VIDEO Jude Law na moři hledá ztracený poklad nacistů

Kultura Kultura
4. 10. 2014 7:26
Podívejte se na první trailer k dobrodružnému filmu Black Sea, ve kterém Jude Law hledá skrytý podmořský poklad.
Jude Law ve filmu Black Sea.
Jude Law ve filmu Black Sea. | Foto: Focus Features

Praha – Britského herce Juda Lawa jsme naposledy viděli ve filmu Grandhotel Budapešť režiséra Wese Andersona, který měl premiéru letos v březnu. Distribuční společnost Focus Features nyní zveřejnila první k trailer k novému dramatu Black Sea, kde má Law hlavní roli.

Dobrodružný snímek režíruje Kevin MacDonald, který natočil například oceňované drama Poslední skotský král (2006) nebo historický snímek Orel Deváté legie (2011) s Channingem Tatumem v hlavní roli. Scenáristou filmu je Dennis Kelly, jenž napsal scénář k mysterióznímu sci-fi seriálu Utopia.

Podívejte se na první ukázku z filmu Black Sea.
Podívejte se na první ukázku z filmu Black Sea. | Video:

Black Sea bude vyprávět o kapitánovi ponorky, který dá dohromady skupinu odpadlíků, kteří jsou ochotni hledat ztracený podmořský poklad z nacistické plavidla. Chamtivost a uzavřené prostory však brzy začnou ovlivňovat celou posádku a zpět k břehu se rozhodně nedostane každý, jak napovídá temný a akčně laděný trailer.

Ve vedlejších rolích se objeví seriálová herečka Jodie Whittaker, Scoot McNairy (Frank), Ben Mandelsohn (Temný rytíř povstal) nebo Karl Davies (Hra o trůny). Světová premiéra se odehraje 23. ledna 2015, česká zatím nebyla stanovena.

 

Právě se děje

před 14 minutami

Zastavení stíhání Štrougala a Vajnara za střílení na hranicích je pravomocné

Zastavení stíhání bývalých vrcholných představitelů komunistického režimu Lubomíra Štrougala a Vratislava Vajnara, které se týkalo používání střelných zbraní na československých hranicích, je pravomocné. Rozhodlo o tom Městské státní zastupitelství v Praze, které se ztotožnilo se závěrem znalců, že bývalý předseda vlády i exministr vnitra trpí duševní chorobou, jež jim znemožňuje chápat smysl trestního řízení. O posunu v úterý informoval právní zástupce poškozených Lubomír Müller, informaci následně potvrdil mluvčí zastupitelství Aleš Cimbala.

Štrougalovi je 96 let a Vajnarovi 90. Policejní Úřad dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu (ÚDV) zahájil jejich stíhání v listopadu 2019. Mužům kladl za vinu zneužití pravomoci, za což jim hrozilo dva až deset let vězení. Úřad obvinil také někdejšího generálního tajemníka Komunistické strany Československa Miloše Jakeše, který ale následně ve věku 97 let zemřel.

Zdroj: ČTK
Další zprávy