Popelka přijde z Panství Downtown. Potrápí ji Cate Blanchett

Kultura Kultura
20. 11. 2014 7:47
Do kin míří nová hollywoodská verze známé pohádky. Podívejte se na první ukázku z amerického filmu Popelka.
Lilly James se proměnila v Popelku.
Lilly James se proměnila v Popelku. | Foto: Disney

Praha – Do kin se blíží nová verze klasické pohádky Popelka, jejíž animovaná verze z roku 1950 studia Disney získala tři nominace na Oscara a Americký filmový institut ji v roce 2008 zařadil mezi deset nejlepších animovaných filmů.

Hranou verzi Popelky režíruje Brit Kenneth Branagh, který proslul jako shakespearovský herec i adaptátor a v poslední době v Hollywoodu natočil například komiksového Thora (2011) nebo akční snímek Jack Ryan: V utajení (2014).

Podívejte se na trailer k filmu Popelka.
2:21
Podívejte se na trailer k filmu Popelka. | Video: Falcon

Popelku hraje Lilly James, kterou známe ze seriálu Panství Downton, kde hraje Rose MacClare. Machechu si zahraje Cate Blanchett (Hobit: Šmakova dračí poušť) a její dvě dcery ztvární Holliady Grainger (Anna Karenina) a Sophie McShera (Panství Downton). Princ Kit bude mít tvář Richarda Maddena, který hraje ve fantasy seriálu Hra o trůny Robba Starka. Zkoušené Popelce bude pomáhat žebračka v podání Heleny Bonham-Carter (Osamělý jezdec).

Trailer napovídá, že půjde o výpravnou pohádku mířenou zejména na mladší publikum. Autory scénáře jsou Aline Bros McKenny, která napsala např. drama Koupili jsme ZOO (2011), a Chris Weitz, který režíroval film Twilight sága: Nový měsíc (2009). Premiéra snímku bude 13. března 2015.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Odložená sezona formule 1 by mohla začít až v říjnu

Vedení formule 1 se připravuje na variantu, že koronavirem narušená sezona odstartuje až v říjnu. V rozhovoru pro server BBC to prohlásil technický ředitel mistrovství světa Ross Brawn s tím, že by se ročník mohl protáhnout i do příštího roku.

Mistrovství světa mělo začít v polovině března, ale úvodní závod v Austrálii byl stejně jako Velká cena Monaka kvůli pandemii koronaviru zrušen. Sedm následujících Grand Prix bylo odloženo a podle provizorního kalendáře je nyní nejbližším závodem Velká cena Francie, která by se měla jet 28. června.

Vedení šampionátu, který potřebuje odjet minimálně osm závodů, aby byl považován za plnohodnotné mistrovství světa, se však připravuje i na možnost říjnového startu. "Plány pro zbytek sezony se mění každý den, situace je dynamická a nestabilní. Nejzazším termínem je pro nás říjen," řekl Brawn.

Další zprávy