Trailer: Troškovy Čertoviny shánějí hříšné duše. Do kin se po nich jdou poohlédnout v lednu

Kultura Kultura
13. 10. 2017 11:31
Hlavními hrdiny pohádky Čertoviny režiséra Zdeňka Trošky jsou dva nešikovní čerti Popelák a Uhelák, kteří musí za trest vyrazit do světa a do měsíce se vrátit s hříšnou duší. Úkol se jim ale nedaří, lidi totiž k hříchům nesvádějí, naopak, neúmyslně jim pomáhají. V přestrojení za čeledíny se dostanou na statek, kde chce vypočítavý sedlák provdat svou dceru Haničku za nafoukaného statkáře Kopyta. Hanička však miluje čeledína Jana a k happyendu jsou potřeba pekelné síly. V hlavních rolích čertů se představí Jakub Prachař a Dominick Benedikt. Pekelné osazenstvo doplnil Karel Dobrý v roli Lucipera. Haničku hraje Sara Sandeva, jejího milého Richard Jaroslav Müller. Film jde do kin 4. ledna 2018.
Trailer k pohádce od Zdeňka Trošky Čertoviny | Video: CinemArt
 

Právě se děje

před 26 minutami

Zeman odvolal Kremlíka, ministerstvo dopravy povede Havlíček

Prezident Miloš Zeman odvolal ke čtvrtku z funkce ministra dopravy Vladimíra Kremlíka (za ANO). Zároveň pověřil řízením ministerstva místopředsedu vlády a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO). V čele dopravy stane od pátku.

Změnu ve vládě v pondělí navrhl premiér Andrej Babiš (ANO) kvůli kritizované zakázce na informační systém pro elektronické dálniční známky. Předseda vlády počítá s tím, že Havlíček bude řídit resort dopravy až do konce funkčního období současné vlády. To kritizují opoziční strany i vládní ČSSD.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Rozloučení s Kuberou bude 3. února, doplňovací volby do Senátu proběhnou na konci března

Smuteční shromáždění k uctění památky zesnulého předsedy Senátu Jaroslava Kubery (ODS) se uskuteční 3. února v poledne v Teplicích. Následně se odpoledne bude konat pietní shromáždění v pražském Rudolfinu. Pohřeb se uskuteční v rodinném kruhu. O organizaci posledního rozloučení jednali ve středu s Kuberovými blízkými předseda senátorů ODS Miloš Vystrčil a vedoucí kanceláře předsedy Senátu Petr Kostka.

Doplňovací senátní volby na Teplicku se uskuteční 27. a 28. března. Termín voleb ve středu vyhlásil prezident Miloš Zeman, rozhodnutí ještě musí spolupodepsat premiér Andrej Babiš (ANO). .Podle zákona se doplňovací volby musí uskutečnit do 90 dnů od úmrtí předsedy Senátu Kubery, tedy nejpozději v polovině dubna. Vítěz voleb se mandátu ujme na zbytek Kuberova funkčního období, tedy zhruba na čtyři roky do 13. října 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy