Trailer: Troškovy Čertoviny shánějí hříšné duše. Do kin se po nich jdou poohlédnout v lednu

Kultura Kultura
13. 10. 2017 11:31
Hlavními hrdiny pohádky Čertoviny režiséra Zdeňka Trošky jsou dva nešikovní čerti Popelák a Uhelák, kteří musí za trest vyrazit do světa a do měsíce se vrátit s hříšnou duší. Úkol se jim ale nedaří, lidi totiž k hříchům nesvádějí, naopak, neúmyslně jim pomáhají. V přestrojení za čeledíny se dostanou na statek, kde chce vypočítavý sedlák provdat svou dceru Haničku za nafoukaného statkáře Kopyta. Hanička však miluje čeledína Jana a k happyendu jsou potřeba pekelné síly. V hlavních rolích čertů se představí Jakub Prachař a Dominick Benedikt. Pekelné osazenstvo doplnil Karel Dobrý v roli Lucipera. Haničku hraje Sara Sandeva, jejího milého Richard Jaroslav Müller. Film jde do kin 4. ledna 2018.
Trailer k pohádce od Zdeňka Trošky Čertoviny | Video: CinemArt
 

Právě se děje

před 6 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy