TV tipy na víkend: Obžalovaný, Spáč, Ples příšer

Marie Dostálová
15. 12. 2011 19:56
Jaký kvalitní film si o víkendu pustit v televizi? Přinásíme vám několik tipů
Pusťte si film Spáč Woodyho Allena
Pusťte si film Spáč Woodyho Allena | Foto: Reuters

Jaký kvalitní film si o víkendu pustit v televizi? Přinášíme vám několik tipů napříč stanicemi.

Sobota: Dvanáct rozhněvaných mužů, Obžalovaný

V šestnáct hodin vysílá MGM tv film Dvanáct rozhněvaných mužů. Drama je remakem klasického dramatu z roku 1957 režiséra Sidney Lumeta, kde musí dvanáctičlenná porota rozsoudit zdánlivě jasný případ. Film nabízí věrohodné herecké výkony, dusnou atmosféru a dobře vykreslené charaktery.

Nenechte si na CSfilmu v osmnáct hodin uniknout československé psychologické drama Obžalovaný, které natočilo uznávané duo Elmar Klos a Ján Kadár. Příběh filmu pojednává o profesně zdatném a morálně bezúhonném člověku, který se z pohledu tehdejších zákonů jeví jako podvodník. Ředitel Kudrna dostane úkol uvést do provozu novou elektrárnu v co nejkratší době. Má možnost vyplácet podřízeným mimořádné prémie, avšak jeho nejbližší podřízení využijí situace k nezákonnému obohacování. Film putoval v roce 1969 do trezoru.

Neděle: Spáč, Ples příšer

Ve 21.50 vysílá MGM sci-fi komedii Spáč Woodyho Allena. Film prostoupený politickou a kulturní satirou je o pětatřicetiletém spolumajiteli restaurace v Greenwich Village, jímž je klarinetista amatér Miles Monroe, který se v roce 1973 musí podrobit poměrně banální operaci žaludečních vředů. Z narkózy se ale probouzí téměř o dvě stě let později.

Drama Ples příšer nominované na Oscara za scénář můžete vidět na FilmBoxu ve 22.50. Hank Grotowski (Billy Bob Thornton) je bachař pracující v oddělení pro odsouzené na smrt. Pracoval tady už jeho otec a současně tu dělá i syn Sonny. Hank se náhodně seznámí s pohlednou Leticií, jejíž manžela znal, neboť asistoval u jeho popravy. Film by vám neměl uniknout kvůli skvělému výkonu Halle Berryové (oceněna Oscarem), realistickému podání složitých mezilidských vztahů a uměleckému nasnímání snímku.


 

Právě se děje

před 5 hodinami

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech

Předpokládaný demokratický kandidát na amerického prezidenta Joe Biden dnes získal podporu největší koalice odborových organizací ve Spojených státech AFL-CIO. Centrála navíc slíbila, že se zasadí o to, aby současný prezident Donald Trump nebyl znovu zvolen do funkce v listopadových volbách, napsala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy