VIDEO Náckové ve sklepě, rebélie i démon Rumsfeld v Ji.hlavě

Foto: Aktuálně.cz
14. 10. 2014 11:53
Festival dokumentů v Jihlavě zveřejnil letošní program. Podívejte se na ukázky z nejzajímavějších filmů.

Video - Už po osmnácté nabízí Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava obrovskou škálu možností jak ukojit touhou po kvalitních nejen dokumentárních zážitcích. Od 23. do 28. října nabídne přes 200 filmů ze 42 zemí.

O ocenění nejlepší český dokument 2014 v sekci Česká radost se utká nejen dokument Danielův svět o pedofilním studentovi, který by však dítěti nikdy neublížil, svérázný povídkový film Gottland vycházející z reportáží polského novináře Mariusze Szczygiela nebo Tučkův Plán odhalující zákoutí developerství a politického rozhodování o veřejných věcech.

V kategorii Opus Bonum se sešli aspiranti na nejlepší světový dokumentární film. Mezi nimi je například francouzský dokument Rock v kostech, jehož autorka se nechala inspirovat ruskou nezávislou hudební scénou, punkrockem i politikou. Buenos Aire Free Party je svědectví o přípravách a průběhu freetechno party kombinované se záběry z historie Argentiny. Brazilský dokument Dvacetník se vrací do loňského června, kdy v Sao Paulu padlo rozhodnutí zvýšit cenu jídzného v hromadné dopravě.

Mezi moři, tak se jmenuje nová soutěžní sekce, ve které budou čtyři porotci hledat nejlepší dokument střední a východní Evropy. Témata se různí, od situace na Ukrajině (Euromajdan: hrubý sestřih), přes sociologický výzkum, který dokazuje, že mezi jakýmikoliv dvěma lidmi řetězec známých o maximálně šesti článcích (6 kroků od sebe), až po odhalování tajemství rakouských sklepů v režii Ulricha Seidla (Ve sklepě).

Podívejte se na ukázky z nejočekávanějších filmů MFDF Ji.hlava 2014!

 

Právě se děje

před 3 hodinami

USA zruší výjimku ze sankcí týkající se íránského zařízení Fordo

Spojené státy ukončí platnost výjimky ze sankcí, která se týkala íránského zařízení Fordo a umožňovala zahraničním společnostem spolupracovat s íránským civilním jaderným programem bez toho, že by jim hrozily pokuty. Informoval o tom americký ministr zahraničí Mike Pompeo.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Chorvatští obhájci titulu prohráli v Davisově poháru s Ruskem

Chorvatští obhájci titulu vstoupili do nového formátu závěrečného turnaje Davisova poháru porážkou s tenisty Ruska. Ve dvouhrách v Madridu neuspěli Borna Gojo ani Borna Čorič. Třetím týmem ve skupině B je domácí Španělsko.

Skupina B:

Chorvatsko - Rusko 0:3

Gojo - Rubljov 3:6, 3:6, Čorič - Chačanov 7:6 (7:4), 4:6, 4:6, Dodig, Mektič - Chačanov, Rubljov 6:7 (3:7), 4:6.

Skupina D:

Belgie - Kolumbie 2:1

Darcis - Giraldo 6:3, 6:2, Goffin - Galán 3:6, 6:3, 6:3, Gille, Vliegen - Cabal, Farah 7:6 (7:5), 4:6, 6:7 (3:7).

Skupina F:

Itálie - Kanada 0:2 po druhé dvouhře

Fognini - Pospisil 6:7 (5:7), 5:7, Berrettini - Shapovalov 6:7 (5:7), 7:6 (7:3), 6:7 (5:7).

Zdroj: ČTK
Další zprávy