Vetřelec: Covenant přitáhl o víkendu do kina nejvíc lidí a vydělal přes osm milionů korun

ČTK ČTK
22. 5. 2017 15:18
Jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku, Vetřelec: Covenant, vévodí žebříčku návštěvnosti českých kinosálů. Během víkendu na něj zašlo přes 56 tisíc lidí.
Foto: 20th Century Fox

Žebříček návštěvnosti českých kin po víkendu vede snímek Vetřelec: Covenant, se kterým se režisér Ridley Scott, autor prvního filmu o mimozemském monstru, k tématu vrátil. Jde o druhou kapitolu v trilogii předcházející Vetřelci, která začala před pěti lety ve snímku Prometheus a pojí se na Scottovo klíčové dílo žánru sci-fi z roku 1979.

Na Covenanta přišlo o víkendu před 56 500 lidí a vydělal 8,4 milionu korun. Na svých stránkách o tom dnes informovala Unie filmových distributorů. Jedná se o letošní desátý nejlepší start filmu v České republice a o výrazně lepší start než v domovských Spojených státech.   

Nejnavštěvovanější filmy o víkendu 20. - 21. 5. 2017

  • 1. Vetřelec: Covenant (8,4 mil. Kč, 56 529 lidí)
  • 2. Strážci Galaxie 2 (3,46 mil. Kč, 22 697 lidí)
  • 3. Král Artuš: Legenda o meči (2,22 mil. Kč, 14 746 lidí)
  • 4. Mimi šéf (1,53 mil. Kč, 11 282 lidí)
  • 5. Příšerky pod hladinou (1,37 mil. Kč, 10 388 lidí) 
 

Právě se děje

před 12 minutami

Vrtulník, při jehož nehodě v USA zemřel Petr Kellner a další lidé, před pádem pomalu manévroval těsně nad vrcholem hřebene, uvedli vyšetřovatelé

Vrtulník, při jehož nehodě na Aljašce zemřel na konci března většinový vlastník investiční skupiny PPF Petr Kellner a další čtyři lidé, před pádem po několik minut pomalu manévroval těsně nad vrcholem horského hřebene. Vyplývá to z úterý zveřejněné předběžné zprávy amerického Národního úřadu pro bezpečnost v dopravě (NTSB).

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nové radní České televize poslanci nezvolili. Není jasné, kdy se k volbě znovu dostanou

Sněmovna v úterý čtveřici členů Rady České televize nevolila. Předseda opozičního klubu lidovců Jan Bartošek si po zhruba půlhodinové debatě k výběru televizních radních vzal přestávku do konce jednacího dne, poslanci se opět sejdou ve středu. Kdy bude výběr členů rady pokračovat, není jasné.

K odkladu volby vyzývá část opozice i Senát. Mezi adepty jsou i lidé, kteří podle kritiků představují ohrožení nezávislosti veřejnoprávní televize. Pirát Tomáš Martínek dnes neprosadil návrh, aby výběr pokračoval až potom, co sněmovní volební výbor posoudí výtky senátní mediální komise. Bartošek zase chtěl, aby se výbor zabýval zákonností postupu nynější členky televizní rady Hany Lipovské.

Zdroj: ČTK
Další zprávy