V Tarantinově filmu o vraždách Mansonova klanu bude hrát DiCaprio, přidat se mohou Cruise či Pitt

Reuters Kultura Reuters, Kultura
14. 1. 2018 8:00
Leonardo DiCaprio bude účinkovat v chystaném filmu oscarového režiséra Quentina Tarantina o vraždách spáchaných klanem Charlese Mansona, přímo jeho samotného ale neztvární. V pátek to napsaly hollywoodské oborové časopisy Variety a Deadline.com. Podle nich DiCaprio dostal roli stárnoucího nezaměstnaného herce.
Leonardo DiCaprio před šesti lety účinkoval v Tarantinově westernu Nespoutaný Django.
Leonardo DiCaprio před šesti lety účinkoval v Tarantinově westernu Nespoutaný Django. | Foto: Reuters

Dle dřívějších spekulací vypráví nový film režiséra Quentina Tarantina o herci, jenž zaznamenal úspěch s jedním televizním seriálem a nyní se snaží uchytit v showbyznysu stejně jako jeho dublér. 

Tarantino už vloni v listopadu prohlásil, že nenatáčí životopisný film o Mansonovi. Děj pouze zasadil do léta 1969, kdy takzvaná Mansonova rodina zavraždila na jihu Kalifornie několik lidí. 

Co do způsobu vyprávění má snímek volně odkazovat na Tarantinovo slavné Pulp Fiction

Jeden z nejznámějších zločinců 20. století Charles Manson zemřel v roce 2017 v listopadu ve věku třiaosmdesáti let. K doživotí byl odsouzený za to, že nařídil vraždu devíti lidí včetně herečky Sharon Tateové. Šestadvacetiletou manželku filmaře Romana Polanského členové klanu ubodali v jejím osmém měsíci těhotenství.

Chystaný film Quentina Tarantina společnost Sony Pictures, která se o práva přetahovala s Warner Bros. a Paramount, uvede do amerických kin 9. srpna 2019. Bude to přesně padesát let poté, co Tateová zemřela. 

Mohla by ji ztvárnit herečka Margot Robbieová, na niž se obrátil sám Tarantino. Časopisy Variety a Deadline.com.dodaly, že o dalších rolích prý režisér jedná s herci Tomem Cruisem, Bradem Pittem a Al Pacinem

Leonardo DiCaprio již před šesti lety účinkoval v Tarantinově westernu Nespoutaný Django. Nyní před kamerou stane poprvé od chvíle, kdy získal Oscara za výkon ve snímku Revenant - Zmrtvýchvstání.

Film s Tarantinem produkují David Heyman, jenž dříve pracoval na sáze o Harrym Potterovi, a Shannon McIntoshová, podepsaná pod režisérovými dřívějšími tituly Osm hrozných a Grindhouse: Auto zabiják.

Natáčet se začne letos, celkový rozpočet se pohybuje okolo 100 milionů dolarů. Od státu Kalifornie producenti získají pobídky ve výši 18 milionů dolarů.

Chystaný snímek tak bude prvním, na němž Quentin Tarantino nespolupracuje s Weinstein Company. Tuto společnost poškodilo nařčení jejího lídra, předního hollywoodského producenta Harveyho Weinsteina. Více než sedmdesát žen jej obvinilo ze sexuálního obtěžování.

Weinstein odmítl, že by s kteroukoliv z žen měl nevyžádaný pohlavní styk. Přesto byl vloni v listopadu z firmy vyhozený a Weinstein Company je nyní na prodej. Podle Variety.com by firmu mohla v brzké době koupit skupina investorů vedená Marií Contrerasovou-Sweetovou, která v letech 2014 až 2017 působila jako ministryně pro maloobchod za prezidenta Baracka Obamy.

Quentin Tarantino v minulosti avizoval, že chce natočit jen deset celovečerních filmů a poté odejde do důchodu.

Při žádosti o pobídky nový projekt označil číslem devět, což naznačuje, že mezi své již hotové snímky nepočítá povídkové Čtyři pokoje, kde natočil jen jednu epizodu, či hororový Grindhouse: Auto zabiják, na němž pracoval s režisérem Robertem Rodriguezem. Také dvojdílného Kill Billa zřejmě Tarantino vnímá jako jeden celek.

Po dokončení plánované novinky by tak Tarantina čekalo natáčení ještě v pořadí desátého plnohodnotného snímku.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy