V remaku Vraždy v Orient expresu si kromě Deppa zahraje i hvězda z nových Star Wars

ČTK ČTK
30. 9. 2016 10:09
Hollywoodský remake detektivky Vražda v Orient expresu bude mít hvězdné obsazení: kromě Johnnyho Deppa si v připravovaném filmu zahrají ve vedlejších rolích Michelle Pfeiffer, Judi Dench a Daisy Ridley (Star Wars), informovala americká média. Snímek podle knihy Agathy Christie z roku 1934 bude režírovat Brit Kenneth Branagh. Ten si zároveň zahraje detektiva Hercula Poirota, jenž v luxusním vlaku na trase Istanbul-Calais při průjezdu Jugoslávií řeší vraždu Američana Samuela Ratchetta (Depp). Natáčet se začne v listopadu v Londýně. Knihu zfilmoval v roce 1974 Sidney Lumet. Za ztvárnění jedné z cestujících Grety Ohlssonové dostala Ingrid Bergmanová Oscara za nejlepší výkon ve vedlejší roli.
Daisy Ridley ve filmu Star Wars: Síla se probouzí
Daisy Ridley ve filmu Star Wars: Síla se probouzí | Foto: Disney
 

Právě se děje

před 32 minutami

Zpomalování růstu cen se v březnu zastavilo, inflace stoupla na 2,3 procenta

Meziroční inflace v březnu stoupla z únorových 2,1 procenta na 2,3 procenta. Zpomalování meziročního růstu spotřebitelských cen v Česku se po sedmi měsících zastavilo. Vyplývá to z údajů, které v úterý zveřejnil Český statistický úřad (ČSÚ). Inflace předtím vytrvale klesala od loňského července, kdy dosáhla 3,4 procenta. Analytici odhadovali, že březnová meziroční inflace bude činit až 2,4 procenta. Meziměsíčně ceny vzrostly v březnu o 0,2 procenta.

Největší podíl na březnovém meziročním zvýšení inflace měl podle statistiků růst cen pohonných hmot. "Průměrná cena benzinu Natural 95 byla 30,47 koruny za litr a jednalo se o nejvyšší hodnotu od loňského února. Průměrná cena motorové nafty pak byla 29,14 koruny za litr a šlo o nejvyšší cenu od loňského března," sdělila vedoucí oddělení statistiky spotřebitelských cen ČSÚ Pavla Šedivá.

Zdroj: ČTK
před 37 minutami

Sto dnů před startem OH v Tokiu mají Češi jistých jen 44 míst

Sto dnů před zahájením odložených olympijských her v Tokiu má česká výprava zajištěných 44 účastnických míst, z toho 12 na jméno. Sportovní ředitel Českého olympijského výboru Martin Doktor věří, že do konce kvalifikačních bojů by se toto číslo mohlo přehoupnout přes stovku. Na předchozích letních hrách v Riu de Janeiro v roce 2016 startovalo 104 českých sportovců, nejméně od OH 1956 v Melbourne.

"Přáli bychom si, aby ve výpravě bylo víc než sto sportovců. Hodně bude záležet na tom, zda uspějí basketbalisté," řekl Doktor. Satoranského a spol. čeká necelý měsíc před startem her náročná kvalifikace v Kanadě, ostatní kolektivní sporty už šanci na postup ztratily.

Další zprávy