VIDEO Režiséra Refna fascinuje hororový příběh Elisy Lam

Kultura Kultura
18. 5. 2014 14:15
Dánský režisér snímků Drive a Jen Bůh odpouští by rád natočil horor The Bringing založený na tajuplné vraždě studentky Elisy Lam.
Nicolas Winding Refn jako porotce na festivalu v Cannes.
Nicolas Winding Refn jako porotce na festivalu v Cannes. | Foto: Reuters

Video - Dánský režisér Nicolas Winding Refn způsobil loni rozruch v Cannes se svým krvákem Jen Bůh odpouští, v roce 2011 tamtéž okouzlil publikum atmosférickým snímkem Drive, za nějž získal cenu ze nejlepší režii. Letos sám bude vybírat adepty na Zlatou palmu jako člen nejdůležitější poroty.

Server Deadline během letošního festivalu přinesl zprávu, že Refn chystá nový horor s názvem The Bringing. Námět je založený na virálním videu Elisy Lam z hotelového výtahu v Los Angeles, jímž je prý režisér naprosto fascinovaný.

Je totiž údajně velkým fanouškem hororů, což samozřejmě není žádné překvapení pro diváky jeho krvavých představení jako jsou například i Barbar (Valhalla Rising) či Bronson.

Podívejte se na tajuplné video z posledních hodin života Elisy Lam.
Podívejte se na tajuplné video z posledních hodin života Elisy Lam. | Video:

A tak není divu, že ho upoutalo tajuplné video, které už na Youtube vidělo přes pět milionů uživatelů a stalo se předmětem mnoha spekulací. Elisa Lam byla kanadskou studentkou čínského původu, jejíž tragický příběh nenašel zatím žádné vysvětlení. Zmizela v lednu roku 2013 a později ji našli mrtvou ve vodní nádrži na střeše hotelu Cecile v Lost Angeles. Vyšetřovatelé zkoumali samozřejmě i zmíněné video z výtahu, na němž se dívka chová poněkud nevysvětlitelným způsobem. Každopádně jsou to poslední záběry z jejího života.

Dá se tedy očekávat, že snímek bude plný nadpřirozených či nevysvětlitelných motivů, ne nepodobných románu The Shinning od Stephena Kinga. Pokud tedy dostane Refn šanci námět natočit, vznikne v produkci Sony Pictures jistě hodně vzrušující dílo.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 52 minutami

Šest lidí se zranilo při nehodě tří aut u obce Gruna na Svitavsku

Šest lidí se zranilo při nehodě tří aut u obce Gruna na Svitavsku na silnici I/35. Jednoho musel vrtulník převézt do nemocnice, řekl mluvčí Zdravotnické záchranné služby Pardubického kraje Aleš Malý. Frekventovaná silnice je kvůli nehodě uzavřena, podle mluvčí krajské policie Dity Holečkové bude uzavřena zřejmě do 12:00.

"Dvě osoby utrpěly středně těžká až těžká zranění. Jedna byla letecky přepravena do Brna, druhou převezla sanita do Fakultní nemocnice v Olomouci," uvedl Malý. Čtyři lidé s lehkými zraněními skončili ve Svitavské nemocnici.

Podle mluvčí krajských hasičů Venduly Horákové se u Gruny srazily dvě dodávky a nákladní automobil. Hasiči museli ze dvou dodávek vyprostit zaklíněné řidiče.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Spilková zakončila turnaj v Portlandu dvěma ranami pod par a 38. místem

Golfistka Klára Spilková zakončila turnaj v Portlandu nejlepším kolem, zvládla jej s dvěma ranami pod par a dělí se o konečnou 38. příčku. Na letošním okruhu LPGA tak zaznamenala druhé nejlepší umístění, v dubnu na Havaji atakovala elitní desítku a byla dvanáctá. Zkrácený podnik Portland Classic, který o jedno kolo připravilo deštivé počasí, vyhrála světová dvojka Korejka Ko Čin-jong se skóre -11.

Šestadvacetiletá Spilková v Portlandu prošla cutem po předchozích třech nezdarech na elitním okruhu. Na prvním turnaji po olympijských hrách se každým dnem zlepšovala, hrála 75, 74 a v neděli 70 ran. Na závěr měla pět birdie a tři bogey.

O 38. místo se česká golfistka podělila se čtyřmi hráčkami, všechny získaly odměnu 7323 dolarů. Vítězná Ko Čin-jong si odvezla s devátým titulem na LPA Tour i prémii 210.000 dolarů. Za ní se podělily o druhou pozici s výsledkem -7 krajanka I Čong-un a Australanka korejského původu Su Oh.

Další zprávy