VIDEO Cooper se stal nejobávanějším odstřelovačem v Iráku

jla
3. 10. 2014 14:17
American Sniper - nejnebezepečnější odstřelovač americké armády. Takový je podtitul nového filmu Clinta Eastwooda s Bradley Cooperem v hlavní roli.
Bradley Cooper ve filmu American Sniper.
Bradley Cooper ve filmu American Sniper. | Foto: Warner Bros.

New York - Vůbec první trailer k filmu American Sniper ukazuje, že Bradley Cooper v hlavní roli odstřelovače Chrise Kyla čelí zásadním rozhodnutím, jež poznamenají celý jeho život.

Podívejte se na první trailer k filmu American Sniper s Bradleym Cooperem v hlavní roli.
Podívejte se na první trailer k filmu American Sniper s Bradleym Cooperem v hlavní roli. | Video:

Film režiséra Clinta Eastwooda je inspirován skutečným příběhem amerického vojáka, který se stal tím nejvražednějším odstřelovačem současných dějin Spojených států (160 potvrzených zabití za celou kariéru), a vychází ze stejnojmenné autobiografické knihy.

Cooper "vstoupil" do armády

Bradley Cooper kvůli roli odstřelovače přibral téměř dvacet kilogramů a trénoval s americkou armádou po boku Kylova parťáka Kevina "Daubera" Lacze, který ve filmu hraje sám sebe. Cooper s Kylem mluvil po telefonu krátce před jeho smrtí. "Slíbil jsem mu, že udělám cokoliv, abych mohl jeho příběh vyprávět," vzpomíná Cooper.

Američan Chris Kyle byl celkem čtyřikrát ve válce v Iráku a kvůli své rodině se rozhodl ukončit kariéru odstřelovače v roce 2009. O čtyři roky později byl zavražděn mladíkem trpícím posttraumatickým šokem na střelnici v Texasu.

Film měl původně režírovat Steven Spielberg, jež od projektu odešel kvůli finančním neshodám loni na jaře. Poměrně rychle jej nahradil právě Clint Eastwood. Ve svých více jak 80 letech má na kontě čtyři Oscary mimo jiné za Million Dollar Baby nebo western Nesmiřitelní.

V dalších rolích se představí Sienna Miller jako Kylova manželka, Jack McDorman, Keir O'Donnel nebo Luke Grimes.

Eastwoodův film o odstřelovačí se do amerických kin dostane o Vánocích, 25. prosince 2014, české premiéry se dočká 15. ledna 2015.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Hamáček odvolal Netolického z dozorčí rady České pošty

Ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) odvolal pardubického hejtmana Martina Netolického (ČSSD) z dozorčí rady České pošty. Informaci serveru Info.cz potvrdila ČTK mluvčí ministerstva vnitra Hana Malá. Na místo Netolického podle ní vnitro navrhlo předsedu Asociace krajů Martina Kubu (ODS). 

Server Seznam Zprávy v úterý napsal, že Hamáček chtěl vyměnit informace o kauze Vrbětice za vakcínu proti covidu-19 Sputnik V a uspořádání rusko-amerického summitu v Praze. Ve čtvrtek web zveřejnil vyjádření Netolického, který s Hamáčkem hovořil o získání milionu vakcín Sputnik z Ruska, o Vrběticích žádná zmínka nepadla.

Hamáček tvrzení, že chtěl kauzu Vrbětice vyměnit za vakcínu a summit odmítl a oznámil, že na autory článku podá trestní oznámení.

Zdroj: ČTK
před 11 minutami

Zbrojařská firma Imex Group podala kvůli Vrběticím další podněty týkající se Jana Švejdara

Ostravská zbrojařská společnost Imex Group podala kvůli kauze Vrbětice další dva podněty týkající se policejního prezidenta Jana Švejdara. Za firmu o tom informoval právník Radek Ondruš. Podle něj může být účast Švejdara na schůzce s ministrem vnitra Janem Hamáčkem (ČSSD) posuzována jako kázeňský přestupek či trestný čin. Firma Imex Group měla ve Vrběticích pronajaté sklady, které v roce 2014 vybuchly.

Ondruš už 2. května na Švejdara podal trestní oznámení související s poskytováním informací prezidentovi republiky. Ve čtvrtek pak za Imex podal Generální inspekci bezpečnostních sborů (GIBS) podnět týkající se schůzky u Hamáčka.

"Účast policejního prezidenta na jednání s Hamáčkem může být posuzována jako kázeňský přestupek, protože tam neměl co dělat. Pokud se prokáže, že to, co napsal Janek Kroupa (na serveru Seznam Zprávy), je pravda, pak by se jednalo o trestný čin," uvedl Ondruš. Dodal, že situace má ještě jeden aspekt. "A to ten, že policejní rezident v případě, že se mohlo jednat o trestný čin, nesplnil ohlašovací povinnost," uvedl Ondruš.

Na schůzce se řešila Hamáčkova cesta do Ruska, Hamáček podle serveru Seznam Zprávy plánoval "výměnu mezinárodního skandálu" kolem Vrbětic za dodávky vakcíny proti covidu-19 Sputnik V. Okolnostmi jeho neuskutečněné cesty do Moskvy se zabývá Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Hamáček informace serveru odmítá a plánuje se bránit soudně i trestním oznámením, server na svých informacích trvá.

Zdroj: ČTK
Další zprávy