VIDEO Dustin Hoffman nekompromisně řídí pěvecký sbor

Kultura Kultura
22. 1. 2015 7:42
Podívejte se na trailer k filmu Boychoir, kde slavný herec Dustin Hoffman řídí chlapecký pěvecký sbor.
Dustin Hoffman v hlavní roli film Boychoir.
Dustin Hoffman v hlavní roli film Boychoir. | Foto: tiff

Praha Dustina Hoffmana jsme v posledních letech na plátnech kin spíše slýchali, než vídali. Daboval kresleného mistra Shifua v komedi Kung Fu Panda (2008) a v pokračování z roku 2011 nebo jednu z postav v Příběhu z Zoufálkovi (2008).

Do kanadských kin míří v březnu drama Boychoir (Chlapecký sbor) s Hoffmanem v hlavní roli coby vedoucí pěveckého tělesa. Snímek měl celosvětovou premiéru loni v září na filmovém festivalu v Torontu, kde obdržel pozitivní ohlasy.

Boychoir trailer
Boychoir trailer | Video:

Film Francoise Girarda, od něhož můžete znát napříklkad drama Hedvábná cesta, které u nás vyšlo v roce 2008 na DVD, vypráví o jedenáctiletem chlapci s andělským hlasem a přísném vedoucím pěveckého sboru Carvellem na internátní škole.

Ve vedlejších rolích uvidíme Joshe Lucase nebo Kathy Bates. Autorem scénáře je Ben Ripley, který napsal sci-fi Zdrojový kód (2011). Česká premiéra zatím není stanovena.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy