VIDEO Gorily jsou nejlepším snímkem 48 Hour Film Project

Kultura
15. 9. 2014 10:52
Podívejte se na film, který vynikl v českém kole největší časově omezené soutěži světa.
Podívejte se na Gorily, nejlepší film českého kola celosvětové soutěže 48 Hour Film Project. | Video:

Video - České kolo největší časově omezené filmové soutěže na světě 48 Hour Film Project powered by Fénix vyhrál snímek Gorily. Bude zastupovat Českou republiku v celosvětovém klání.

„Soutěžili jsme už potřetí a chtěli jsme prostě natočit film co nejlépe. Možná nám pomohl i výběr aktuálního tématu, kde se dotýkáme problematiky médií. Důležitý byl také kameraman, který má vlastní techniku a stálo to hodně na něm,“ řekl režisér vítězného filmu Lukáš Hrdý.

Na přípravu filmu, natočení i postprodukci měly štáby jen 48 hodin a soutěžní filmy musely obsahovat postavu Bertu Novosadovou/, světoběžnici, rekvizitu deštník a repliku Na to by přišel jenom génius.

V porotě, která vybírala nelepší snímky, zasedl herec a režisér Jiří Mádl, ředitel ČT Art Tomáš Mottl a také Pavlina Saward z agentury Driven by Creatives.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Praha mění pravidla pro pouliční umění v centru, zakáže obří pandy či bublifuky

V centru Prahy už nebudou moci vystupovat lidé v obřích kostýmech pand a dalších zvířat. Zakázané bude také dělání bublin, které znečišťuje chodníky. Změnu vyhlášky o pouličním umění, tzv. buskingu, schválili zastupitelé. Vyhláška také rozšiřuje místa se zákazem pouličního umění na celé Staroměstské náměstí a další místa.

před 6 hodinami

Ve velké části Prahy se zvýší daň z nemovitosti

Ve velké části Prahy se zvýší daň z obytných nemovitostí, v případě komerčních nemovitostí se zdvojnásobí na celém území metropole. Vyplývá to z úpravy vyhlášky pro výpočet daně, kterou schválili pražští zastupitelé. Městské části si mohly určit, zda daň u rezidenčních domů zvýší - z těch velkých tak učinily Praha 1, 3, 7, 8, 10, 11 a 12. 

Další zprávy