Terry Gilliam konečně natočí odkládaného Dona Quijota

mad
23. 6. 2015 17:45
Americký režisér a bývalý člen skupiny Monty Python po letech nezdarů a potíží natočí film o Donu Quijotovi. Snímek vznikne v rámci smlouvy s Amazonem. Natáčení začne po Vánocích.
Terry Gilliam na festivalu v Benátkách
Terry Gilliam na festivalu v Benátkách | Foto: Reuters

Praha – Terry Gilliam chtěl film o Donu Quijotovi zrežírovat již v 90. letech. Natáčení začalo v roce 1998 ve Španělsku, do hlavních rolí obsadil Johnnyho Deppa a Jeana Rocheforta. Produkce se však potýkala s neskutečnou sérií problémů.

Během několika dnů natáčení Muže, který zabil Dona Quijota, zničilo krupobití techniku za mnoho tisíc dolarů, místo ohlušovaly prolétající stíhačky a Rochefort onemocněl tak, že nemohl ani točit scény na koni. Režisér tak musel předstoupit před štáb s oznámením, že se natáčení ruší. O strastech projektu vznikl dokument Ztracen v La Mancha (2002) režisérů Keitha Fultona a Louise Pepeho. Nyní to však vypadá, že Gilliam svůj vysněný film natočí.

Natáčení by mělo začít po Vánocích a příběh bude reflektovat režisérovu dlouhou a náročnou cestu realizace filmu, který se pro něj podle jeho slov stal bláznivou, zoufalou posedlostí, jíž se zbaví jen jeho dokončením. Dona Quijota si zahraje John Hurt, průmyslníka Tobyho Jack O’Connell (Nezlomný).

Film, který volně vychází ze slavné knihy Miguela Cervantese, získal finance díky dohodě s Amazonem, jak řekl Gilliam v rozhovoru pro americký web The Playlist. Tvůrce zaujal také způsob, jakým chce společnost filmy distribuovat - nejdřív poběží film měsíc či dva v kinech a pak si jej diváci mohou za peníze streamovat.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Sesuvy půdy v africkém Burundi zabily nejméně 38 lidí

Nejméně 38 lidí zemřelo v noci na dnešek při sesuvech půdy způsobených prudkými dešti v Burundi. Informovala o tom agentura AFP s odkazem na místní policii, podle níž se zatím jedná o předběžnou bilanci. Pátrací práce na místě stále pokračují. Silné deště sužují celý region východní Afriky již přes dva měsíce a způsobily tam za tu dobu smrt již 265 lidí. Srážky přitom podle meteorologů nemají v blízké době ustat.

K poslednímu neštěstí došlo ve vesnici Mugina na severozápadě Burundi. Kvůli dešťům se utrhly části několika strání, na nichž stály obytné domy.

"Stalo se to v noci, když byli všichni doma. Půda ze sesuvů se hrnula po třech velice příkrých kopcích a cestou vše pohřbila," řekl AFP jeden ze svědků na místě. "Celé rodiny byly pohřbeny zaživa, stejně jako jejich domy, jejich dobytek a jejich pole, je to strašlivé," dodal. Na místo podle něj sice dorazila policie, jež spolu s dobrovolníky pátrá po přeživších. Nemají ale k dispozici žádnou techniku a sutiny prohledávají jen rukama. Zasažený region nedaleko hranic s Rwandou je velice těžko dostupný.

Zdroj: ČTK
Další zprávy