VIDEO Režisér J.J. Abrams vypustil hororového Cizince

Kultura Kultura
21. 8. 2013 8:11
Tvůrce Star Treku a Star Wars poprvé poodhaluje svůj utajený projekt
Foto: Aktuálně.cz

Video - J.J. Abrams patří mezi nejzajímavější filmaře své generace a slušnou část tohoto postavení si vysloužil právě díky schopnosti své dílo pojmout mimo hranice jediného média a už před jeho uvedením divákům zamotat hlavu.

Asi tedy nepřekvapí, že se svých reklamních manýr nevzdává a svůj další projekt propaguje opět velmi svérázně. Do světa vypustil minutové, hororově laděné video, aniž by o něm cokoliv prozradil, tedy kromě označení Stranger - Cizinec. Jedná se o trailer na film? Seriál? Reklama na jeho chystanou knihu? Nebo snad jím produkovanou počítačovou hru? Můžeme jen hádat.

J. J. Abams
J. J. Abams | Foto: Reuters

Ze strany Abramse jde jistě o navázání na vlastní tradice. Z virálních kampaní kultovního seriálu Ztraceni si dodnes mohou brát příklad všichni jeho následovníci. Bohaté a košaté bonusy rozeseté po celém internetu i mimo něj obohacovaly příběh o celé dějové linie a pro fanoušky otevíraly zcela nové výklady příběhu. Super 8 a Cloverfield těžily z tajemna a o projektech se dlouho nevědělo prakticky vůbec nic nad rámec názvu. Pro každý plakát museli fanoušci složitě prohledávat internet a sledovat různé nápovědy, jak se odměny dopátrat. I v propagaci blockbusterů jako Star Trek můžeme pozorovat podobné tendence nabídnout netradiční kampaň, vybízející k aktivnímu zájmu o dílo, nikoliv pouze pasivnímu čekání na premiéru.

Jen během úterka zhlédly video Stranger stovky tisíc uživatelů Youtube. O divoké teorie tedy není nouze. Všichni se shodují jen na tom, že pokud se jedná o film, jen těžko ho bude režírovat osobně Abrams - na to je jeho diář až příliš plný. Chystá se na režii sedmých Star Wars a stále nepadlo poslední slovo o třetím Star Treku.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 37 minutami

Atlanta v NBA zaskočila Philadelphii, mečbol mají i Clippers

Basketbalisté Atlanty v play off NBA na hřišti Philadelphie vymazali ztrátu 26 bodů a po výhře 109:106 se v sérii druhého kola ujali vedení 3:2. Venku uspěli také Los Angeles Clippers a díky vítězství 119:111 v Utahu je rovněž dělí jedna výhra od postupu.

Hawks se stali teprve třetím týmem v historii, který v play-off dokázal otočit zápas, v němž ještě o půli prohrával nejméně o 22 bodů. Výrazně jim pomohl fakt, že Sixers znovu příliš nezářili na čáře šestky, odkud zahodili 15 střel.

Play off NBA - 2. kolo:

Východní konference - 5. zápas:

Philadelphia - Atlanta 106:109, stav série 2:3.

Západní konference - 5. zápas:

Utah - LA Clippers 111:119, stav série 2:3.

před 1 hodinou

USA zastavily vyšetřování, které mělo řešit, zda Bolton v knize o Trumpovi prozradil utajované informace

Americké ministerstvo spravedlnosti zastavilo vyšetřování ve věci, zda John Bolton v knize o svém působení v roli bezpečnostního poradce exprezidenta Donalda Trumpa protiprávně prozradil utajované informace. Informoval o tom list The New York Times a agentura AP. Zástupci vlády současného prezidenta Joea Bidena u federálního soudu podali dokument, kterým podnět k zahájení soudního řízení ruší.

V knize The Room Where It Happened: A White House Memoir (Místnost, kde se to dělo: Paměti z Bílého domu) vydané loni na konci června Bolton ukázal tehdejšího prezidenta Trumpa jako člověka, který se neorientoval v geopolitických otázkách, a jeho rozhodnutí se podřizovala snaze o znovuzvolení. Trump dal v souvislosti s knihou najevo, že si přeje Boltonovo stíhání a označil ho za "silně nekompetentního" a za "lháře".

Trumpova administrativa se pokoušela vydání knihy soudně zablokovat, protože Bolton podle ní porušil dohodu o mlčenlivosti, k níž se při nástupu do funkce bezpečnostního poradce zavázal. Spolupracovníci bývalého prezidenta také tvrdili, že kniha ohrožuje národní bezpečnost. Soud však jejich žádost zamítl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy