TV tipy na víkend: Obžalovaný, Spáč, Ples příšer

Marie Dostálová
15. 12. 2011 19:56
Jaký kvalitní film si o víkendu pustit v televizi? Přinásíme vám několik tipů
Pusťte si film Spáč Woodyho Allena
Pusťte si film Spáč Woodyho Allena | Foto: Reuters

Jaký kvalitní film si o víkendu pustit v televizi? Přinášíme vám několik tipů napříč stanicemi.

Sobota: Dvanáct rozhněvaných mužů, Obžalovaný

V šestnáct hodin vysílá MGM tv film Dvanáct rozhněvaných mužů. Drama je remakem klasického dramatu z roku 1957 režiséra Sidney Lumeta, kde musí dvanáctičlenná porota rozsoudit zdánlivě jasný případ. Film nabízí věrohodné herecké výkony, dusnou atmosféru a dobře vykreslené charaktery.

Nenechte si na CSfilmu v osmnáct hodin uniknout československé psychologické drama Obžalovaný, které natočilo uznávané duo Elmar Klos a Ján Kadár. Příběh filmu pojednává o profesně zdatném a morálně bezúhonném člověku, který se z pohledu tehdejších zákonů jeví jako podvodník. Ředitel Kudrna dostane úkol uvést do provozu novou elektrárnu v co nejkratší době. Má možnost vyplácet podřízeným mimořádné prémie, avšak jeho nejbližší podřízení využijí situace k nezákonnému obohacování. Film putoval v roce 1969 do trezoru.

Neděle: Spáč, Ples příšer

Ve 21.50 vysílá MGM sci-fi komedii Spáč Woodyho Allena. Film prostoupený politickou a kulturní satirou je o pětatřicetiletém spolumajiteli restaurace v Greenwich Village, jímž je klarinetista amatér Miles Monroe, který se v roce 1973 musí podrobit poměrně banální operaci žaludečních vředů. Z narkózy se ale probouzí téměř o dvě stě let později.

Drama Ples příšer nominované na Oscara za scénář můžete vidět na FilmBoxu ve 22.50. Hank Grotowski (Billy Bob Thornton) je bachař pracující v oddělení pro odsouzené na smrt. Pracoval tady už jeho otec a současně tu dělá i syn Sonny. Hank se náhodně seznámí s pohlednou Leticií, jejíž manžela znal, neboť asistoval u jeho popravy. Film by vám neměl uniknout kvůli skvělému výkonu Halle Berryové (oceněna Oscarem), realistickému podání složitých mezilidských vztahů a uměleckému nasnímání snímku.


 

Právě se děje

před 41 minutami

Za vraždu cyklistky v Olomouci si muž odpyká 25 let, odvolání vzal zpět

Za loňskou brutální vraždu cyklistky na okraji Olomouce si osmačtyřicetiletý Rostislav Basler definitivně odpyká výjimečný trest 25 let. Na začátku jednání u olomouckého vrchního soudu vzal dnes své odvolání nečekaně zpět. Muž původně s vinou souhlasil, odvolal se pouze do výše trestu. Kromě výjimečného trestu má uloženu také zabezpečovací detenci. Znalci jej totiž označili za agresivního sadistu, který je pro společnost extrémně nebezpečný.

Případ se stal loni 15. dubna na periferii Olomouce. Muž si jednapadesátiletou cyklistku náhodně vytipoval a počíhal si na ni podle obžaloby na rozcestí u božích muk. Poté, co odmítla jeho výzvu k sexu, ji surově napadl. Pětkrát ji udeřil sekerou sečnou stranou do hlavy a trupu, bodl kuchyňským nožem do krku a poté s největší pravděpodobností ještě rdousil rukou. Žena utrpěla řadu zranění, zemřela na místě. Bezprostřední příčinou byl krvácivý šok, vykrvácela z proříznuté hrdelní žíly.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Stát chce Brusel požádat o proplacení dotace pro firmu Agrofertu. Pokud to zamítne, může ho Praha žalovat

Plastikářská firma Fatra ze svěřenského fondu premiéra Andreje Babiše (ANO) obdržela letos v únoru dotaci 547 tisíc korun ze státní kasy. A to i přesto, že v tu dobu Evropská komise preventivně pozastavila dotace pro podniky z holdingu Agrofertu. Informoval o tom v úterý o tom server iRozhlas.cz.

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) a ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová (ANO) nyní mají v plánu zariskovat a pokusit se požádat Evropskou komisi o proplacení dotace, aby otestovali její reakci, píše dále server. Do Bruselu již ohledně toho napsali dopis.

Pokud to Brusel zamítne, získají české úřady rozhodnutí o zamítnutí platby, na základě kterého budou moct Evropskou komisi žalovat a dohnat tak spor o střet zájmů Andreje Babiše před soud.

Tento plán by ale také mohl vést k pozastavení všech dotací z operačního programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost pro Česko. "Vezměte prosím na vědomí, že pokud nebudou zohledněna další doporučení auditu, bude nutné širší přerušení plateb," odpověděl podle iRozhlasu na dopis českých ministrů  šéf Generálního ředitelství pro regionální politiku Evropské komise Marc Lemaitre.

Zdroj: Domácí
Další zprávy