projížděl po náměstíčku Campiello Selvatico na kole, druhý se proháněl před historickým palácem Palazzo Cavalli na elektrickém skútru.

Dvě Němky podle policie musely zaplatit pokutu v úhrnné výši 250 eur za to, že se slunily v bikinách u kostela San Stae, což policie označila za další příklad "degradace" města. Tři turisté z Bangladéše pak dostali každý pokutu 50 eur za to, že po historickém mostě Ponte della Costituzione hrkali s cestovními kufry na kolečkách.

Další zprávy