Unaveného Spider-Mana sesadili z trůnu vtipkující Sousedi

Kultura Kultura
12. 5. 2014 7:45
Vrcholek záoceánského žebříčku návštěvnosti kin zabrala komedie se Zacem Efronem a Sethem Rogenem.
Sousedi se do českých kin podívají 29. května.
Sousedi se do českých kin podívají 29. května. | Foto: Cinemart

Praha - Spider-Man je v druhém dílu druhé moderní variace přeci jen trochu unaveným superhrdinou. Již druhý víkend sestoupil v USA z přední příčky a přenechal místo Sousedům.

Komedie se Sethem Rogenem a Zacem Efronem otevřela na 51 milionech. Stála přitom pouhých 18 milionů, takže rozpočet už je bohatě zaplacen. Spolu s dalšími 35 miliony ze zbytku světa jde o jasného kandidáta na komedii tohoto roku, které se dostává i milosrdného přijetí u kritiky, která ji rovnou nevhodila do koše s nápisem "Současná hollywoodská komedie - Nebrat".

Samotný Amazing Spider-Man 2 už si vystačil s 37 miliony a americké tržby obecně přestaly závratně růst. Zastavily se prozatím na 150 milionech. Zbytek světa však pavoučího muže stále miluje a 400 milionů mimo USA dělá i z tohoto dílu hit.

Třetí je opět komedie, tentokrát s Cameron Diaz. Jedna za všechny si připsala 9 milionů a celosvětově se pyšní již 130. pěkný výkon pro tento nenápadný film.

Heaven is for Real, náboženská dramedie, si připsalo dalších 7 milionů. Tržby se blíží 80 milionů z USA, ve zbytku světa pak snímek není distribuován, takže si producenti s touto sumou musí vystačit.

Na pátém místě s 5 miliony najdeme Captaina Americu: Návrat prvního Avengera. Téměř 250 milionů z USA, 450 ze světa, 700 padne brzy. Miliarda však zůstala daleko.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitována, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Neštěstí v synagoze u Jeruzaléma si vyžádalo desítky zraněných

 Šest desítek zraněných si vyžádalo zhroucení ochozu v synagoze u Jeruzaléma, uvedla dnes agentura AFP. Deset zraněných je podle lékařů ve vážném či kritickém stavu, další padesátka zraněných je mimo ohrožení života, uvedl list The Times of Israel na svém webu.

Uvnitř synagogy charedimů, nejkonzervativnějších vyznavačů ortodoxního judaismu, bylo podle policie více než 600 lidí. Na místo přijíždějí sanitky, záběry na internetu zachytily chaos panující v davu před budovou, poznamenal deník.

Minulý měsíc v tlačenici na poutní hoře Meron zahynulo 45 lidí. Na místě se každoročně scházejí tisíce především ultraortodoxních židů k oslavám svátku Lag ba-omer. V osudovou noc jich tam bylo zřejmě až 100 tisíc a u kluzkého, zúženého východu nastala tlačenice.

Zdroj: ČTK
Další zprávy