Hasta la vista, Arnie. Terminátor míří do starého železa, studio už nechce v sérii pokračovat

mad
23. 3. 2017 9:07
Podle zdroje amerického deníku nebude již série Terminátor pokračovat. Studio Paramount údajně odložilo veškeré plány na další filmy, byť měl poslední díl série dobré tržby. Arnold Schwarzenegger si zahrál ve všech pěti dílech série, ačkoli v Terminator Salvation (2009) se jen mihl.
Arnold Schwarzenegger
Arnold Schwarzenegger | Foto: Paramount Pictures

Společnost Paramount, která je vlastníkem práv k filmové sérii Terminátor, se rozhodla s tvorbou dalších dílů nepokračovat, píše deník The New York Daily News.

Všechny práce i plány na dalších snímcích tak byly zastaveny. "Pro Terminátora a Arnolda to znamená konec", řekl nejmenovaný zdroj.

"Studio zcela stáhlo pokračování ze svého rozvrhu, což znamená, že nebude žádná preprodukce ani plány na pokračování. Tvůrcům byly nabídnuty dlouhodobé smlouvy, ale s tímhle je konec."

Terminátor s tváří herce Arnolda Schwarzeneggera naposledy vystoupil ve filmu Terminator: Genisys v roce 2015. Snímek, ve kterém hrála také Emilia Clarke známá z televizního seriálu Hra o trůny, byl v amerických kinech finančním zklamáním, když utržil necelých 90 milionů dolarů. Po světě však pátý díl série nastřádal přes 350 milionů dolarů, připomíná web deníku The Guardian.

Předzvěstí konce série bylo už to, že Paramount minulý rok stáhl plánovaný sequel ze svého letošního programu. "Na film Genisys se pohlíželo jako na vzkříšení franšízy, ale kritici šťastní nebyli a šéfům studia se nějak znelíbil nápad natočit toho víc, přestože měli velké výdělky", dodal zdroj. Studio se k situaci nevyjádřilo.

Schwarzenegger si zahrál ve všech pěti dílech série, ačkoli ve čtvrtém titulu Terminator Salvation (2009) měl jen malé digitální cameo. Za terminátorskou ságu údajně vydělal více než 100 milionů dolarů.

V lednu média informovala o tom, že režisér prvních dvou dílů James Cameron chystá restart universa poté, co v roce 2019 znovu získá částečná práva k sérii. Zatím není jasné, jak rozhodnutí studia Paramount tyto plány ovlivní. Cameron v současnosti točí pokračování Avatara.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy