Trailer: Padesát odstínů temnoty už nechce být jen sado-maso pro mamky

Kultura Kultura
14. 9. 2016 9:15
Tajemný boháč Christian opět svádí studentku literatury Anastasii. Děj Padesáti odstínů temnoty navazuje přesně tam, kde skončil snímek z roku 2015, který celosvětově utržil přes půl miliardy dolarů. První trailer naznačuje, že poklidný vztah mezi podnikatelem a mladou dívkou naruší Christianovy nevyřešené vztahy z minulosti. Film, který bude mít premiéru na svátek svatého Valentýna, režíruje dvaašedesátiletý James Foley, jenž v posledních letech točil epizody úspěšného seriálu House of Cards. V druhém ze tří dílů filmové adaptace knih E.L. James opět hrají Jamie Dornan a Dakota Johnsonová.
Padesát odstínů temnoty - trailer | Video: Universal Pictures
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Turecko ohrožuje evropské hranice, zvažte jeho členství v celní unii, žádá EU řecký premiér

Řecký premiér Kyriakos Mitsotakis vyzval členské země Evropské unie, aby zvážily pokračování celní unie s Tureckem. Uvádí to agentura Reuters. Mitsotakis pronesl výzvu po pátečním setkání v Nikósii s kyperským prezidentem Nicosem Anastasiadesem a s egyptským prezdidentem Abdalem Fatahem Sisím. Zástupci tří zemí se shodli na tvrdé kritice počínání Turecka ve Středomoří.

"Není možné, aby tato země (…) měla výjimku z cel, těžila z přístupu na společný trh a současně ohrožovala východní hranici Evropské unie," uvedl na adresu Turecka Mitsotakis. Celní unie s Tureckem vstoupila v platnost 31. prosince 1995 a díky ní není zahraniční obchod mezi Tureckem a zeměmi EU zatížen cly. Podle Eurostatu bylo v roce 2019 Turecko pátým největším obchodním partnerem EU. Vývoz do Turecka činil 68,2 miliard eur (zhruba 1,76 bilionu korun) a dovoz z Turecka 69,8 miliard eur (zhruba 1,8 bilionu korun). V případě ČR činil export do Turecka 44,2 miliardy korun a import 38,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy