VIDEO Tim Burton má Velké oči. Opustil fantaskní světy

jla
19. 9. 2014 16:23
Podívejte se na první trailer filmu Big Eyes slavného režiséra Tima Burtona. Je možná trochu jiný než by fanoušci očekávali.
Amy Adams v hlavní roli malířky Margaret Keane.
Amy Adams v hlavní roli malířky Margaret Keane. | Foto: Weinstein Company

New York - Příběh filmu nového filmu Tima Burtona Big Eyes (Velké oči) je inspirován skutečnou událostí, kdy se v 50. letech proslavila malířka Margaret Keane (Amy Adams) svými malbami dětských obličejů s velkýma očima. Její manžel Walter Keane (Christoph Waltz) si ale přivlastňuje její úspěchy, a tak se začnou soudit.

Podívejte se na trailer k filmu Tima Burtona Big Eyes
Podívejte se na trailer k filmu Tima Burtona Big Eyes | Video:

Burtonovo pojetí, jak ukazuje trailer, je však mnohem realističtější než jeho předešlá fantaskní tvorba.

Tim Burton v minulosti získal dvě nominace na Oscara za nejlepší animovaný film, poprvé v roce 2005 za film Mrtvá nevěsta Tima Burtona a po druhé před dvěma lety za film Frankenweenie

Tim Burton je americký režisér animovaných i hraných filmů, mezi jeho nejvýraznější filmy patří Střihoruký Edward, Beetlejuice nebo třeba Ospalá díra či Alenka v říši divů, která získala oscarové ocenění za výpravu a kostýmy.

Trailer nového Burtonova filmu Big Eyes je on-line. První diváci jej v amerických kinech uvidí 25. prosince 2014, česká premiéra zatím naplánovaná není, na Slovensku se ale film objeví v únoru 2015.

 

Právě se děje

před 2 minutami

Do Litvy dorazil rekordní počet migrantů, EU přislíbila Vilniusu miliony eur

Představitelé Evropské unie přislíbili Litvě miliony eur na pomoc s řešením migrační krize, z jejíhož rozpoutání pobaltská země obviňuje režim sousedního Běloruska a jeho autoritářského prezidenta Alexandra Lukašenka. Informovala o tom agentura AP s tím, že do Vilniusu v neděli přicestovala eurokomisařka pro vnitro Ylva Johanssonová. Ve stejný den překročilo hranici mezi Běloruskem a Litvou rekordních 287 migrantů, což je přibližně třikrát více než za celý loňský rok.

"Je to provokace Lukašenkova režimu. Musíme ukázat, že na území EU není volný vstup," prohlásila Johanssonová. "Litva, EU a státy Schengenu musí zabránit ilegálnímu vstupování do této oblasti. Proto my, celá Evropská unie, podporujeme Litvu, aby bránila naší společnou vnější hranici s Běloruskem," prohlásila zástupkyně unijní exekutivy před novináři.

Litevská pohraniční stráž letos zadržela 3832 migrantů, přičemž za celý loňský rok jich bylo 81. Více než dvě třetiny příchozích tvoří podle litevských úřadů Iráčané. Irácké aerolinie zvýšily od tohoto měsíce počet letů z Bagdádu do Minsku ze dvou na čtyři týdně a do běloruské metropole zavádějí spoje z dalších iráckých měst - Basry, Irbílu a Sulajmáníje, napsala AP.

Zdroj: ČTK
před 26 minutami

Deník N žaluje Zemanovu kancelář, protože neposkytuje informace některým médiím

Deník N podal žalobu na Kancelář prezidenta republiky kvůli tomu, že od konce května odmítá poskytovat informace některým médiím. V prohlášení na svém webu v pondělí list uvedl, že prezidentská kancelář je úřad jako každý jiný a nemůže si vybírat, zda bude plnit své povinnosti a dodržovat zákony. Mluvčí Pražského hradu Jiří Ovčáček napsal, že mu krok deníku "nestojí za jednu jedinou reakci".

Zdroj: ČTK
Další zprávy