Tom Cruise si při natáčení nového dílu Mission: Impossible zlomil kotník

ČTK Kultura ČTK, Kultura
17. 8. 2017 12:12
Americký herec Tom Cruise se zranil při natáčení nového, v pořadí šestého dílu Mission: Impossible. Další natáčení proto autoři filmu přerušili, původně plánované uvedení snímku v červenci 2018 prý však není ohrožené. Pětapadesátiletý Cruise, který nebezpečné scény často odehrává bez zastoupení profesionálním kaskadérem, má zlomený kotník. "Herec se zranil při nárazu do budovy," řekl režisér filmu Christopher McQuarrie. Hollywoodský list Variety napsal, že si Cruise zranil i bok. Divácky úspěšná akční série Mission: Impossible je špionážní thriller, kde Cruise ztvárnil hlavní roli agenta Ethana Hunta. V minulosti se podílel i na produkci snímků, z nichž jeden se točil v Praze.
Tom Cruise v Mission Impossible 4. Nezraněný.
Tom Cruise v Mission Impossible 4. Nezraněný. | Foto: Paramount Pictures

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Trump propustil Albrightovou a další z poradního orgánu Pentagonu

Americký prezident Donald Trump pokračuje necelé dva měsíce před koncem svého mandátu v personálních změnách na ministerstvu obrany. Podle zdrojů časopisu Foreign Policy zbavil funkce několik vysoce postavených činitelů z Odboru obranné politiky (DPB), což je externí poradní orgán ministerstva. Mezi nimi byla například Madeleine Albrightová, česká rodačka, jež byla první ženou, která stála v čele americké diplomacie v letech 1997 až 2001. Zprávy o personálních změnách následně potvrdilo i ministerstvo.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi.

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi. Uvedla to dnes Česká televize. Kriminalisté také zjistili, že Berbr ovládá společnost Lugas Corporation na Seychelských ostrovech, přes niž může řídit i své podnikání v Česku. I proto soud rozhodl, že zůstane ve vazbě.

"Kapitál této společnosti (na Seychelských ostrovech) dle rejstříku dosahuje výše 100.000 dolarů a je rozdělen do akcií, jichž je obviněný držitelem," citovala Česká televize z vazebního návrhu Vrchního státního zastupitelství v Praze.

Peníze i investiční drahé kovy objevili policisté při razii v Berbrově bankovní bezpečnostní schránce. Bankovky našli také v jeho kanceláři v budově Plzeňského fotbalového svazu, v jehož čele Berbr stál. Další hotovost zabavili podle České televize v trezoru vedeném na jeho dceru.

Do vazby fotbalového funkcionáře, který je jedním z 20 obviněných v kauze údajného ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí fotbalové ligy, poslal v říjnu Obvodní soud pro Prahu 6. Proti rozhodnutí Berbr podal stížnost, které minulý týden odvolací pražský městský soud nevyhověl.

Zdroj: ČTK
Další zprávy