V KINĚ Festivalové hity, nový Fincher a nacističtí zombíci

V KINĚ Festivalové hity, nový Fincher a nacističtí zombíci
ZMIZELÁ. Nejnovější film amerického tvůrce legendárních filmů Sedm nebo Klub rváčů se zakládá na knižním bestselleru. David Fincher spolupracoval přímo s autorkou Gillian Flynn, která svůj text pro potřeby filmu sama zadaptovala. V den pátého výročí svatby nalezne Nick Dunno svůj dům prázdný se stopami boje. Rozjíždí se policejní vyšetřování, které má za cíl zjistit, co se stalo s jeho manželkou Amy. Nick v podání Bena Afflecka s detektivy spolupracuje, ale jeho zdánlivá neemotivnost působí jako rudý hadr na média. Jak se zjevují jednotlivé stopy, indicie vedou právě k Nickovi, který se pro všechny stává hlavním podezřelým. Byl by ale schopný své ženě ublížit? Fincher přichystal nervydrásající zážitek, který se postupně mění v studii sociopatického chování. V českých kinech od 2. října 2014
Zmizelá - podívejte se na ukázku z filmu.
NICK CAVE: 20 000 DNÍ NA ZEMI. Svébytná dokumentární forma se stala nástrojem, jak nahlédnout do mysli hudební i obecně kulturní ikony Nicka Cavea. Dílo sice v názvu nese věk sledované osoby, ale tvůrci se v něm zaměřují na krátký úsek jednoho dne, v němž mapují tvůrčí osobnost, kterou mohou filmoví diváci znát jako autora hudby u filmů Johna Hillcoata Proposition, Cesta a Země bez zákona. Snímek je výborným materiálem pro znalce a fanoušky Nicka Cavea, protože duo režisérů Iain Forsyth a Jane Pollard s ním spolupracuje dlouhodobě, a tak je pro ně pobyt v jeho společnosti familiérní věcí. Pro nezasvěcené ale může být dílo inspirativním zdrojem. V českých kinech od 9. října 2014.
Nick Cave: 20 000 dní na Zemi - podívejte se na ukázku z filmu.
Foto: Aktuálně.cz
Kultura Kultura
1. 10. 2014 11:20
Vybrali jsme filmy, které mají premiéru v říjnu v českých kinech. Podívejte se.

Fotogalerie - Artumilový divák si v českých kinech v říjnu může užít. Ke zhlédnutí bude vítěz z Cannes Zimní spánek i dalších pozoruhodné kousky jako kanadské Mami!, dokument o Nicku Caveovi, novinka Davida Cronenberga nebo ukrajinský Kmen. S novým filmem se představí David Fincher, případně Alice Nellis točící podle Vieweghova románu. Akční film obstarali Keanu Reeves a Liam Neeson. Pro děti tu jsou loutkoví Škatuláci od studia, které vytvořilo Koralínu a svět za tajemnými dvěřmi.

Anotace a trailery napoví, na co vyrazit v říjnu do kina!

 

Právě se děje

před 17 minutami

CRIF: V únoru stoupl počet bankrotů firem i podnikatelů

V únoru bylo v Česku vyhlášeno 64 bankrotů obchodních společností, o tři více než v lednu. Jejich počet byl tak nejvyšší od června minulého roku. Rovněž bylo vyhlášeno 530 bankrotů podnikatelů, o 24 více než v předchozím měsíci. Vyplývá to ze studie společnosti CRIF - Czech Credit Bureau.

Zároveň bylo podáno 73 návrhů na bankrot obchodních společností, o sedm více než v lednu, a 542 návrhů na bankrot podnikatelů. To bylo proti předchozímu měsíci o 95 více. V insolvenčním řízení bylo ke konci února 0,7 procenta celkového počtu registrovaných společností a 1,2 procenta registrovaných podnikatelů.

"Zajímavé je, že zatímco počet bankrotů obchodních společností byl letos v únoru o čtvrtinu vyšší než v únoru 2020, počet bankrotů fyzických osob podnikatelů byl naopak o čtvrtinu nižší. Bankroty podnikatelů totiž bývají nejčastěji formou oddlužení, tedy stejně jako osobní bankroty. Vývoj jejich počtu tak kopíruje vývoj u osobních bankrotů, jejichž počet během současné pandemie výrazně klesl," uvedla analytička CRIF Věra Kameníčková.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Denver jasně přehrál Milwaukee, Jokič má padesátý triple double

Basketbalisté Denveru v NBA až překvapivě snadno porazili třetí tým Východní konference Milwaukee 128:97. Hvězdou úterního duelu byl srbský pivot Nikola Jokič, který zaznamenal padesátý triple double v kariéře a devátý v sezoně. Proti Bucks předvedl 37 bodů, 11 asistencí a 10 doskoků a zastínil nejužitečnějšího hráče uplynulých dvou sezon Janise Adetokunba. Řecká hvězda zapsala 27 bodů a osm doskoků, jeho tým prohrál po pěti předchozích výhrách.

Výsledky NBA:

Boston - LA Clippers 117:112, LA Lakers - Phoenix 104:114, Miami - Atlanta 80:94, Milwaukee - Denver 97:128, San Antonio - New York 119:93, Washington - Memphis 111:125.

Utkání Toronto - Detroit bylo odloženo.

před 1 hodinou

Japonsko pátrá po pěti členech posádky z potopené čínské lodi

Japonská pobřežní hlídka ve středu pátrá po pěti členech posádky čínské rybářské lodi, která se v úterý potopila blízko sporné oblasti teritoriálních vod obou zemí. Informovala o tom agentura AP.

Plavidlo Shen Lian Cheng 707 s výtlakem 105 tun vyslalo nouzový signál v úterý z oblasti asi 330 kilometrů severně od ostrova Išigaki nedaleko Japonskem kontrolovaného souostroví Senkaku ve Východočínském moři. Na tyto ostrovy si činí nárok také Číňané, kteří je nazývají Tiao-jü a v posledních měsících zvýšili námořní aktivitu v jejich blízkosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy