reklama
 
 

VIDEO Náckové ve sklepě, rebélie i démon Rumsfeld v Ji.hlavě

14. 10. 2014 11:53
Festival dokumentů v Jihlavě zveřejnil letošní program. Podívejte se na ukázky z nejzajímavějších filmů.

Video - Už po osmnácté nabízí Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava obrovskou škálu možností jak ukojit touhou po kvalitních nejen dokumentárních zážitcích. Od 23. do 28. října nabídne přes 200 filmů ze 42 zemí.

O ocenění nejlepší český dokument 2014 v sekci Česká radost se utká nejen dokument Danielův svět o pedofilním studentovi, který by však dítěti nikdy neublížil, svérázný povídkový film Gottland vycházející z reportáží polského novináře Mariusze Szczygiela nebo Tučkův Plán odhalující zákoutí developerství a politického rozhodování o veřejných věcech.

V kategorii Opus Bonum se sešli aspiranti na nejlepší světový dokumentární film. Mezi nimi je například francouzský dokument Rock v kostech, jehož autorka se nechala inspirovat ruskou nezávislou hudební scénou, punkrockem i politikou. Buenos Aire Free Party je svědectví o přípravách a průběhu freetechno party kombinované se záběry z historie Argentiny. Brazilský dokument Dvacetník se vrací do loňského června, kdy v Sao Paulu padlo rozhodnutí zvýšit cenu jídzného v hromadné dopravě.

Mezi moři, tak se jmenuje nová soutěžní sekce, ve které budou čtyři porotci hledat nejlepší dokument střední a východní Evropy. Témata se různí, od situace na Ukrajině (Euromajdan: hrubý sestřih), přes sociologický výzkum, který dokazuje, že mezi jakýmikoliv dvěma lidmi řetězec známých o maximálně šesti článcích (6 kroků od sebe), až po odhalování tajemství rakouských sklepů v režii Ulricha Seidla (Ve sklepě).

Podívejte se na ukázky z nejočekávanějších filmů MFDF Ji.hlava 2014!

14. 10. 2014 11:53

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama