TOP 10 nejvýdělečnějších animáků ovládlo Ledové království

Ledové království je z komerčního hlediska nejúspěšnějším animovaným filmem všech dob. Vydělalo 1,072 milionu dolarů. Podívejte se na další místa v Top 10 podle Boxofficemojo.com.
2. Toy Story 3: Příběh hraček. 1,063 miliardy dolarů. Disney.
3. Lví král. 987,5 milionu dolarů. Disney.
4. Já, padouch 2. 970,8 milionu dolarů. Universal.
5. Hledá se Nemo. 936,7 milionu dolarů. Pixar.
Foto: Disney
Kultura Kultura
31. 3. 2014 14:16
Disneyho film Ledové království má na kontě 1,072 miliardy dolarů. Podívejte se, které další animované snímky Disneyho pohádka v Top 10 překonala.

Fotogalerie - Komerčně nejúspěšnějším animovaným filmem všech dob se stalo Ledové království, které si už na své konto připsalo 1,072 miliardy dolarů.

Ledové království, které velmi volně zachází s motivy pohádky Hanse Christiana Andersena Sněhová královna, mělo světovou premiéru 27. listopadu, o den později se dostalo i do českých kin, kde vydělalo už přes 31 milionů korun.

V Top 10 žebříčku návštěvnosti v USA a Kanadě zůstal film přes tři měsíce. Získal také dva Oscary - pro nejlepší celovečerní animovaný film a nejlepší původní píseň.

Společnost Disney vydělává také na prodeji soundtracku. Podle Billboardu se už prodalo 202 tisíc nosičů s hudbou z Ledového království.

Tvrdou konkurencí je ale pro Ledové království snímek LEGO příběh, který se do kin dostal v únoru a už nyní má na kontě přes 400 milionů dolarů. Své premiéry si ale ještě odbude v Austrálii a také v Německu.

Podívejte se na TOP 10 komerčně nejúspěšnějších animovaných filmů všech dob v naší galerii.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 28 minutami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitována, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
před 44 minutami

Neštěstí v synagoze u Jeruzaléma si vyžádalo desítky zraněných

 Šest desítek zraněných si vyžádalo zhroucení ochozu v synagoze u Jeruzaléma, uvedla dnes agentura AFP. Deset zraněných je podle lékařů ve vážném či kritickém stavu, další padesátka zraněných je mimo ohrožení života, uvedl list The Times of Israel na svém webu.

Uvnitř synagogy charedimů, nejkonzervativnějších vyznavačů ortodoxního judaismu, bylo podle policie více než 600 lidí. Na místo přijíždějí sanitky, záběry na internetu zachytily chaos panující v davu před budovou, poznamenal deník.

Minulý měsíc v tlačenici na poutní hoře Meron zahynulo 45 lidí. Na místě se každoročně scházejí tisíce především ultraortodoxních židů k oslavám svátku Lag ba-omer. V osudovou noc jich tam bylo zřejmě až 100 tisíc a u kluzkého, zúženého východu nastala tlačenice.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Pokud Sněmovna vysloví nedůvěru vládě, Zeman ji nechá do voleb vládnout v demisi

Prezident Miloš Zeman trvá na svém předchozím výroku, že by nechal do voleb dovládnout v demisi vládu premiéra Andreje Babiše (ANO), pokud by jí Sněmovna začátkem června vyslovila nedůvěru. Frekvenci 1 dnes řekl, že to pokládá za nejlogičtější řešení. Opozici doporučil, aby se soustředila na volební kampaň a program a krátce před říjnovými sněmovními volbami nedělala podobné "vylomeniny".

Zeman řekl, že trvá na svém dřívějším vyjádření. "Nejlogičtějším postupem je nechat vládu dovládnout v demisi," uvedl. Sněmovna by měla z iniciativy koalic Spolu (ODS, KDU-ČSL, TOP 09) a Pirátů a STAN hlasovat začátkem června. Výsledek hlasování rozhodne postoj KSČM. "Já řekl i při jednání s opozičními předáky, že by se měli víc soustředit na kampaň a předvést své programy a kandidáty a nedělat takové vylomeniny, jako je hlasování o nedůvěře," prohlásil prezident.

Další zprávy