VIDEO Poslední díl Hunger Games předznamenává nový trailer. Jennifer Lawrence vyzývá k boji

jaz
7. 10. 2015 13:00
Sci-fi thriller Hladové hry se blíží ke svému konci. 2. část posledního dílu se v kinech objeví koncem listopadu a fanouškům slibuje nejen hlavní hvězdu Jennifer Lawrence v roli neohrožené Katniss Everdeen, ale i akční scény a zkázu Kapitolu. Menší ochutnávkou je pro nedočkavce více jak dvouminutový trailer, ze kterého je jasné, o čem ve filmu půjde.
Foto: Lionsgate

Praha – V polovině týdne zveřejnili tvůrci ságy Hunger Games zřejmě poslední trailer k očekávané závěrečné části s názvem Síla vzdoru 2. část (v originále Mockingjay). Podle videa by mělo jít o boj, s jakým se dosud hlavní hrdinka Katniss Everdeen v podání Jennifer Lawrence ještě v aréně nesetkala. Informoval o tom server Mashable.

Poslední díl diváky zavede opět do postapokalyptické doby, kdy je ve válce 13. kraj s vládnoucím Kapitolem. Dost už bylo pro hlavní aktéry filmu zabíjení, proto se připravují na poslední bitvu, která by tomu měla učinit přítrž. Katniss tak hodlá zamířit přímo za původcem všeho zla, prezidentem Snowem a za vše se mu pomstít.

Trailer k poslednímu dílu Hunger Games
Trailer k poslednímu dílu Hunger Games | Video: YouTube

2,5 minutové video začíná dojemnou scénou Katniss v objetí s její sestrou Prim. Zbytek traileru už ale dává vědět, že půjde o něco úplně jiného. Celý trailer doprovází monolog rozhněvané Katnis, ve kterém vyzývá své souputníky k boji.

"Všichni máme jednoho nepřítele, a tím je prezident Snow. On škodí všemu a všem," říká Katniss. "Přestaňme pro něj zabíjet. Dnes večer, obraťte své zbraně proti Kapitolu. Obraťte své zbraně proti Snowovi."

Režie se i tentokrát ujal Francis Lawrence a opět se objeví herecké hvězdy jako je Josh Hutcherson, Liam Hemsworth, Philip Seymour Hoffman, Woody Harrelson nebo filmový záporák Donald Sutherland. Poslední díl dobrodružné ságy má premiéru 20. listopadu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Fotbalový Liberec prodloužil smlouvu s kapitánem Mikulou

Fotbalový Liberec si pojistil služby kapitána Jana Mikuly. Osmadvacetiletý defenzivní univerzál prodloužil se severočeským ligovým klubem smlouvu o další dvě sezony. Slovan o tom informoval na svém webu.

"V Liberci jsem od začátku roku 2017, za tu dobu jsem si zde zvykl a jsem tady spokojený. Je tu dobrý kolektiv a já budu rád dál jeho součástí," uvedl Mikula.

"Miky je součástí Slovanu už pár roků a je dobře, že zůstává. Je to charakterově výborný kluk, který má zkušenosti a je poctivým fotbalistou. Je velmi zodpovědný v defenzivní práci, ale umí i zaútočit. Je také skvělým týmovým hráčem. Jeho další nespornou výhodou je univerzálnost. V defenzivě umí zahrát více postů, když nás tlačí bota při zranění některých hráčů," doplnil liberecký kouč Pavel Hoftych.

Mikula má na kontě 135 ligových startů a čtyři vstřelené branky. Nejvyšší soutěž hrál vedle Liberce také za Slavii Praha a Jihlavu.

Další zprávy