Antonio Banderas bojuje o život jako zavalený horník v Chile

mad
31. 7. 2015 14:50
Podívejte se na první trailer k dramatu The 33 o třech desítkách horníků, kteří byli téměř 70 dní uvězněni v chilském dole.
První trailer k filmu | Video:

Praha – Drama The 33 vypráví o skutečné události zavalených horníků v dole San José v poušti Atacama. Film režíruje Mexičanka Patricia Riggen.

Mezinárodní obsazení zahrnuje Antonia Banderase v roli "vedoucího" horníka, který ostatním dodává naději, Juliette Binoche hraje manželku zavaleného a v dalších rolí se objeví James Brolin, Rodrigo Santoro nebo Gabriel Byrne.

Trailer ukazuje sesuv stěn, boj horníků s nedostatkem potravin a poté vypjaté chvíle při organizaci záchrany, kterou doprovází emotivní dialogy všech zúčastněných.

K zavalení došlo 5. srpna 2010 a v dole zůstalo 33 mužů. O několik dní později horníci vyslali vzkaz, že jsou naživu. Rozběhly se složité záchranné práce, které plnily světová zpravodajství na řadu týdnů. Vedle dolu vznikl tábor, kde se usadila média a rodiny zavalených. Všechny zasypané se podařilo 13. října zachránit skrze speciálně vyrobenou kapsli, kterou vyjeli na zem.

Americká premiéra filmu je stanovena na 13. listopadu.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Americká sonda úspěšně přistála na planetce Bennu

Sonda OSIRIS-REx amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) úspěšně přistála na planetce Bennu, kde se pokusila odebrat vzorky horniny. Zda byl odběr úspěšný, se uvidí až v následujících dnech, uvedla dnes agentura AP.

"Nemůžu uvěřit, že jsme to doopravdy dokázali," řekl po přistání sondy jeden ze členů týmu NASA, profesor Dante Lauretta z Arizonské univerzity. "Sonda udělala všechno, co měla."

Poté, co OSIRIS-REx poslala na Zemi potvrzení o kontaktu s asteroidem vzdáleném více než 322 milionů kilometrů, propuklo v sále nadšení. Může však trvat až týden, než bude jasné, zda a případně kolik horniny se podařilo sondě odebrat a jestli bude potřeba další pokus.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Trump předčasně ukončil rozhovor, moderátorce slíbil odvetu

Kvůli nespokojenosti s moderátorkou ukončil americký prezident Donald Trump v úterý večer (místního času) předčasně rozhovor v televizi CBS. Následně pohrozil jeho předčasným zveřejněním a novinářce oblíbeného pořadu slíbil odvetu.

Trump dva týdny před prezidentskými volbami na twitteru kritizoval rozhovor s moderátorkou Lesley Stahlovou jako "podvod" a "předpojatost". Interview má CBS odvysílat tuto neděli v rámci předvolebního speciálu pořadu "60 Minutes" (60 Minut) o republikánu Trumpovi a jeho demokratickém vyzyvateli Joe Bidenovi.

Podle zdroje deníku byla důvodem ukončení rozhovoru Trumpova spokojenost s otázkami moderátorky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy