Úspěch Sebevražedného oddílu dodal Warner Bros. odvahu. Chce pokračování Supermana

Kultura Kultura
9. 8. 2016 12:53
Rekordní víkendové tržby Sebevražedného oddílu (celosvětově zatím vydělal čtvrt miliardy dolarů) přiměly vedení Warner Bros. ke schválení pokračování Supermana pod názvem Muž z oceli 2.
Foto: Warner Bros

Přestože Sebevražedný oddíl za první víkend v severoamerických kinech utržil rekordních 135 milionu dolarů, sklidil jedny z nejhorších kritik roku. Na agregátoru anglo-amerických recenzí Rotten Tomatoes má pouze 26 procent.

Warner Bros. více než filmové recenze zajímají čísla, a ty jsou po jejich posledním filmu navýsost dobrá. Sebevražedný oddíl měl nejlepší vstup do kin, jaký Hollywood v srpnu pamatuje.

Warneři proto souhlasili se zahájením výroby Muže z oceli, který v roce 2013 natočil režisér Zack Snyder. Píše o tom deník The Guardian s odvoláním na zdroj ze štábu.

Podle serveru TheWrap je pokračování Supermana prioritou studia Warner Bros., které chce napravit zpackanou adaptaci Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti. Ta má na Rotten Tomatoes pouhých 27 procent.

Režisér Zack Snyder již dříve říkal, že se sequelu Muže z oceli nebrání, pokud bude mít v ruce kvalitní scénář. Zatím není jasné, že by film opět režíroval.

Muž z oceli v roce 2013 celosvětově utržil necelých 670 milionů dolarů.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Lékařské fakultě Ostravské univerzity hrozí, že bude bez akreditace

Hodnotící komise Národního akreditačního úřadu nedoporučuje schválení akreditace studijního programu Všeobecného lékařství pro Lékařskou fakultu Ostravské univerzity. Jde sice zatím pouze o návrh, nikoli rozhodnutí, ale přesto není jisté, jestli program Všeobecné lékařství bude moci fakulta letos pro uchazeče otevřít. V reakci na rozhodnutí to sdělil rektor Jan Lata.

Návrh hodnotící komise úřadu univerzita obdržela v pondělí. "Byť jde o návrh a nikoli o definitivní rozhodnutí, není to pro Lékařskou fakultu ani pro univerzitu příjemná situace. Věříme, že Rada Národního akreditačního úřadu zohlední stoupající kvalitu jak v oblasti personálního obsazení, tak v oblasti vědy a výzkumu, která se na fakultě v posledních letech odehrála a fakulta akreditaci obdrží," uvedl Lata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy