VIDEO: Jak se stal z Johnnyho Deppa indián Tonto?

Kultura Kultura
17. 6. 2013 17:09
Šest ukázek z nového filmu Gora Verbinskiho s Johnny Deppem
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Osamělý jezdec bude mít v USA premiéru v sobotu 22. června. Režisér Gore Verbinski ve snímku nově zpracovává v Americe dobře známý příběh, na jehož začátku je jednotka amerických rangerů přepadena zákeřným banditou Bartholomewem "Butchem" Cavendishem. Jeden z vojáků, John Reid, však díky pomoci indiána jménem Tonto přežije. Ti dva pak bojují proti nespravedlnosti na Divokém západě.

V novém podání dostal roli Reida Armie Hammer (The Social Network, J. Edgar), slavnější je však Tontův představitel - Johnny Depp. Butche Cavendishe hraje William Fichtner (Černý jeřáb sestřelen, Elysium) a vdovu po Johnovu bratrovi bude představovat Ruth Wilson (Anna Karenina).

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Fakt, že Depp ztvárňuje postavu indiána, vyvolal pozdvižení. Natáčení filmu také na sebe upoutalo spíš negativní pozornost kvůli natahovaní příprav a škrtům v rozpočtu i ve scénáři.

Osamělý jezdec bude mít v českých kinech premiéru 4. července.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 5 minutami

Ukrajinská tajná služba prověřuje obchod s českými houfnicemi

Agenti ukrajinské tajné služby SBU za podpory zásahové jednotky provedli ve čtvrtek domovní prohlídky v kancelářích státního zbrojařského koncernu Ukroboronprom a jeho obchodní společnosti Ukrspecexport. Razie souvisí s nákupem vyřazených houfnic Dana československé výroby od české firmy Excalibur Army, uvedla na svém webu televize 112 s odvoláním na opozičního poslance Oleksije Hončarenka. Právě Hončarenko na transakci upozornil generální prokuraturu. ČTK se snaží získat vyjádření české firmy.

"Poslanecké upozornění ohledně možného spáchání úmyslných skutků ke škodě obranyschopnosti Ukrajiny představiteli ministerstva obrany a státní společnosti Ukrspecexport, a sice konkrétně uzavření kontraktu s českou společností Excalibur Army na dodání vyřazených samohybných houfnic ráže 152 milimetrů Dana, bylo prozkoumáno. Oznamujeme, že skutečnosti uvedené ve vašem poslaneckém upozornění jsou předmětem vyšetřování, které SBU v rámci trestního stíhání zahájila 17. listopadu," sdělila poslanci prokuratura. V případu prý může jít o vlastizradu.

Zdroj: ČTK
před 35 minutami

Uhelná komise chce ukončit využívání uhlí v roce 2038

Uhelná komise v pátek doporučila ukončit využívání uhlí v Česku v roce 2038. O věci bude finálně rozhodovat vláda. Informaci od několika zdrojů ČTK potvrdil Jiří Koželouh z Hnutí Duha, který je v komisi za asociaci ekologických organizací Zelený kruh. Komise pracovala se scénáři konce využívání uhlí v letech 2033, 2038 a 2043.

Podle zdrojů ČTK hlasovalo 15 členů komise pro rok 2038, dva byli proti a dva se zdrželi.

Celkem má komise 19 členů. Česká uhelná komise byla zřízena loni, je poradním orgánem vlády. Mezi členy jsou zástupci těžařů, akademici i ekologové. Mimo jiné mezi ně patří generální ředitel ČEZ Daniel Beneš, předseda Odborového svazu pracovníků hornictví, geologie a naftového průmyslu Rostislav Palička nebo vedoucí energetické kampaně Greenpeace ČR Jan Rovenský. Vedou ji ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) s ministrem životního prostředí Richardem Brabcem (ANO).

Zdroj: ČTK
Další zprávy