Terry Gilliam konečně natočí odkládaného Dona Quijota

mad
23. 6. 2015 17:45
Americký režisér a bývalý člen skupiny Monty Python po letech nezdarů a potíží natočí film o Donu Quijotovi. Snímek vznikne v rámci smlouvy s Amazonem. Natáčení začne po Vánocích.
Terry Gilliam na festivalu v Benátkách
Terry Gilliam na festivalu v Benátkách | Foto: Reuters

Praha – Terry Gilliam chtěl film o Donu Quijotovi zrežírovat již v 90. letech. Natáčení začalo v roce 1998 ve Španělsku, do hlavních rolí obsadil Johnnyho Deppa a Jeana Rocheforta. Produkce se však potýkala s neskutečnou sérií problémů.

Během několika dnů natáčení Muže, který zabil Dona Quijota, zničilo krupobití techniku za mnoho tisíc dolarů, místo ohlušovaly prolétající stíhačky a Rochefort onemocněl tak, že nemohl ani točit scény na koni. Režisér tak musel předstoupit před štáb s oznámením, že se natáčení ruší. O strastech projektu vznikl dokument Ztracen v La Mancha (2002) režisérů Keitha Fultona a Louise Pepeho. Nyní to však vypadá, že Gilliam svůj vysněný film natočí.

Natáčení by mělo začít po Vánocích a příběh bude reflektovat režisérovu dlouhou a náročnou cestu realizace filmu, který se pro něj podle jeho slov stal bláznivou, zoufalou posedlostí, jíž se zbaví jen jeho dokončením. Dona Quijota si zahraje John Hurt, průmyslníka Tobyho Jack O’Connell (Nezlomný).

Film, který volně vychází ze slavné knihy Miguela Cervantese, získal finance díky dohodě s Amazonem, jak řekl Gilliam v rozhovoru pro americký web The Playlist. Tvůrce zaujal také způsob, jakým chce společnost filmy distribuovat - nejdřív poběží film měsíc či dva v kinech a pak si jej diváci mohou za peníze streamovat.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Fotbalová Premier League se podle BBC znovu rozjede 17. června

Za tři týdny ve středu 17. června se znovu rozjede fotbalová Premier League, po bundeslize další z nejprestižnějších soutěží na světě. O termínu restartu sezony v Anglii po koronavirové pauze informovala BBC. Mluvčí soutěže to zatím nepotvrdil s tím, že jednání asociace FA se všemi dvaceti účastníky stále pokračuje. Hrát se bude stejně jako jinde v Evropě bez diváků a první den jsou na programu dvě dohrávky.

Bundesliga v Německu začala 16. května, o týden později se přidala první liga v Česku a po dnešku zná datum obnovení sezony i Premier League. Po dvou úvodních zápasech Manchester City - Arsenal a Aston Villa - Sheffield United se naplno rozjede o tři dny později během víkendu.

Anglická liga je kvůli pandemii nemoci covid-19 přerušená od 13. března. Předtím se stihlo odehrát neúplných 29 kol z 38. Tabulku před obhájcem titulu Manchesterem City vede s ohromným náskokem 25 bodů Liverpool a ve zbývajících devíti zápasech mu proto stačí dvakrát vyhrát, aby se po 30 letech stal mistrem.

Pokud se termín obnovení sezony potvrdí, pauza v Premier League bude tříměsíční. Ve středu si kluby odsouhlasily druhou fázi k návratu, na který čekají také Tomáš Souček s West Hamem a Matěj Vydra v Burnley. Týmy již mohou trénovat i kontaktně. V malých skupinkách se kluby připravují od minulého týdne.

V rámci rozsáhlého testování na koronavirus se objevilo během tří vln 12 pozitivních případů mezi hráči a členy realizačních týmů. Pro všechny nakažené automaticky platí týdenní karanténa.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Bezprizorní dětští uprchlíci v Řecku podle Hamáčka nejsou

V řeckých táborech podle ministra vnitra Jana Hamáčka (ČSSD) nejsou dětští uprchlíci, kteří by byli vhodní pro převoz do Česka. Přivézt do ČR sedmnáctileté Afghánce či Pákistánce by nemělo smysl, řekl ve čtvrtek ministr ve Sněmovně při interpelacích. Zopakoval, že ministerstvo vnitra pokládá celou záležitost za uzavřenou.

"Žádné děti, které by byly bezprizorní, opuštěné a vhodné k relokaci do České republiky, nejsou. Je tam celá řada sedmnáctiletých Afghánců a Pákistánců, kteří z mého pohledu nemají šanci na nějakou rozumnou resocializaci v ČR," uvedl ministr vnitra. Podle něj by tito mladíci pravděpodobně brzo odešli za svými příbuznými do Německa nebo Švédska. Česko bude podle Hamáčka nadále pomáhat řešit situaci v řeckých uprchlických táborech materiálně.

Zdroj: ČTK
Další zprávy