Třicetiprocentního Krejčíře pronásleduje Gangster KA

ČTK Kultura ČTK, Kultura
10. 1. 2014 14:04
Film podle scénáře Jaroslava Kmenty natočí režisér Cirkusu Bukowsky.
Foto: Magicbox

Praha- Do prostředí organizovaného zločinu v Česku i na jihu Afriky zavede diváky film Gangster KA, který podle předlohy Jaroslava Kmenty natočí režisér Jan Pachl. V hlavní roli gangstera zvaného Káčko se představí Hynek Čermák, který s Pachlem spolupracoval již na seriálu Cirkus Bukowsky. V případě Gangstera KA by měl být do jara hotový scénář, točit se začne na podzim.

Foto: Aktuálně.cz

"Film bude mít dvě části, první se bude točit a odehrávat v České republice, druhá na jihu Afriku. Z toho důvodu sháníme také zahraničního koproducenta," uvedl producent filmu Adam Dvořák s tím, že do kin by měla první část přijít v září nebo říjnu 2015 a o měsíc později by měla navázat část druhá. Předpokládaný rozpočet z české strany činí 40 milionů korun, o spolupráci s některou z televizí a žádosti o grant se jedná.

I přes zjevnou podobnost režisér Pachl tvrdí, že je pouze inspirován postavou Radovana Krejčíře a ze sedmdesáti procent se jedná o fiktivní příběh, ve kterém ho zajímá "zrod gangstera". "Téma organizovaného zločinu a korupce je jedním z nejzajímavějších, které v současnosti můžeme najít, jenom se ho u nás zatím nepodařilo hlouběji uchopit," sdělil s tím, že při tvorbě scénáře spolupracoval i bývalými vyšetřovateli.

Autorem námětu a spoluautorem scénáře je Jaroslav Kmenta, jehož knihou Kmotr Mrázek byl loni volně inspirován úspěšný film Příběh Kmotra režiséra Petra Nikolaeva.

"K projektu Gangster KA mám tři věci. Zaprvé 18. června 2005 došlo k největší ostudě české policie tím, že při domovní prohlídce utekl ze své vily Radovan Krejčíř. Za druhé po osmi letech můžeme konstatovat, že nastal vývoz organizovaného zločinu za hranice republiky a za třetí - jestli se někomu mohlo zdát, že útěkem Krejčíře skončilo všechno, co se týká podsvětí v České republice - tak mohu konstatovat, že válka kmotrů neustále pokračuje," řekl Kmenta, který loni začal dávat dohromady knihu o Krejčířovi.

Představitele hlavní role Čermáka označil režisér Pachl za herce, který osudy svých hrdinů také prožívá, až mu to komplikuje osobní život. Čermáka podle jeho slov na roli fascinuje žebříček hodnot zločince, který to, co dělá, považuje v danou chvíli za správné. "Když jsem hrál v divadle Richarda III., oblíbil jsem si ho," podotkl. Před začátkem natáčení plánuje nastudovat všechny materiály o organizovaném zločinu a zapracovat na své fyzické kondici. "Co je vám platné, když dobře odříkáte monolog, když pak nevyběhnete schody," dodal.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

MPSV nepočítá se zvýšením úhrad za sociální služby od klientů

Ministerstvo práce nepočítá se zvýšením ceny, kterou mohou lidé platit za sociální služby. Vyhlášku se stanovením maximálních úhrad za pobyt v domově pro seniory či za pečovatelskou službu upravovat nebude. Do novely o sociálních službách ale navrhne model automatického navyšování částek za určitých podmínek. Na jednání sněmovního sociálního výboru to ve čtvrtek odpoledne řekla ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD).

Vyhláška stanovuje nejvyšší možné částky, jaké mohou lidé za domov seniorů, stacionář, pečovatelskou službu, stravování či pomoc s nákupem dát. Ceny platí od roku 2014. Kraje, obce i poskytovatelé péče si stěžují na nedostatek peněz. Poukazují na rostoucí náklady, ale i na zvyšování penzí a příspěvků na péči. Sněmovna loni ministerstvu uložila vyhlášku do konce září novelizovat, resort předpis nezměnil.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Sparta zadarmo přivedla slovenského brankáře Holce

První posilou sparťanských fotbalistů na příští sezonu se stal gólman Dominik Holec. Pětadvacetiletý člen širšího kádru slovenské reprezentace přišel na Letnou jako volný hráč z Žiliny, která je kvůli koronavirové krizi v likvidaci. S Pražany Holec podepsal smlouvu do konce června 2023.

"Dominik má velký podíl na tom, že Žilina byla před přerušením soutěží druhá v tabulce slovenské ligy s druhým nejnižším počtem inkasovaných gólů. Žilina přitom hraje hodně ofenzivním stylem. Dominik měl v poslední sezoně druhý nejvyšší počet úspěšných zákroků ze všech brankářů v tamní lize," řekl pro klubový web sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

"U nás dostane příležitost, aby prokázal své schopnosti. Jeho příchodem budeme mít na brankářském postu výraznou konkurenci, která ze všech gólmanů vymáčkne maximum," doplnil Rosický.

Holec strávil prakticky celou kariéru v Žilině, pouze si odskočil na pár hostování. V tomto ročníku slovenské ligy nastoupil k 22 zápasům a připsal si 11 nul.

"Těším se na nové výzvy ve skvělém týmu, ve skvělém městě a s výbornými fanoušky. Ty pocity jsou opravdu skvělé, těžko to vylíčit slovy. Ještě si to asi úplně neuvědomuju, teprve to na mne dolehne. Věřím, že spolu budeme úspěšní a mužstvu pomůžu co nejvíc," uvedl Holec.

"Odmalička jsem zvyklý bojovat o místo v bráně, nikdy jsem neměl nic jisté. Vím, jak velká je tu konkurence, ale to člověka posouvá dopředu, můžete se zlepšovat," dodal rodák z Českých Budějovic, který si už od českého trenéra Pavla Hapala vysloužil pozvánku do slovenské reprezentace, ale start si zatím nepřipsal.

Žilina z finančních důvodů po přerušení soutěže kvůli pandemii koronaviru ukončila s hráči smlouvu. Ze stejného klubu už na začátku května získala Viktoria Plzeň Filipa Kašu a Miroslava Káčera. Všichni tři hráči budou moci v českých klubech nastoupit až v příští sezoně a s týmy zatím budou jen trénovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy