VIDEO Dustin Hoffman nekompromisně řídí pěvecký sbor

Kultura Kultura
22. 1. 2015 7:42
Podívejte se na trailer k filmu Boychoir, kde slavný herec Dustin Hoffman řídí chlapecký pěvecký sbor.
Dustin Hoffman v hlavní roli film Boychoir.
Dustin Hoffman v hlavní roli film Boychoir. | Foto: tiff

Praha Dustina Hoffmana jsme v posledních letech na plátnech kin spíše slýchali, než vídali. Daboval kresleného mistra Shifua v komedi Kung Fu Panda (2008) a v pokračování z roku 2011 nebo jednu z postav v Příběhu z Zoufálkovi (2008).

Do kanadských kin míří v březnu drama Boychoir (Chlapecký sbor) s Hoffmanem v hlavní roli coby vedoucí pěveckého tělesa. Snímek měl celosvětovou premiéru loni v září na filmovém festivalu v Torontu, kde obdržel pozitivní ohlasy.

Boychoir trailer
Boychoir trailer | Video:

Film Francoise Girarda, od něhož můžete znát napříklkad drama Hedvábná cesta, které u nás vyšlo v roce 2008 na DVD, vypráví o jedenáctiletem chlapci s andělským hlasem a přísném vedoucím pěveckého sboru Carvellem na internátní škole.

Ve vedlejších rolích uvidíme Joshe Lucase nebo Kathy Bates. Autorem scénáře je Ben Ripley, který napsal sci-fi Zdrojový kód (2011). Česká premiéra zatím není stanovena.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Izraelská policie zatkla palestinského ministra pro Jeruzalém

Izraelská policie v noci na pátek zatkla palestinského ministra pro jeruzalémské záležitosti za údajné porušení izraelského zákazu palestinských politických aktivit ve východní části města. Informovala o tom agentura AP.

Fádí Hadamí byl zatčen v blízkosti svého bydliště na Olivetské hoře. Jeho kancelář zveřejnila video, na němž policie se psy prohledává jeho dům. Podle kanceláře zabavili policisté na místě v přepočtu asi 70 tisíc korun. Podle agentury AP byl Hadamí takto zatčen již počtvrté.

Izrael východní Jeruzalém obsadil za války v roce 1967 a později tuto část města připojil k západní části. Celý Jeruzalém přitom považuje za své hlavní město, což však odporuje mezinárodnímu právu a předchozím dohodám s Palestinci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy