Hledal jsem typicky český fenomén, našel jsem chatu, říká o svém novém filmu režisér Tomáš Pavlíček

tst tst
10. 7. 2018 16:23
Třicetiletý český režisér Tomáš Pavlíček na festivalu v Karlových Varech představil svůj nový hraný film Chata na prodej. Zatímco v předešlých dílech si pohrával s formou a stylizací, teď se pokusil natočit normální film, jak říká. "Chtěl jsem, aby postavy byly postavami, aby ten film byl pravdivý, neexhibující, normální ve smyslu slova civilní," říká ve videorozhovoru. Chatu na prodej začnou česká kina promítat 26. července.
Nový film režiséra Tomáše Pavlíčka začnou kina promítat koncem července. | Video: Tomáš Stejskal
 

Právě se děje

před 24 minutami

Turecko přesune v první fázi do Sýrie milion uprchlíků, řekl Erdogan

Turecko v první fázi přesune do Sýrie milion syrských uprchlíků ze svého území. Řekl to v úterý turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. Turecká armáda od 9. října bojuje na severu Sýrie proti tamním kurdským oddílům s cílem zřídit podél hranice zónu pro bezpečný návrat uprchlíků. Turecko jich přijalo od roku 2011 na 3,6 milionu.

"Zajistíme oblast od Manbidže po iráckou hranici a v první fázi umožníme milionu syrských uprchlíků vrátit se domů. Později zajistíme návrat dvou milionů lidí," prohlásil prezident.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

V Brazílii spadl obytný dům. Nejméně dva lidé jsou mrtví a deset je nezvěstných

Sedmipodlažní obytný dům se dnes náhle zřítil ve městě Fortaleza na severovýchodě Brazílie. Hasiči a záchranáři z trosek zatím vyprostili dva mrtvé a osm zraněných, kteří byli převezeni do nemocnice. Tragická bilance ale může být vážnější, protože pod rozvalinami jsou ještě minimálně další dva živí lidé a deset osob se pohřešuje, informovala brazilská média. Podle svědků několik osob stihlo z budovy vyběhnout a mezi zraněnými je i pár lidí, kteří šli kolem. Příčiny kolapsu domu dosud nejsou jasné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy