V hongkongském velkofilmu si zahrála i věznice v Oráčově. Natáčel tu Jean Reno

ČTK ČTK
11. 8. 2016 10:23
Role v hongkongském velkofilmu Dobrodruzi (Adventurers) přivedla do České republiky jednu z hvězd současné světové kinematografie Jeana Rena. Snímek odehrávající se ve Francii a v Praze režíruje Stephen Fung.
Jean Reno
Jean Reno | Foto: Film Servis Festival Karlovy Vary

Jean Reno si v rámci natáčení začátkem července odskočil na karlovarský festival, kde převzal Cenu prezidenta festivalu a uvedl kultovní thriller Leon. Koncem měsíce se objevil ve středočeské věznici Oráčov u Rakovníka. Natáčel tu totiž část hongkongského velkofilmu Dobrodruzi (Adventurers).

Jak Vězeňská služba oznámila na svých webových stránkách, tento objekt se nakrátko proměnil na věznici ve Francii. "Tato proměna byla z důvodu natáčení hongkongského filmu Adventurers. Jedná se o akční film ve stylu Dannyho parťáci, který půjde do kin v roce 2017," uvedla.

Natáčení hongkongského velkofilmu Dobrodruzi
Natáčení hongkongského velkofilmu Dobrodruzi | Foto: vscr.cz/veznice-oracov-84

Podle mluvčí oráčovské věznice Kateřiny Hůlové se však natáčení života tohoto zařízení příliš nedotklo.

"Jsme věznicí s ostrahou, tedy tím mírnějším typem, třetím na čtyřbodové stupnici. Populární herec natáčel jedinou scénu, kdy z věznice vycházel do naší výrobní zóny, takže chod věznice to neovlivnilo. Spíše tu rozruch udělal velký štáb a spousta aut," dodala.

Natáčení hongkongského velkofilmu Dobrodruzi
Natáčení hongkongského velkofilmu Dobrodruzi | Foto: vscr.cz/veznice-oracov-84

V České republice se bude tento snímek natáčet až do září, tedy celkem 13 týdnů, a to v Prague Studios, v Praze a okolí, ale i v Karlových Varech, Lednici, Bouzově a na dalších atraktivních lokalitách. Podle informací Státního fondu kinematografie zahraniční produkce za tento projekt v Česku utratí minimálně 200 milionů korun. Českým koprodukčním partnerem je společnost Milk & Honey Pictures.

 

Právě se děje

před 28 minutami

V Broumově hořela kotelna v průmyslovém areálu, škoda je 15 milionů korun

V areálu firmy Veba v Broumově na Náchodsku v úterý večer hořela kotelna na topný olej. Škodu vyšetřovatel předběžně stanovil na 15 milionů korun, upřesňovat se bude stejně jako příčina požáru ve středu dopoledne. Na webu hasičů Královéhradeckého kraje to uvedl jejich mluvčí Ondřej Sezima.

O požáru v areálu v broumovské části Olivětín hasiči dostali zprávu po 19:00. Hořela kotelna přistavená k výrobní hale. "V kotelně se nacházela nejenom technologie, ale také velké množství topného oleje," uvedl mluvčí. Hasiči zasahovali v dýchacích přístrojích s použitím vody a hasební pěny, aby před ohněm uchránili výrobní stroje v přilehlé hale, kde navíc byly další hořlaviny.

"V pozdních večerních hodinách se jim podařilo požár dostat zcela pod kontrolu. Při zásahu nebyl nikdo zraněn," uvedl Sezima. Zaměstnanci budovu včas opustili. Škodu oheň způsobil na vnitřním vybavení kotelny, silně zakouřené byly prostory v nadzemním podlaží přilehlé budovy, které slouží jako šatny a sociální zázemí pro zaměstnance.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

USA zablokovaly přístup k desítkám zpravodajských serverů kvůli dezinformacím z Íránu

Americké ministerstvo spravedlnosti se zmocnilo zhruba 30 webových stránek, z nichž řada byla spojena s dezinformačními aktivitami Íránu. Podle agentury Reuters to uvedl nejmenovaný americký vládní činitel. Íránská státní agentura IRNA předtím oznámila, že Spojené státy zablokovaly přístup na několik zpravodajských serverů napojených na íránský stát, napsala agentura AFP.

Na stránkách se místo tradičního obsahu objevila zpráva, že se serveru zmocnily americké úřady, doplněná pečetí Federálního úřadu pro vyšetřování (FBI) a ministerstva obchodu. Mezi zasažené servery patří například Al-Alam, který poskytuje informace v arabštině, anglická mutace webu íránské státní televize PressTV, či server Al-Masíra, který patří jemenským povstalcům z řad Húsíů podporovaným Íránem. Výpadek postihl i několik dalších webů.

Podle agentury AP, která se rovněž odvolává na zdroj z americké vlády, je krok USA součástí rozsáhlejšího zákroku proti íránským médiím v době vyhrocených vztahů s Teheránem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy