VIDEO Anne Hathaway šéfuje Robertu De Nirovi v nové komedii

mad
15. 5. 2015 13:48
První trailer ke komedii od režisérky Nancy Meyers představuje Roberta De Nira jako stážistu ve firmě, kterou řídí Anne Hathaway.
Trailer k filmu The Intern | Video:

PrahaRoberta De Nira v posledních letech vídáme spíše v komediích. Zahrál si ve filmech Šťastný Nový rok (2011), Frajeři ve Vegas (2013) nebo Velká svatba (2013). Letos jej uvidíme i v další komedii, kde hraje podřízeného Anne Hathaway.

Foto: Warner Bros.

Film The Intern (Stážista) režíruje Nancy Meyers, která má s žánrem komedie již několik zkušeností. V roce 1998 debutovala rodinnou komedií Past na rodiče s dvojčaty Olsenovými v hlavních rolích. Kasovním hitem pro ni byl film Lepší pozdě nežli později (2003) s Jackem Nicholsonem a Diane Keaton.

Stážista bude vyprávět o Jules Ostin (A. Hathaway), šéfce firmy, jež najme do pozice stážisty vdovce Bena Whittakera (R. De Niro), který je už v důchodovém věku. Podle ukázky to bude hlavním zdroj humoru. Autorem scénáře je režisérka, ve vedlejších rolích se objeví Rene Russo (Slídil), Anders Holm (Interview) nebo Nat Wolff (Hvězdy nám nepřály).

Do českých kin snímek dorazí 29. října.

 

Právě se děje

před 10 minutami

Strážníci získají nárok na odchodné, rozhodla Sněmovna

O nároku na odchodné strážníků ve středu rozhodla Sněmovna, která zároveň odmítla senátní úpravy podmínek odchodného i zmírnění požadavků na vzdělání strážníků. Poslaneckou předlohu, která také zpřesňuje část oprávnění a postupů strážníků, nyní dostane k podpisu prezident Miloš Zeman. Zpřísní navíc podmínky bezúhonnosti strážníků a přidá podporu a propagaci extremistických hnutí k důvodům, které vedou ke ztrátě spolehlivosti.

Na odchodné z obecních rozpočtů budou mít nárok strážníci ve věku nad 50 let, kteří vykonávali tuto práci nejméně 15 let a splnili by i další zákonné podmínky. Základní odchodné bude činit jeden měsíční plat. V závislosti na počtu odpracovaných let nad 15letou hranici by strážníci mohli získat až šestinásobek svého měsíčního platu. Podobně je odchodné upraveno u zdravotnických záchranářů.

Zdroj: ČTK
před 38 minutami

Příspěvek 500 korun budou od státu dostávat i společníci malých s.r.o.

Společníci malých společností s ručením omezeným s nejvýše dvěma společníky, které poškodila epidemie koronaviru, budou moci požádat o státní příspěvek 500 Kč denně. Ve středu to stvrdila Sněmovna. Po rozsáhlé debatě plné sporů ale odmítla návrh Senátu, aby se příspěvek vyplácel přímo ze státního rozpočtu, a nikoli jen z vybraných daní z příjmů zaměstnanců. Tento senátní návrh měl zabránit tomu, aby obce a kraje přicházely o peníze z takzvaných sdílených daní, z nichž se příspěvek vyplácí.

Podle senátorů a dalších odpůrců může připravit současný způsob výplaty příspěvku obce o 11 miliard a kraje o čtyři miliardy korun. Zákon stanoví, že takzvaný kompenzační bonus, tedy zmíněný příspěvek živnostníkům a dalším OSVČ postiženým dopady epidemie, je vratkou daně z příjmů fyzických osob ze závislé činnosti, tedy zaměstnanců. Jde ale o sdílenou daň, o niž se státní rozpočet dělí s kraji a obcemi. Pokud z ní část jde na výplatu příspěvku, připadne pak méně na rozdělení mezi obce a kraje.

Proto senátoři chtěli, aby peníze byly rovnou ze státního rozpočtu. Předlohu ve znění schváleném Sněmovnou nyní dostane k podpisu prezident.

Zdroj: ČTK
Další zprávy