V KINĚ Festivalové hity, nový Fincher a nacističtí zombíci

V KINĚ Festivalové hity, nový Fincher a nacističtí zombíci
ZMIZELÁ. Nejnovější film amerického tvůrce legendárních filmů Sedm nebo Klub rváčů se zakládá na knižním bestselleru. David Fincher spolupracoval přímo s autorkou Gillian Flynn, která svůj text pro potřeby filmu sama zadaptovala. V den pátého výročí svatby nalezne Nick Dunno svůj dům prázdný se stopami boje. Rozjíždí se policejní vyšetřování, které má za cíl zjistit, co se stalo s jeho manželkou Amy. Nick v podání Bena Afflecka s detektivy spolupracuje, ale jeho zdánlivá neemotivnost působí jako rudý hadr na média. Jak se zjevují jednotlivé stopy, indicie vedou právě k Nickovi, který se pro všechny stává hlavním podezřelým. Byl by ale schopný své ženě ublížit? Fincher přichystal nervydrásající zážitek, který se postupně mění v studii sociopatického chování. V českých kinech od 2. října 2014
Zmizelá - podívejte se na ukázku z filmu.
NICK CAVE: 20 000 DNÍ NA ZEMI. Svébytná dokumentární forma se stala nástrojem, jak nahlédnout do mysli hudební i obecně kulturní ikony Nicka Cavea. Dílo sice v názvu nese věk sledované osoby, ale tvůrci se v něm zaměřují na krátký úsek jednoho dne, v němž mapují tvůrčí osobnost, kterou mohou filmoví diváci znát jako autora hudby u filmů Johna Hillcoata Proposition, Cesta a Země bez zákona. Snímek je výborným materiálem pro znalce a fanoušky Nicka Cavea, protože duo režisérů Iain Forsyth a Jane Pollard s ním spolupracuje dlouhodobě, a tak je pro ně pobyt v jeho společnosti familiérní věcí. Pro nezasvěcené ale může být dílo inspirativním zdrojem. V českých kinech od 9. října 2014.
Nick Cave: 20 000 dní na Zemi - podívejte se na ukázku z filmu.
Foto: Aktuálně.cz
Kultura Kultura
1. 10. 2014 11:20
Vybrali jsme filmy, které mají premiéru v říjnu v českých kinech. Podívejte se.

Fotogalerie - Artumilový divák si v českých kinech v říjnu může užít. Ke zhlédnutí bude vítěz z Cannes Zimní spánek i dalších pozoruhodné kousky jako kanadské Mami!, dokument o Nicku Caveovi, novinka Davida Cronenberga nebo ukrajinský Kmen. S novým filmem se představí David Fincher, případně Alice Nellis točící podle Vieweghova románu. Akční film obstarali Keanu Reeves a Liam Neeson. Pro děti tu jsou loutkoví Škatuláci od studia, které vytvořilo Koralínu a svět za tajemnými dvěřmi.

Anotace a trailery napoví, na co vyrazit v říjnu do kina!

 

Právě se děje

Aktualizováno před 8 hodinami

Mönchengladbach podlehl Schalke a může přijít o druhé místo

Na úvod jarní části německé fotbalové ligy zvítězilo Schalke 04 nad Mönchengladbachem 2:0. Poražená Borussia promarnila šanci na posun do čela tabulky a může přijít o druhé místo, pokud Bayern Mnichov porazí v neděli v Berlíně Herthu.

Schalke vyhrálo díky brankám z úvodu druhého poločasu. V 48. minutě se posedmé v sezoně trefil německý reprezentant Suat Serdar, který je nejlepším střelcem týmu. O deset minut později zvýšil Michael Gregoritsch, který přišel v zimě na hostování z Augsburgu. Svěřenci trenéra Davida Wagnera se dostali na čtvrté místo před rivaly z Dortmundu.

Fotbalisté Getafe po dvou porážkách za sebou ve španělské lize zabrali a díky vítězství 3:0 na hřišti předposledního Leganés se posunuli na páté místo. Před šestým San Sebastianem i sedmou Valencií, které však odehrály o zápas méně, mají náskok dvou bodů.

Getafe v posledních dvou zápasech vyšlo bodově i střelecky naprázdno, ale dnes proti outsiderovi obě série rázně ukončilo. Už po 33 minutách vedlo díky brankám Leandra Cabrery, Allana Nyoma a Jaimeho Maty. Nepovedený zápas San Sebastianu, který na příčky znamenající záchranu ztrácí bod, v závěru ještě završily dvě bleskové žluté karty pro Rúbena Peréze.

Německá fotbalová liga - 18. kolo:

Schalke - Mönchengladbach 2:0 (48. Serdar, 58. Gregoritsch).

Španělská fotbalová liga - 20. kolo:

Leganés - Getafe 0:3 (12. Cabrera, 21. Nyom, 33. Mata).

Zdroj: ČTK
Další zprávy