Tři bratři v pokladnách nestačili jen na Babovřesky

ČTK ČTK
18. 8. 2014 16:07
Pohádka Jana Svěráka při premiérovém víkendu vydělala 15,4 milionu korun. Vyšší výdělek si v historii českých filmů připsala jen komedie Zdeňka Trošky Babovřesky.
Tři bratři vydělávají podle očekávání.
Tři bratři vydělávají podle očekávání. | Foto: Bioscop

Praha - Filmová pohádka Tři bratři režiséra Jana Svěráka obsadila čelo žebříčku víkendové návštěvnosti českých kin. Podle informací Unie filmových distributorů ji zhlédlo 122 tisíc malých i velkých, kteří nechali v pokladnách kin 15,4 milionu korun. Tři bratři tak pozměnili i pořadí nejúspěšnějších premiérových víkendů domácí tvorby.

V historické tabulce skončil tento snímek na druhém místě, když ho předstihl jen první díl lidové komedie Babovřesky Zdeňka Trošky. Loni v únoru ji vidělo 140 236 diváků, tržby prvního víkendu tehdy činily 20,3 milionu korun.

Třetí místo historické tabulky stále patří kriminálnímu thrilleru Kajínek režiséra Petra Jákla ml., na který v srpnu 2008 přišlo během prvního víkendu do kin 119 602 zájemců. V pokladnách nechali 15,5 milionu korun.

I v tabulce, která do statistik počítá i snímky zahraniční, Svěrákovi Tři bratři obstáli, skončili na jedenáctém místě. Vedou ji čtyři americké velkofilmy, jejichž návštěvnost při prvním víkendu po premiéře přesáhla dvousettisícovou hranici. V čele je Harry Potter a relikvie smrti - 1. část, kterou v listopadu 2010 zhlédlo 248 025 nedočkavých zájemců. Tržby činily 30,4 milionu korun.

Podle údajů Unie filmových distributorů má teď Jan Svěrák v Top 20 nejlepších českých filmů dle premiérového víkendu tři tituly. Vedle nejnovější pohádky Tři bratři i Vratné lahve na šestém a Tmavomodrý svět na třináctém místě. V letech 2007, respektive 2001, je vidělo 107 357 a 84 066 lidí.

V aktuálním žebříčku návštěvnosti skončila za Třemi bratry americká akční novinka Expendables: Postradatelní 3 (32 362 diváků) a Strážci Galaxie (19 506 diváků). Čtvrtý je francouzský film Lucy a první pětici uzavírá Krobotův celovečerní debut Díra u Hanušovic.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy