Tři bratři v pokladnách nestačili jen na Babovřesky

ČTK ČTK
18. 8. 2014 16:07
Pohádka Jana Svěráka při premiérovém víkendu vydělala 15,4 milionu korun. Vyšší výdělek si v historii českých filmů připsala jen komedie Zdeňka Trošky Babovřesky.
Tři bratři vydělávají podle očekávání.
Tři bratři vydělávají podle očekávání. | Foto: Bioscop

Praha - Filmová pohádka Tři bratři režiséra Jana Svěráka obsadila čelo žebříčku víkendové návštěvnosti českých kin. Podle informací Unie filmových distributorů ji zhlédlo 122 tisíc malých i velkých, kteří nechali v pokladnách kin 15,4 milionu korun. Tři bratři tak pozměnili i pořadí nejúspěšnějších premiérových víkendů domácí tvorby.

V historické tabulce skončil tento snímek na druhém místě, když ho předstihl jen první díl lidové komedie Babovřesky Zdeňka Trošky. Loni v únoru ji vidělo 140 236 diváků, tržby prvního víkendu tehdy činily 20,3 milionu korun.

Třetí místo historické tabulky stále patří kriminálnímu thrilleru Kajínek režiséra Petra Jákla ml., na který v srpnu 2008 přišlo během prvního víkendu do kin 119 602 zájemců. V pokladnách nechali 15,5 milionu korun.

I v tabulce, která do statistik počítá i snímky zahraniční, Svěrákovi Tři bratři obstáli, skončili na jedenáctém místě. Vedou ji čtyři americké velkofilmy, jejichž návštěvnost při prvním víkendu po premiéře přesáhla dvousettisícovou hranici. V čele je Harry Potter a relikvie smrti - 1. část, kterou v listopadu 2010 zhlédlo 248 025 nedočkavých zájemců. Tržby činily 30,4 milionu korun.

Podle údajů Unie filmových distributorů má teď Jan Svěrák v Top 20 nejlepších českých filmů dle premiérového víkendu tři tituly. Vedle nejnovější pohádky Tři bratři i Vratné lahve na šestém a Tmavomodrý svět na třináctém místě. V letech 2007, respektive 2001, je vidělo 107 357 a 84 066 lidí.

V aktuálním žebříčku návštěvnosti skončila za Třemi bratry americká akční novinka Expendables: Postradatelní 3 (32 362 diváků) a Strážci Galaxie (19 506 diváků). Čtvrtý je francouzský film Lucy a první pětici uzavírá Krobotův celovečerní debut Díra u Hanušovic.

 

Právě se děje

před 13 minutami

PSG vyhrál ve francouzské lize posedmé za sebou

Fotbalisté Paris Saint-Germain zvítězili v 9. kole francouzské ligy 3:0 v Nantes a po úvodních dvou porážkách v sezoně si připsali sedmou výhru za sebou. Úřadující mistři mají během vítězné šňůry skóre 23:1 a vedou tabulku o tři body před Lille, jež má k dobru nedělní utkání proti Lyonu.

Favorizované PSG se na hřišti patnáctého Nantes gólově prosadilo po přestávce. Skóre otevřel hned ve 47. minutě Ánder Herrera po přihrávce Kyliana Mbappého, jenž v 64. minutě zvýšil proměněným pokutovým kopem za faul na sebe. Výsledek pečetil dvě minuty před koncem po chybě domácí obrany Pablo Sarabia.

Nantes mělo šanci zkorigovat výsledek v 69. minutě díky pokutovému kopu, který ale Kaderu Bambovi chytil Keylor Navas.

před 1 hodinou

V USA odhlasovalo tři dny před volbami již přes 90 milionů lidí

Ve Spojených státech odevzdalo svůj hlas s předstihem před úterním termínem voleb již přes 90 milionů lidí. To je více než 65 procent počtu volebních lístků, které se dohromady sešly ve volbách před čtyřmi lety, napsala agentura Reuters. Uchazeči se snaží využít poslední dny kampaně k boji o poslední nerozhodnuté voliče v klíčových státech. Na veřejnosti v sobotu kromě nich a jejich viceprezidentských kandidátů vystoupila například i první dáma Melania Trumpová či bývalý prezident Barack Obama.

Zdroj: ČTK
Další zprávy