V českých kinech se nejvíce chodí na film To. Hned za Kingovým hororem se drží Po strništi bos

ČTK ČTK
11. 9. 2017 19:35
Hororový snímek podle stejnojmenného románu Stephena Kinga obsadil první příčku víkendové návštěvnosti. Na druhém místě je stejně jako v minulém týdnu snímek režiséra Jana Svěráka Po strništi bos. Ten už vidělo celkem 336 tisíc diváků. Na třetí místo z prvního klesl animovaný film Hurvínek a kouzelné muzeum.
Dětští hrdinové snímku To.
Dětští hrdinové snímku To. | Foto: New Line Cinema

Film To natočený podle předlohy stejnojmenného románu Stephena Kinga vstoupil úspěšně do českých kin, obsadil první příčku víkendové návštěvnosti.  Americký horor režiséra Andyho Muschiettiho o víkendu navštívilo bezmála 60 000 diváků, kteří v pokladnách kin nechali 8,54 milionu korun. Uvádí to na svém webu Unie filmových distributorů (UFD).

Na druhém místě je stejně jako v minulém týdnu snímek režiséra Jana Svěráka Po strništi bos, který za měsíc vydělal 45,88 milionu korun a vidělo ho téměř 336 000 lidí. Jan Svěrák už před startem filmu Po strništi bos prohlásil, že za úspěch bude považovat 500 000 diváků. Na třetí místo z prvního klesl animovaný film Hurvínek a kouzelné muzeum. Koprodukční film producenta, režiséra a spoluscenáristy Martina Kotíka s rozpočtem 170 milionů korun za dva týdny nasbíral přes 85 000 diváků a vydělal 11,8 milionu korun.

Na čtvrté příčce skončila americká animovaná komedie Emoji ve filmu, která za pět týdnů nasbírala přibližně 147 000 návštěvníků a má tržby převyšující 20 milionů korun. Páté skončilo komediální drama Barry Seal: Nebeský gauner s Tomem Cruisem v hlavní roli, které za tři týdny vidělo téměř 38 000 diváků.

Z dalších českých filmů se mezi 20 nejnavštěvovanějšími umístil na 14. místě dokumentární film Červená Olgy Sommerové o světově proslulé operní pěvkyni a herečce Soně Červené.

Ve čtvrtek do českých kin dorazí thriller Americký zabiják, francouzské drama Víno nás spojuje, americká romantická komedie Který je ten pravý?, snímek o úspěšných youtuberech Nejsledovanější od režiséra Jiřího Sádka a digitalizovaná verze prvního celovečerního filmu Miloše Formana Černý Petr.

Horor To je dobrá filmová podívaná. Je to za poslední dobu nejzdařilejší adaptace románu Stephena Kinga, myslí si filmový kritik Kamil Fila. | Video: Kamil Fila
 

Právě se děje

před 23 minutami

Polovina kontrolovaných e-shopů v prvním čtvrtletí porušila zákon, zjistila inspekce

Polovina internetových obchodů, které kontrolovala v letošním prvním čtvrtletí Česká obchodní inspekce (ČOI), porušila předpisy. Nejčastěji se zjištěná pochybení týkala zákona o ochraně spotřebitele a inspekce za ně uložila pokuty za téměř 1,5 milionu korun. V tiskové zprávě to v pondělí uvedla ČOI, která ve sledovaném období, poznamenaném epidemií nemoci covid-19, provedla meziročně šestkrát více kontrol e-shopů. Vzhledem k uzavření mnohých kamenných prodejen kvůli protikoronavirovým opatřením se totiž prodej přes internet výrazně zvýšil.

"Výsledky kontrol v 1. čtvrtletí 2021 potvrzují, že u internetového prodeje dochází stále k vysokému počtu porušování spotřebitelské legislativy," uvedl ředitel ČOI Mojmír Bezecný. Podle něj e-shopy často neinformují zákazníky o subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů nebo o jejich právech týkajících se reklamace zboží. Dopouští se i nekalých obchodních praktik a často poskytují lživé či neúplné údaje o výrobku, dodal.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 39 minutami

Dálnice uzavřená kvůli popraskané vozovce způsobuje na Olomoucku dopravní komplikace

Dálnice D35 ve směru z Olomouce na Ostravu je uzavřena kvůli nehodě nákladního a osobního auta. Nehoda se stala na 279. kilometru, všechny nájezdy ve směru na Ostravu jsou uzavřeny, informoval mluvčí policie Libor Hejtman. Provoz je podle Ředitelství silnic a dálnic odkloněn na exitu 276 Holice. Okolnosti nehody se vyšetřují.

Dálnice je uzavřena od 275. kilometru. "Všechny nájezdy na 276. kilometru exit Holice ve směru na Ostravu jsou uzavřené a to od Olomouce i od Přerova. Řidiči mohou zpět na dálnici D35 najet na 290. kilometru exitu Velký Újezd," uvedl mluvčí policie.

Komplikace na dálnici D35 zkomplikoval o víkendu také teplem poškozený povrch a to v úseku mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem. Dálnice D35 je nyní v úseku od 281. kilometru do 290. kilometru zcela uzavřena v obou směrech. Kvůli zvlněné vozovce tam poté havarovala čtyři osobní auta a nákladní vůz, při nehodách utrpělo deset lidí lehčí zranění. Záchranáři zraněné ošetřili a některé převezli do nemocnice.

Další zprávy