Kapitán Amerika dál rozšiřuje jmění marvelovského impéria

Kultura Kultura
14. 4. 2014 14:54
Na předních příčkách žebříčku návštěvnosti amerických kin najdeme hned tři premiéry, úspěšná marvelovka však stále vítězí.
Captain America: Návrat prvního Avengera.
Captain America: Návrat prvního Avengera. | Foto: Falcon

Praha - Tento víkend útočily na přední příčky návštěvnosti amerických kin hned tři premiéry, nebylo jim to však nic platné. První příčku obhájil druhý Captain America: Návrat prvního Avengera s 41 miliony dolarů. Celosvětové tržby se blíží k půlmiliardě a je vidět, že Avengers marvelovský boom ještě posílili, ne dovršili.

Animovaný snímek Rio 2 se s 39 miliony ovšem také nemusí stydět. Při rozpočtu za 100 milionů dolarů má na kontě z celého světa už 160 milionů, a to je na snímek bez zvlášť kladné pověsti jistě dostačující.

S velkým odstupem třetí je horor Oculus s 12 miliony. Snímek však stál, jak to u hororů bývá, jen pět milionů, už tato suma ho tedy dělá rentabilním a každý další dolar bude jen příjemným bonusem pro producenty.

Sportovní drama s Kevinem Costnerem od režiséra Ivana Reitmana Draft Day už se zastavuje těsně pod dvoucifernou sumou. Ukazuje se, že Costner tahákem na diváky už dávno není. Snímek ovšem rovněž nemohl stát mnoho, velká škoda tedy nejspíš nevzniká.

Na dalším místě je Divergence se 7,5 miliony, která jistě doplácí na to, že už i dívky upřednostňují kapitána Ameriku. Přesto 175 milionů nasbíraných z celého světa není vůbec špatné číslo.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Sesuvy půdy v africkém Burundi zabily nejméně 38 lidí

Nejméně 38 lidí zemřelo v noci na dnešek při sesuvech půdy způsobených prudkými dešti v Burundi. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na místní policii, podle níž se zatím jedná o předběžnou bilanci. Pátrací práce na místě stále pokračují. Silné deště sužují celý region východní Afriky již přes dva měsíce a způsobily tam za tu dobu smrt již 265 lidí. Srážky přitom podle meteorologů nemají v blízké době ustat.

K poslednímu neštěstí došlo ve vesnici Mugina na severozápadě Burundi. Kvůli dešťům se utrhly části několika strání, na nichž stály obytné domy.

"Stalo se to v noci, když byli všichni doma. Půda ze sesuvů se hrnula po třech velice příkrých kopcích a cestou vše pohřbila," řekl AFP jeden ze svědků na místě. "Celé rodiny byly pohřbeny zaživa, stejně jako jejich domy, jejich dobytek a jejich pole, je to strašlivé," dodal. Na místo podle něj sice dorazila policie, jež spolu s dobrovolníky pátrá po přeživších. Nemají ale k dispozici žádnou techniku a sutiny prohledávají jen rukama. Zasažený region nedaleko hranic s Rwandou je velice těžko dostupný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy