VIDEO První Avenger se vrací, aby opět zachránil svět

Kultura Kultura
8. 2. 2014 11:18
Podívejte se na trailer filmu Captain America: Návrat prvního Avengera. Napraví si superhrdina v sequelu reputaci?
Podívejte se na ukázku z filmu Captain America: Návrat prvního Avengera. | Video:

Video - Marvelovský Captain America se vrátí do kin na začátku dubna. Chris Evans si zopakuje roli prvního Avengera, fanoušci se setkají také se Scarlett Johansson jako Černou vdovou i Samuela L. Jacksonem coby Nickem Furym.

Captain America se snaží v ústraní přizpůsobit modernímu světu, kam jej uvrhnul sled událostí v prvním dílu komiksového filmu. Že se mu nepodaří stranou bouřlivých událostí je jasné, roznětkou pro nová dobrodružství se stane útok na jeho kolegu z organizace S.H.I.E.L.D., jejíhož vysokého úředníka si zahrál Robert Redford.

Aby zabránili masakru celého světa, povolají tentokrát Black Widow a Captain America na pomoc Falcona a utkají se s hlavním záporákem Winter Soldierem.

Po rozpačitých reakcích na první díl, můžou být fanoušci celkem napjatí, zda se režisérskému duu Joe a Anthonyho Russových podaří reputaci napravit. Každopádně smlouvu na třetí pokračování mají už připravenou.

V českých kinech má film premiéru 3. dubna.

 

Právě se děje

před 27 minutami

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února

Příjem žádostí do druhé výzvy programu COVID nájemné MPO kvůli nefungujícímu on-line systému prodlouží do 4. února, sdělil ČTK ministr Havlíček.

On-line informační systém MPO pro podávání žádostí do programů COVID je podle Havlíčka připraven. Příjem žádostí začne znovu v sobotu v 08:00, uvedl.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Nový majitel má dát za Vítkovice Heavy Machinery přes 1,2 miliardy korun

Nový majitel by měl za ostravský strojírenský podnik Vítkovice Heavy Machinery (VHM) zaplatit 1,2115 miliardy korun. Jde o nejvyšší nabídku ze čtvrtečního druhého kola výběrového řízení. Byla vyvolávací cenou v páteční aukci na portálu verejnedrazby.cz, do níž postoupilo pět nejvážnějších zájemců, a nakonec se ukázala být i konečnou cenou. Za firmu to ČTK sdělil Jaroslav Martínek.

Jméno subjektu, který ve výběrovém řízení předložil nejvyšší nabídku, zatím insolvenční správce Lukáš Zrůst nesdělil. "Bude oznámeno po splnění dílčích povinností ve smyslu insolvenčního zákona," uvedl Martínek.

Prodejní proces páteční aukcí ještě neskončil. Do 27. ledna musí s jejími výsledky vyslovit souhlas věřitelský výbor, zajištění věřitelé a soud. "Pokud bude vysloven, má nový majitel čas do 11. března na doplacení kupní ceny. O den později je nejzazší termín pro uzavření smlouvy o převodu závodu a 15. března je rozhodný den pro převod VHM na nového majitele," uvedl Martínek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy