Do Noemovy archy prší miliony, Arnie míří k dalšímu zklamání

Kultura Kultura
31. 3. 2014 9:00
Noe vydělal při premiérovém víkendu na obou stranách oceánu skoro sto milionů dolarů. Sabotage Arnolda Schwarzeneggera získala jen pět.
Russel Crowe (Noe); Arnold Schwarzenegger (Sabotage).
Russel Crowe (Noe); Arnold Schwarzenegger (Sabotage). | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Noe byl velkou neznámou. Zvládne Darren Aronofsky komplikovanou látku? A setká se návrat biblických velkofilmů s finančním úspěchem? Odpověď na první otázku je dost nejednoznačná, u druhé máme ale, zdá se, jasno. Noe vydělal za první víkend 44 milionů dolarů, dalších 50 ze světa, což je při rozpočtu 125 milionů dostatečná suma.

Na druhou příčku klesla Divergence. 26 milionů přispívá k celosvětové sumě skoro 100 milionů, což rovněž není špatně. Hit srovnatelný se Stmíváním nebo Hunger Games asi nevznikne, o úspěch jde ale bezpochyby.

Muppets Most Wanted naštěstí stáli jen 50 milionů, takže skromné tržby neudělají díru do peněženky produkce. S deseti miliony za druhý víkend má pokračování o něco úspěšnější jedničky na kontě 40 milionů.

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana už si musí vystačit s jednocifernou sumou, něco přes devět milionů dolarů pak animovaný snímek přetahuje přes hranici 200 milionů. (LEGO příběh pak na jedenácté příčce tento víkend překročil hranici 400 milionů.)

Komedie God's Not Dead na pátém místě získává podobnou sumu.

Na šesté příčce se s téměř devíti miliony pyšní indie počin Wese Andersona Grandhotel Budapešť. Sedmdesát celosvětových milionů sice není přímo mainstreamový úspěch, zvlášť když se promítání jen v Americe rozšířilo už do skoro tisícovky kinosálů, na poměry "nekomerčního" Andersona jde ale o velmi slušnou sumu.

Velké zklamání zažívá Arnold Schwarzenegger, jehož již několikátý comeback Sabotage s ním a poněkud polozapomenutým Samem Worthingtonem z Avatara v čele otevřel na pouhých pěti milionech.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Lille ukončilo letitou nadvládu PSG v Superpoháru

Fotbalisté Lille ukončili letitou nadvládu Paris St. Germain ve francouzském Superpoháru. V dnešním utkání hraném v Tel Avivu zvítězil mistrovský celek 1:0 brankou portugalského záložníka Xeky ze závěru prvního poločasu.

Paris St. Germain vyhrál předchozích osm ročníků Superpoháru včetně toho předchozího, který se kvůli pandemii koronaviru hrál až letos v lednu. Pařížané v minulé sezoně po třech letech nevyhráli ligu, ale uspěli alespoň v domácím poháru po vítězství 2:0 nad Monakem.

O Superpohár hráli svěřenci Mauricia Pochettina bez hvězdného Kyliana Mbappého. V posledních 20 minutách si odbyl soutěžní premiéru po příchodu z Liverpoolu kapitán nizozemské reprezentace Georginio Wijnaldum.

Francouzský fotbalový Superpohár v Tel Avivu:

Lille - Paris St. Germain 1:0 (1:0)

Branka: 45. Xeka.

Lille vyhrálo Superpohár poprvé v historii a ukončilo osm ročníků trvající nadvládu PSG.

před 7 hodinami

Nevládní organizace zachránily za poslední den ze Středozemního moře 500 migrantů

Lodě nevládních organizací v neděli poskytly pomoc a přijaly na palubu zhruba 500 migrantů, které vylovily ve střední části Středozemního moře, mezi Libyí, Tuniskem, Itálií a Maltou. Oznámila to francouzská organizace SOS Méditerranée. Její loď v sobotu zachránila dalších 200 osob a na palubě má v současnosti na 550 migrantů, uvedla agentura AFP.

Nejvýznamnější zásah byl v noci na neděli nedaleko libyjských břehů. "Záchranná akce v mezinárodních vodách byla velice nebezpečná, velké plavidlo postavené ze dřeva s více než 400 osobami na palubě začalo nabírat vodu," uvedla francouzská organizace. Záchranné akce se účastnily i lodě Sea Watch 3 a Nadir německých organizací Sea Watch a ResQship. Při dalším zásahu nedaleko Malty loď Ocean Viking přijala na palubu dalších 100 migrantů.

Za posledních 48 hodin lodě zachránily zhruba 700 migrantů, kterým poskytly základní pomoc.

Podle Úřadu vysokého komisaře OSN pro uprchlíky z Afriky do Evropy připlulo letos dosud po Středozemním moři zhruba 45 000 lidí. To je výrazně více než za stejné období v loňském roce. Více než polovina tohoto počtu připadá na trasu z Libye a Tuniska do Itálie a na Maltu. S růstem pokusů dostat se do Evropské unie se ale zvyšuje i počet úmrtí na moři. Mezinárodní organizace pro migraci uvedla, že v první polovině letošního roku zemřelo ve Středozemním moři přes 1100 migrantů, což je také více než vloni.

Zdroj: ČTK
Další zprávy