Fila: Teroristka s Janžurovou se nepovedla. Zneužívá velmi dobré herce

Kamil Fila Kamil Fila
8. 4. 2019 10:49
Film režiséra Radka Bajgara nazvaný Teroristka je nepovedený, tvrdí kritik Kamil Fila. Podle něj herci zvládají své role dobře, závěrečné násilí, kterým se řeší bezpráví, je ale děsivé a nepřijatelné. Černá komedie stojí na výkonech Ivy Janžurové a Martina Hofmanna, zaměřuje se na střední generaci a hovoří o jejím opominutí a frustraci. Většina děje se odehrává v zahrádkářské kolonii.
Teroristku promítají kina od uplynulého čtvrtka. | Video: Kamil Fila, Blahoslav Baťa
 

Právě se děje

Aktualizováno před 5 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy