Trailer: Troškovy Čertoviny shánějí hříšné duše. Do kin se po nich jdou poohlédnout v lednu

Kultura
13. 10. 2017 11:31
Hlavními hrdiny pohádky Čertoviny režiséra Zdeňka Trošky jsou dva nešikovní čerti Popelák a Uhelák, kteří musí za trest vyrazit do světa a do měsíce se vrátit s hříšnou duší. Úkol se jim ale nedaří, lidi totiž k hříchům nesvádějí, naopak, neúmyslně jim pomáhají. V přestrojení za čeledíny se dostanou na statek, kde chce vypočítavý sedlák provdat svou dceru Haničku za nafoukaného statkáře Kopyta. Hanička však miluje čeledína Jana a k happyendu jsou potřeba pekelné síly. V hlavních rolích čertů se představí Jakub Prachař a Dominick Benedikt. Pekelné osazenstvo doplnil Karel Dobrý v roli Lucipera. Haničku hraje Sara Sandeva, jejího milého Richard Jaroslav Müller. Film jde do kin 4. ledna 2018.
Trailer k pohádce od Zdeňka Trošky Čertoviny | Video: CinemArt
 

Právě se děje

před 19 minutami

Průmyslová výroba v Číně rostla nejpomaleji za 17 a půl roku

V srpnu stoupla průmyslová výroba v Číně v meziročním srovnání o 4,4 procenta, což byl nejpomalejší růst od února 2002. Zpráva, kterou v pondělí zveřejnil čínský statistický úřad, je dalším znamením, že ekonomika kvůli obchodní válce a slabé domácí poptávce slábne. Některé sektory naopak vykázaly zlepšení, jako produkce oceli a elektřiny. Analytici však dodávají, že celkově byl růst slabší kvůli výrobním omezením před oslavami 70. let od vzniku Čínské lidové republiky, které se uskuteční 1. října.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

V 75 letech zemřel hudebník a producent Ric Ocasek, manžel první české topmodelky

Americký rockový hudebník a producent byl v neděli nalezen mrtvý ve svém bytě na Manhattanu, uvedla dnes agentura AP s odvoláním na newyorskou policii. Policisté na místě nezjistili žádné známky cizího zavinění, příčinu smrti nyní určí soudní lékař. Ocasekovi, zpěvákovi legendární rockové kapely The Cars a manželovi první topmodelky českého původu Pavlíny Pořízkové, bylo 75 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy