VIDEO Pohlédněte do tváře RoboCopovi! Je lidštější

Kultura Kultura
6. 9. 2013 10:10
Podívejte se na ukázku remaku slavného filmu Paula Verhoevena
RoboCop přichází.
RoboCop přichází. | Foto: Aktuálně.cz

Video - RoboCop patří nepochybně mezi díla své doby. Ať už nesmrtelně dobovým zpracováním Paula Verhoevena, nebo samotnou myšlenkou člověka přetvořeného v robota. Jenže hollywoodští producenti, jak to tak bývá, se s tím nespokojili a brzy představí remake pro 21. století.

V režii brazilského filmaře Josého Padilhy proslaveného dvoudílnou Elitní jednotkou se do kovového obleku uzavře ne moc známý Joel Kinnaman (Muži, kteří nenávidí ženy). Sekundovat mu budou i zvučnější jména jako Gary Oldman, Michael Keaton a Samuel L. Jackson.

První trailer naznačuje, že RoboCop bude o něco lidštější, častěji mu uvidíme do tváře a bude mnohem mobilnější než neforemná skořápka obklopující kdysi Petera Wellera.

Jestli tyto změny posunou náš zážitek k lepšímu, nebo naopak, se dozvíme 6. února 2014 i v českýh kinech.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

 

Právě se děje

před 49 minutami

Kritická kniha o Trumpovi od jeho neteře může vyjít, soud zrušil zákaz distribuce

Newyorský odvolací soud ve středu zrušil opatření, kterým soud nižší instance dočasně zakázal nakladatelství šířit kriticky laděnou knihu o prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Ve čtvrtek o tom informovala agentura AP. Vydání knihy z pera prezidentovy neteře Mary Trumpové se u soudu snažil zablokovat Trumpův bratr Robert, podle kterého Mary sepsáním knihy porušila smlouvu o mlčenlivosti.

Na základě rozhodnutí odvolacího soudu bude moci nakladatelství Simon & Schuster tisknout a distribuovat knihu Mary Trumpové, která nese název "Too Much and Never Enough: How My Family Created the World's Most Dangerous Man" (Příliš mnoho a nikdy dost: Jak moje rodina stvořila nejnebezpečnějšího muže na světě). Na pultech knihkupců by se měla 240stránková kniha podle původního plánu objevit 28. července.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Richmond odstraní památníky konfederační armády, podle města jsou připomínkou rasismu

Město Richmond, někdejší hlavní město Konfederovaných států amerických, odstraní památníky připomínající konfederační armádu. Podle radnice města ve státě Virginie jsou tyto pomníky mnohými pokládány za symboly oslavování rasistického dědictví Spojených států.

Radnice v prohlášení oznámila, že starosta Levar Stoney "nařídil okamžité odstranění četných soch ve městě", včetně těch připomínajících konfederační historii. 

Odstraňování symbolů otrokářství navazuje na vlnu protestů proti rasové nerovnosti v USA. Manifestace proti rasismu a policejní brutalitě reagovaly na počínání bělošského strážníka, který neozbrojenému černochovi Floydovi při zatýkání v Minneapolisu několik minut klečel na krku a usmrtil jej.

Zdroj: ČTK
Další zprávy