Zemřel americký herec Robert Blake. Hrál policistu, kvůli vraždě manželky zkrachoval

ČTK ČTK
10. 3. 2023 8:20
Ve věku 89 let zemřel americký herec Robert Blake, který proslul rolí policisty v seriálu Baretta ze 70. let minulého století. Kariéru mu ale zastínil proces kvůli vraždě jeho manželky v roce 2001. O úmrtí informovaly zahraniční agentury s odvoláním na jeho neteř Noreen Austinovou, podle které Blake zemřel v Los Angeles v rodinném kruhu.
Foto: ČTK

Agentura Reuters píše, že herec, který v různých rolích vystupoval od dětství, získal uznání také za své ztvárnění postavy psychopatického vraha ve snímku Chladnokrevně, který byl adaptací stejnojmenného románu Trumana Capoteho. Naposledy se na stříbrném plátně objevil v thrilleru Davida Lynche Lost Highway o muži, jenž zabil svou manželku.

V roce 2002 byl Blake obžalován, že zastřelil svoji manželku Bonnie Lee Bakleyovou, aby získal do péče jejich malou dceru. Podle obžaloby o zavraždění své manželky prosil i jiné lidi. Na konci ostře sledovaného tříměsíčního procesu byl osvobozen. U soudu se o Bakleyové mluvilo jako o podvodnici posedlé celebritami, která ho vlákala do manželství tím, že otěhotněla. Než se v roce 1999 seznámila s Blakem, byla devětkrát vdaná a vydělávala si tak, že si pod různými identitami zadávala inzeráty v časopisech a přesvědčovala muže, aby jí posílali peníze.

V listopadu 2005 ovšem soudce Blakeovi v souvislosti se smrtí Bakleyové nařídil, aby jejím dětem vyplatil 30 milionů dolarů, kvůli čemuž herec musel vyhlásit bankrot. Proti rozhodnutí se neúspěšně pokoušel odvolat, nicméně podařilo se mu výši částky snížit na 15 milionů dolarů, píše britská BBC. Výsledky soudů média přirovnávala k případu bývalé hvězdy amerického fotbalu O. J. Simpsona, který byl roku 1994 zproštěn viny v souvislosti s vraždou bývalé manželky a jejího známého, nicméně později během civilního procesu ho soudce za smrt těchto lidí shledal odpovědným.

Robert Blake vždy trval na tom, že je nevinný. V několika rozhovorech pro média dával najevo, jak je naštvaný na policisty, kteří případ vyšetřovali, a jak ho to přivedlo na mizinu.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Kvůli lesnímu požáru na východě Španělska úřady evakuovaly 1800 lidí

Už na 1800 lidí z osmi obcí muselo být preventivně evakuováno kvůli lesnímu požáru, který vypukl ve čtvrtek na východě Španělska. Plameny sežehly zatím na 3800 hektarů porostu a stále se je nedaří dostat pod kontrolu, informoval v pátek deník ABC. Na místě během pátku zasahovalo zhruba 500 hasičů, kterým pomáhalo ze vzduchu 18 vrtulníků a hasicích letadel.

První velký lesní požár letošního roku ve Španělsku vypukl u obce Villanueva de Viver, která leží asi 90 kilometrů severně od města Valencie. Už ve čtvrtek byly preventivně evakuovány stovky lidí, včetně obyvatel domova pro seniory. Hasiči s plameny bojují v provinciích Castellón a Teruel.

Plameny ohrožují i národní park Sierra de Espadan, který leží v provincii Castellón. Starosta obce Montanejos Miguel Sandalinas vyjádřil velké znepokojení, že živel ohrozí turistiku v oblasti vyhledávané kvůli krásné přírodě i termálním pramenům.

Španělský premiér Pedro Sánchez poukázal, že oheň vypukl mimo období, kdy lesní požáry obvykle vznikají. "Tento požár v tak brzkém měsíci představuje další důkaz klimatické krize, kterou lidstvo zažívá," uvedl premiér, který vyzval obyvatele k "nejvyšší opatrnosti".

Zdroj: ČTK
Další zprávy