VIDEO: Hřebejkovy Líbánky odtajnily první ukázku

Kultura ČTK Kultura, ČTK
6. 6. 2013 18:09
Líbánky budou soutěžit na festivalu v Karlových Varech
Foto: Falcon

Praha - Film Jana Hřebejka Líbánky zveřejnil první trailer. Snímek uzavírá volnou trilogii, jejíž první dva snímky byly Kawasakiho růže a Nevinnost, bude soutěžit na festivalu v Karlových Varech. Právě tam bude mít světovou premiéru 29. června, v kinech se objeví 22. srpna.

"Společným jmenovatelem těchto snímků je tajemství skryté v minulosti, které po letech zasahuje do života postav. Každý film toto střetnutí zpracovává svébytným způsobem a v odlišném žánru," uvedla mluvčí produkční společnosti Uljana Donátová.
 
Líbánky představují pokračování dlouholeté spolupráce autorsko-režisérského tandemu Petr Jarchovský a Jan Hřebejk a již počtvrté spojují Hřebejka s jednou z nejobsazovanějších domácích hereček Annou Geislerovou. Držitelka pěti Českých lvů si dvě z těchto sošek odnesla právě za výkony v hlavních rolích Hřebejkových filmů Kráska v nesnázích (2006) a Nevinnost (2007).
 
Ve filmu Líbánky Geislerová hraje nevěstu Terezu, která se ve svůj svatební den vyrovnat se situací, jež může ovlivnit její právě začínající manželství i celý následující život. Nevěsta a ženich Radim (Stanislav Majer) již prošli neúspěšným manželstvím, jsou ale odhodláni zkusit to znovu a přesvědčeni, že tentokrát to vyjde. Na svatební hostině se však náhle objeví nezvaný host, u něhož není jasné, zda je to jen neškodný vetřelec, který se obvykle vmísí do davu s cílem zadarmo se najíst, nebo zda se vynořil z minulosti někoho ze svatebčanů.

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com
 

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Trump příkazem usiluje o snížení právní ochrany sociálních sítí

Americký prezident Donald Trump dnes nařídil přezkoumat zákon, který chrání sociální sítě před převzetím zodpovědnosti za obsah zveřejněný jejich uživateli. Exekutivní příkaz podepsal v reakci na krok společnosti Twitter, která označila několik jeho zpráv za nepřesné. Podle názorů odborníků nemá jeho pokus valnou šanci na úspěch, napsaly světové agentury.

Trump příkazem útočí na ustanovení zákona z roku 1996, které dává společnostem Facebook, Twitter, Youtube a Google de facto imunitu vůči žalobám spojeným s veřejným obsahem, neboť jim udílí status pouhé platformy. Cílem prezidentova příkazu je změnit způsob, jakým je zákon využíván. Regulačním úřadům chce umožnit, aby se mohly vyjádřit k tomu, jak jednotlivé společnosti spravují obsah na sítích.

Zdroj: ČTK
Další zprávy