Hrdinský duel se blíží: Batman jde Supermanovi po krku

Marie Dostálová
20. 4. 2015 15:38
Teaser trailer k filmu Batman V Superman: Úsvit spravedlnosti láká na souboj dvou komiksových legend. Do kin dorazí příští rok.
Podívejte se na ukázku z filmu Batman V Superman: Úsvit spravedlnosti | Video:

Praha – Režisér Zack Snyder zveřejnil o několik dní dříve očekávaný teaser trailer k filmu Batman V Superman: Úsvit spravedlnosti, který dorazí do kin v březnu 2016.

Na ukázku upozornil na svém twitterovém účtu, kam napsal, že se nejedná o žádný rozmazaný kinorip. Narážel tak na nekvalitní video s trailerem, které někdo umístil na internet před jeho oficiálním vydáním.

Ve filmu se setkají dvě nejslavnější postavy z nakladatelství DC Comics, a to Superman a Batman. Roli Supermana si po Muži z oceli zopakuje Henry Cavill, netopýřího muže ztvární Ben Affleck.

Foto: Warner Bros.

Tyto dvě postavy se na plátně ještě nikdy nepotkali a jejich komiksy stále patří k nejpopulárnějším, takže studio Warner Bros. má vysoké tržby téměř jisté. Dvouminutový teaser trailer začíná několika voice-overy, které komentují Supermanovu obrovskou moc a sílu. Promluví i jeho nepřítel Lex Luthor (Jesse Eisenberg) nebo Alfred (Jeremy Irons), komorník Bruce Waynea.

Potemnělé záběry ukazují, že proti Supermanovi se zvedá vlna nevole. Před hrdinou zároveň pokleká několik vojáků a je zřejmé, že postava má i nadále své přívržence. Na konci videa se obě postavy potkají a Batman se zlověstně svítícíma očima Supermanovi říká: "Krvácíš? Budeš." Video zatím neukazuje další postavy jako Wonder Woman (Gal Gadot) nebo Aquaman (Jason Momoa).

Přesná synopse zatím není známa, ale film by měl navazovat na události Muže z oceli (2013). V něm Superman bojoval proti Zodovi, který po něm mimochodem hodil satelit Bruce Waynea. Spor obou superhrdinů však jistě nezažehla jen ztráta na majetku.

Batman V Superman: Úsvit spravedlnosti dorazí do našich kin 24. března 2016.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Kateřina Šimáčková odchází z Ústavního soudu, bude novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Parlamentní shromáždění Rady Evropy v úterý zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku. Šimáčková nahradí jiného českého soudce Aleše Pejchala, devítileté funkční období jí začne 1. listopadu. Dosud působila na Ústavním soudu.

Šimáčková získala 204 z 222 odevzdaných platných hlasů. Členové parlamentního shromáždění tak dali na doporučení poradního orgánu, jenž její kandidaturu podpořil minulý týden. Kromě Šimáčkové se o post soudce Evropského soudu pro lidská práva ucházeli za Česko také další dva nominovaní: soudce Nejvyššího soudu Pavel Simon a člen Nejvyššího správního soudu Tomáš Langášek.

Evropský soud pro lidská práva sídlí ve Štrasburku a zabývá se stížnostmi států, nevládních organizací či jednotlivců na porušení Evropské úmluvy o lidských právech. Zasedá v něm 47 soudců, jeden za každý členský stát Rady Evropy. Soud není institucí Evropské unie.

Zdroj: ČTK , Domácí
před 45 minutami

Fotbaloví mistři Evropy budou hrát s vítězi Copy América

Evropská fotbalová unie UEFA se domluvila s jihoamerickou federací CONMEBOL na uspořádání zápasu mezi vítězi mistrovství Evropy a Copy América. Oznámila to dnes UEFA, dohoda zatím platí na tři ročníky akce.

Současní šampioni Itálie a Argentina se utkají příští rok v červnové reprezentační pauze, o místu konání se teprve rozhodne. Kromě toho UEFA a CONMEBOL otevřou společnou kancelář v Londýně.

Obě nejsilnější konfederace patří k největším odpůrcům návrhu na zkrácení čtyřletého intervalu mistrovství světa na polovinu, s nímž nedávno přišel předseda Mezinárodní fotbalové federace Gianni Infantino. FIFA kvůli kritice pozvala na 30. září zástupce klubů, ligových soutěží, národních federací i hráčských unií k on-line konferenci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy