V KINĚ Stallone, Allen, želví nindžové a pohádka od Svěráka

V KINĚ Stallone, Allen, želví nindžové a pohádka od Svěráka
V OKU TORNÁDA. Kdo nemá dostatek rozmarů počasí za vlastními okny, může se podívat, jak se z fantazie hollywoodských tvůrců vytváří nespočet tornád pustošící Silverton. Malé americké městečko zasáhne neobvyklá bouře, tudíž se jak účastníci předávání diplomů na střední škole, tak i zbytek obyvatelstva musí bát o holý život, protože proti nezvyklému meteorologickému jevu nejsou ani standardní protibouřkové kryty dostatečné. Ve filmu, kde se předvádí hlavně schopnosti trikových specialistů, kteří přírodní živly pustili ze řetězu, se pohybují méně známé herecké tváře, z nichž nejvýraznější se poslední dva roky potlouká se skupinou trpaslíků, hobitem a čarodějem. Otce, který se snaží zachránit uvězněného syna, si zahrál Richard Armitage, který v Hobitovi ztvárnil vůdce trpaslíků Thorina Pavézu.  V českých kinech od 7. srpna 2014.
V oku tornáda - podívejte se na ukázku z filmu.
LUCY. Luc Besson nevzdává svoji snahu dokázat, že evropská kinematografie se vyrovná americké, a to z hlediska trikové a akční podívané. Většinou si vystačí s chrlením scénářů pro snímky jako 96 hdoin, Colombiana, Doupě, Okrsek 13 nebo Kurýr a jejich případná pokračování, aktuálně však vyvolává pozornost podobností s Leonem a Brutální Nikitou. I do jiných filmů vkládá silné ženské hrdinky, ale po tom, co posledních deset let režíroval hlavně poloanimovanou trilogii Arthur a Minimojové, dává naději, že v materiálu a obsazení Scarlett Johanssonové do hlavní role uzřel silný potenciál, který si chce sám převést do filmové podoby. Titulní Lucy se během zajetí dostane do těla zvláštní droga, která zesílí výkon jejího mozku, díky čemuž se z ní stane bytost na úrovni superhrdinů se schopností telekineze, pozornějšího vidění světa nebo prosté síly a odolnosti. V českých kinech od 7. srpna 2014.
Lucy - podívejte se na ukázku z filmu.
Foto: Aktuálně.cz
Kultura Kultura
7. 8. 2014 9:54
Vybrali jsme filmy, které mají premiéru v srpnu v českých kinech. Podívejte se.

Fotogalerie - Srpnová nabídka filmů sice slibuje nový film otce a syna Svěrákových, ale hollywoodské blockbustery už jsou jen z výprodeje V oku tornáda a Želvy ninja. Akci zkusí zachránit Luc Besson a Sylvester Stallone.

Anotace a trailery napoví, na co vyrazit do kina!

 

Právě se děje

před 37 minutami

Lyžař Švancer je třetím nejlepším mladým sportovcem Evropy

Šestnáctiletý akrobatický lyžař Matěj Švancer skončil třetí v zimní části ankety o nejlepšího mladého sportovce Evropy, kterou pořádá Evropský olympijský výbor. Cenu Piotra Nurowského získala italská biatlonistka Linda Zingerleová. Před Švancerem se umístila ještě rakouská sdruženářka Lisa-Marie Hirnerová.

"Moc si toho vážím. Beru to jako odměnu za všechno, co se mi povedlo minulou sezonu. Chtěl bych poděkovat českému i rakouskému týmu a všem, kteří se na mých výsledcích a přípravě podílejí. Zároveň je to pro mě velká motivace do budoucna. Budu se snažit ukázat, že to je zasloužené ocenění, v této sezoně k tomu bude snad dost příležitostí," uvedl Švancer v tiskové zprávě lyžařského svazu.

před 42 minutami

Policisté na jihu Moravy zadržela dalších 12 migrantů v dodávce

Cizinecká policie v Jihomoravském kraji zadržela na dálnicích dalších 12 běženců, čtyři Syřany a osm Afghánců. Policie to v pátek uvedla na svém twitteru. Běženců zajištěných na jihu Moravy v poslední době přibývá.

Asi tři desítky policistů na akci kontrolovali nákladní vozy, dodávky i autobusy ve čtvrtek, spolu s celníky zkontrolovali přes 400 vozů. Zjistili 12 cizích státních příslušníků, kteří jsou podezřelí z toho, že na české území vstoupili neoprávněně. Na D1 u Ostrovačic kontrolovali dodávku, kterou řídil Syřan s povoleným pobytem v Německu. V dodávce ale byli další čtyři Syřané. Na D2 pak kontrolovali kamion, kdy detektor tlukotu srdce uvnitř odhalil přítomnost lidí. Šlo o osm Afghánců.

"V současnosti ve všech případech probíhá prověřování, jehož úkolem je zjistit okolnosti, za jakých se osoby do vozidel dostaly a jaká byla skutečná úloha jejich řidičů," uvedli policisté.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 45 minutami

OSA dostane pokutu přes 10 milionů, požadovala nesmyslné poplatky

Předseda Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) Petr Rafaj potvrdil pokutu 10,67 milionu Kč pro Ochranný svaz autorský (OSA) za zneužití dominantního postavení. Pokuta je pravomocná, úřad o tom informoval v tiskové zprávě. Úřad svaz potrestal za to, že v letech 2008 až 2014 požadoval po ubytovacích zařízeních platbu i za přijímač v pokoji, ve kterém nebyl nikdo ubytován.

"Provozovatelé ubytovacích zařízení tak platili účastníku řízení autorské odměny i v případě, kdy v pokoji nebyl reálně ubytován žádný host. Podle rozhodnutí úřadu nelze požadovat platbu autorské odměny i tehdy, kdy na pokoji ubytovacího zařízení prokazatelně nemohlo dojít k užití díla," uvedl úřad v tiskové zprávě.

OSA potvrdil, že mu bylo doručeno rozhodnutí o zamítnutí rozkladu proti rozhodnutí ÚOHS. "OSA se s obsahem rozhodnutí teprve seznamuje a zvažuje další kroky. Jsme přesvědčeni, že jsme zákon neporušili. Je proto pravděpodobné, že proti rozhodnutí předsedy úřadu pana Rafaje, podáme žalobou u Krajského soudu v Brně," řekl Roman Strejček, předseda představenstva OSA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy