Hasta la vista, Arnie. Terminátor míří do starého železa, studio už nechce v sérii pokračovat

mad
23. 3. 2017 9:07
Podle zdroje amerického deníku nebude již série Terminátor pokračovat. Studio Paramount údajně odložilo veškeré plány na další filmy, byť měl poslední díl série dobré tržby. Arnold Schwarzenegger si zahrál ve všech pěti dílech série, ačkoli v Terminator Salvation (2009) se jen mihl.
Arnold Schwarzenegger
Arnold Schwarzenegger | Foto: Paramount Pictures

Společnost Paramount, která je vlastníkem práv k filmové sérii Terminátor, se rozhodla s tvorbou dalších dílů nepokračovat, píše deník The New York Daily News.

Všechny práce i plány na dalších snímcích tak byly zastaveny. "Pro Terminátora a Arnolda to znamená konec", řekl nejmenovaný zdroj.

"Studio zcela stáhlo pokračování ze svého rozvrhu, což znamená, že nebude žádná preprodukce ani plány na pokračování. Tvůrcům byly nabídnuty dlouhodobé smlouvy, ale s tímhle je konec."

Terminátor s tváří herce Arnolda Schwarzeneggera naposledy vystoupil ve filmu Terminator: Genisys v roce 2015. Snímek, ve kterém hrála také Emilia Clarke známá z televizního seriálu Hra o trůny, byl v amerických kinech finančním zklamáním, když utržil necelých 90 milionů dolarů. Po světě však pátý díl série nastřádal přes 350 milionů dolarů, připomíná web deníku The Guardian.

Předzvěstí konce série bylo už to, že Paramount minulý rok stáhl plánovaný sequel ze svého letošního programu. "Na film Genisys se pohlíželo jako na vzkříšení franšízy, ale kritici šťastní nebyli a šéfům studia se nějak znelíbil nápad natočit toho víc, přestože měli velké výdělky", dodal zdroj. Studio se k situaci nevyjádřilo.

Schwarzenegger si zahrál ve všech pěti dílech série, ačkoli ve čtvrtém titulu Terminator Salvation (2009) měl jen malé digitální cameo. Za terminátorskou ságu údajně vydělal více než 100 milionů dolarů.

V lednu média informovala o tom, že režisér prvních dvou dílů James Cameron chystá restart universa poté, co v roce 2019 znovu získá částečná práva k sérii. Zatím není jasné, jak rozhodnutí studia Paramount tyto plány ovlivní. Cameron v současnosti točí pokračování Avatara.

 

Právě se děje

před 2 minutami

EU vyzvala USA, ať přehodnotí ukončení spolupráce s WHO

Evropská unie vyzvala Spojené státy, aby přehodnotily své rozhodnutí skončit spolupráci se Světovou zdravotnickou organizací (WHO). Krok oznámil na páteční tiskové konferenci americký prezident Donald Trump a konstatoval přitom, že WHO je pod vlivem Číny.

Na USA se v sobotu obrátila předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a šéf unijní diplomacie Josep Borrell, uvedla agentura AFP. "WHO musí být nadále schopna řídit mezinárodní reakci na pandemie, tu nynější i ty budoucí. Z tohoto důvodu je účast všech nezbytná a nutná," uvedli ve společném prohlášení.

Trump při pátečním oznámení uvedl, že Spojené státy své prostředky původně určené této organizaci věnují na jiné globální zdravotnické účely. Loni USA pokryly zhruba 20 procent rozpočtu WHO.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Třináctku zadržených kvůli loňské smrti 39 Vietnamců, jejichž těla se našla v kontejneru u Londýna, obvinili

Třináct osob, které byly ve Francii zadrženy v souvislosti s loňskou smrtí 39 vietnamských migrantů, jejichž těla byla nalezena v Británii, bylo obviněno z organizovaného pašování lidí, napomáhání při vstupu na území a ze zločinného spolčení. Šest z nich bylo obviněno z neúmyslného zabití. Dvanáct ze zadržených je ve vazbě, poslední se nachází pod soudním dohledem. Informovala o tom dnes agentura AFP s odvoláním na soudní zdroj. Těla migrantů se našla loni v říjnu v chladírenském kontejneru nedaleko Londýna.

Obvinění jsou převážně Vietnamci a Francouzi. Zadrženi byli v úterý na různých místech v okolí Paříže. Ve stejnou dobu zatkla policie v Belgii v souvislosti se smrtí vietnamských migrantů dalších 13 lidí. Mezinárodní operaci koordinovala agentura EU pro justiční spolupráci Eurojust a policejní agentura Europol.

Loni 23. října byla v chladírenském kontejneru v průmyslové zóně na východ od Londýna objevena těla 31 mužů a osmi žen, dvěma z obětí bylo pouhých 15 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy