VIDEO James Franco natočil příběh nekrofila podle McCarthyho

Kultura Kultura
2. 7. 2014 9:43
Hollywoodský herec James Franco zrežíroval film Dítě Boží podle předlohy oceňovaného amerického autora Cormaca McCarthyho. Podívejte se na ukázku z filmu.
Foto: Externí

Praha – Podívejte se na nový trailer k filmu Dítě Boží podle předlohy amerického spisovatele Cormaca McCarthyho. Snímek režíruje hollywoodský herec James Franco, který už za sebou má několik krátkometrážních i celovečerních filmů.

Film podle třetího románu McCarthyho vypráví o Lesteru Ballardovi, kterého zcela vyloučila společnost. Muž je totiž vrah a nekrofil a žije v podzemním labyrintu jeskyní v Tannessee. Příběh o lidské degeneraci a naprosté ztrátě morálních hodnot vychází z příběhu skutečného člověka. Snímek je zasazen do 60. letech minulého století a v hlavní roli vyvrhele uvidíme Scotta Hazea. James Franco, který je spoluautorem scénáře, se objeví v jedné z vedlejších rolí.

Trailer k filmu Child of god
Trailer k filmu Child of god | Video:

Dítě  Boží soutěžilo na loňském 70. ročníku filmovém festivalu v Benátkách a o několik týdnů později se promítal na torontském festivalu. Prvního srpna zamíří snímek do omezené distribuce v USA. Česká premiéra zatím není v plánu.

James Franco patří mezi nejvytíženější osobnosti filmového průmyslu. Kromě své aktivní herecké a režijní kariéry také produkuje, hraje na Broadwayi, přednáší na několika amerických vysokých školách zaměřených na film, aktivně podporuje LGBT komunitu a nahrává také album se svou kapelou.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Prezidentem lékařské komory se stal její dosavadní šéf Kubek

Českou lékařskou komoru (ČLK) povede dalších pět let její dosavadní šéf Milan Kubek. Na sobotním sjezdu v Praze získal post prezidenta již počtvrté. Kubek ve volbě porazil současného viceprezidenta stavovské organizace lékařů Zdeňka Mrozka.

Kubek získal 176 hlasů, Mrozek 108. Nikdo další nekandidoval. Volba trvala téměř tři hodiny, delegáti si nového šéfa odhlasovali až ve třetím kole.

Staronový prezident ČLK stojí v čele komory 15 let, organizaci vede od roku 2006, Předtím byl Kubek, který má angiologickou ambulanci na poliklinice v Praze 9, předsedou Lékařského odborového klubu. Podle Kubka by ČLK měla poskytovat svým členům co nejlepší servis.

Zdroj: ČTK
Další zprávy