Antonio Banderas bojuje o život jako zavalený horník v Chile

mad
31. 7. 2015 14:50
Zdroj foto: Warner Bros. Zdroj foto: Warner Bros.
Podívejte se na první trailer k dramatu The 33 o třech desítkách horníků, kteří byli téměř 70 dní uvězněni v chilském dole.
První trailer k filmu | Video:

Praha – Drama The 33 vypráví o skutečné události zavalených horníků v dole San José v poušti Atacama. Film režíruje Mexičanka Patricia Riggen.

Mezinárodní obsazení zahrnuje Antonia Banderase v roli "vedoucího" horníka, který ostatním dodává naději, Juliette Binoche hraje manželku zavaleného a v dalších rolí se objeví James Brolin, Rodrigo Santoro nebo Gabriel Byrne.

Trailer ukazuje sesuv stěn, boj horníků s nedostatkem potravin a poté vypjaté chvíle při organizaci záchrany, kterou doprovází emotivní dialogy všech zúčastněných.

K zavalení došlo 5. srpna 2010 a v dole zůstalo 33 mužů. O několik dní později horníci vyslali vzkaz, že jsou naživu. Rozběhly se složité záchranné práce, které plnily světová zpravodajství na řadu týdnů. Vedle dolu vznikl tábor, kde se usadila média a rodiny zavalených. Všechny zasypané se podařilo 13. října zachránit skrze speciálně vyrobenou kapsli, kterou vyjeli na zem.

Americká premiéra filmu je stanovena na 13. listopadu.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy