Amerika věří Kapitánovi. Dopřála mu rekordních 100 milionů

Kultura Kultura
7. 4. 2014 13:44
Kapitán Amerika trhnul dubnový rekord, Noe a Grandhotel Budapešť také nemusejí smutnit.
Captain America se triumfálně vrátil. Přijde i potřetí.
Captain America se triumfálně vrátil. Přijde i potřetí. | Foto: Falcon

Praha - První Captain America nebyl v pokladnách zrovna terno. S necelými čtyřmi sty miliony zaostával za Thorem a samozřejmě i Iron Manem.

Vzhledem k tomu, že dvojka má už nyní ze zbytku světa víc než předtím za celou dobu a americký premiérový víkend svými 96 miliony trhnul dubnový rekord, máme co do činění s velmi úspěšně složeným reparátem alespoň co do finanční návratnosti. Konečně se tím i trochu vysvětluje český název Návrat prvního Avengera. Mohl by být i triumfální.

Druhý Noe si připsal 17 milionů, v Americe jich má již přes sedmdesát a víc než sto ze zbytku světa. Při rozpočtu 150 milionů jde o pěkný výsledek a nejdražší produkce Darrena Aronofského, vlastně drahá jako jeho všechny předchozí filmy dohromady, producenty jistě nezklame.

Třináct amerických milionů Divergence by bylo dost, kdyby už snímek sbíral dolary i mimo USA. To se ale zatím neděje, ať už kvůli menšímu zájmu, nebo jednoduchému faktu, že nebyl film v mnoha zemích zatím ani nasazen. V Čechách se dočká až 1. května.

Podobně je na tom God's Not Dead s téměř osmi miliony. Nábožensky tematizovaný snímek stojí navíc ne stínu Noemovy archy.

Grandhotel Budapešť si pomalu klestí cestu k celosvětové stovce. Zatím má necelých devadesát milionů, ke kterým Američané tento týden přihodili milionů šest. Pro Wese Andersona je to nevídaná suma.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Ministerstvo zdravotnictví rozpustilo Mezioborovou skupinu pro epidemické situace, uvedla Česká televize. Skupina úřadu radila při zvládání epidemie

Zdroj: ČTK
Další zprávy