Ve vile Tugendhat se začíná točit Skleněný pokoj. Pro návštěvníky se budova uzavře

Kultura Kultura
23. 2. 2018 10:27
V brněnské vile Tugendhat se 1. března začíná natáčet film režiséra Julia Ševčíka Skleněný pokoj, inspirovaný románem Simona Mawera. Hrát v něm bude Karel Roden, Carice van Houtenová, známá z Hry o trůny, či Švédka Hanna Alströmová alias Tilda ze špionážní komedie Kingsman. Natáčení filmu, jehož premiéra je v plánu na jaře 2019, vilu včetně zahrady v několika blocích zcela uzavře pro veřejnost. S natáčením se počítá v termínech 1.-17. 3., 11.-18. 6. a 1.-16. 7. 2018. Vilu si v roce 1929 nechali postavit od Ludwiga Miese van der Roheho manželé Tugendhatovi, žili v ní do roku 1938. Dům zabavili nacisté, zdevastovala jej Rudá armáda a po válce ho zabavil stát. Rekonstrukce skončila v roce 2012.
Vila Tugendhat.
Vila Tugendhat. | Foto: Archiv vily Tugendhat
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni.

Informovala o tom mluvčí pardubické policie Eva Maturová. Policie dopravu z obou směrů odkláněla zhruba dvě hodiny na objízdné trasy, kolem 22:00 byla silnice opět průjezdná.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Při srážce vlaku s kamionem na nechráněném přejezdu na Nymbursku se zranily tři děti, jedno z nich těžce

Při páteční odpolední srážce osobního vlaku s kamionem na železničním přejezdu v Běrunicích na Nymbursku se zranily tři děti. Jedno z nich těžce, další středně těžce a jedno lehce.

Celkem záchranná služba ošetřila a odvezla do nemocnice pět lidí, všichni byli z vlaku, řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Škodu vyšetřovatelé vyčíslili na více než tři miliony korun.

Nehoda se stala na přejezdu, který není chráněn závorami, je vybaven výstražným křížem a značkou stop.

Další zprávy