Hledal jsem typicky český fenomén, našel jsem chatu, říká o svém novém filmu režisér Tomáš Pavlíček

Třicetiletý český režisér Tomáš Pavlíček na festivalu v Karlových Varech představil svůj nový hraný film Chata na prodej. Zatímco v předešlých dílech si pohrával s formou a stylizací, teď se pokusil natočit normální film, jak říká. "Chtěl jsem, aby postavy byly postavami, aby ten film byl pravdivý, neexhibující, normální ve smyslu slova civilní," říká ve videorozhovoru. Chatu na prodej začnou česká kina promítat 26. července.
Nový film režiséra Tomáše Pavlíčka začnou kina promítat koncem července. | Video: Tomáš Stejskal
 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitována, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy