VIDEO Tim Burton má Velké oči. Opustil fantaskní světy

jla
19. 9. 2014 16:23
Podívejte se na první trailer filmu Big Eyes slavného režiséra Tima Burtona. Je možná trochu jiný než by fanoušci očekávali.
Amy Adams v hlavní roli malířky Margaret Keane.
Amy Adams v hlavní roli malířky Margaret Keane. | Foto: Weinstein Company

New York - Příběh filmu nového filmu Tima Burtona Big Eyes (Velké oči) je inspirován skutečnou událostí, kdy se v 50. letech proslavila malířka Margaret Keane (Amy Adams) svými malbami dětských obličejů s velkýma očima. Její manžel Walter Keane (Christoph Waltz) si ale přivlastňuje její úspěchy, a tak se začnou soudit.

Podívejte se na trailer k filmu Tima Burtona Big Eyes
Podívejte se na trailer k filmu Tima Burtona Big Eyes | Video:

Burtonovo pojetí, jak ukazuje trailer, je však mnohem realističtější než jeho předešlá fantaskní tvorba.

Tim Burton v minulosti získal dvě nominace na Oscara za nejlepší animovaný film, poprvé v roce 2005 za film Mrtvá nevěsta Tima Burtona a po druhé před dvěma lety za film Frankenweenie

Tim Burton je americký režisér animovaných i hraných filmů, mezi jeho nejvýraznější filmy patří Střihoruký Edward, Beetlejuice nebo třeba Ospalá díra či Alenka v říši divů, která získala oscarové ocenění za výpravu a kostýmy.

Trailer nového Burtonova filmu Big Eyes je on-line. První diváci jej v amerických kinech uvidí 25. prosince 2014, česká premiéra zatím naplánovaná není, na Slovensku se ale film objeví v únoru 2015.

 

Právě se děje

před 9 minutami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy