Tarantino se vrátí k Hanebným panchartům v Killer Crow

Kultura Kultura
30. 12. 2012 21:02
Film Killer Crow by měl vycházet z vyřazeného materiálu Hanebných panchartů
Quentin Tarantino
Quentin Tarantino | Foto: Luboš Vedral

Praha - Quentin Tarantino možná brzy zkombinuje spravedlivý hněv židů vůči nacistům z Hanebných panchartů a solidaritu s černochy z Nespoutaného Djanga. Režisér naznačil, že by v příštím filmu mohl vzkřísit materiál vyřazený z tři roky starého válečného dramatu, tedy příběh černých amerických vojáků.

O projektu s názvem Killer Crow (Zabijácká vrána) se režisér zmínil v rozhovoru s Henrym Louisem Gatesem Jr. pro server The Root.

Foto: Aktuálně.cz

„Nevím přesně, kdy to zrealizuji, ale je na tom něco, co si žádá trilogii," prohlásil Tarantino v souvislosti s dvěma předchozími filmy. „Moje původní představa Hanebných Panchartů byla obrovským obrazem, v němž uvidíte v menším vydání příběh, který zůstal ve filmu, ale taky by se věnoval černé pěchotě, osí*ané americkou armádou, které by z toho hráblo. Oni by - právě jako poručík Aldo Reines (Brad Pitt) a jeho Pancharti - nastoupili na vlastní válečnou stezku, zabili by bílý vojáky a bílý důstojníky na vojenský základně a probojovali by se do Švýcarska… Mám většinu z toho napsanou a připravenou. Je nutný k tomu jen připsat druhou polovinu."

Pokud bude Killer Crow uskutečněn, měl by se každopádně odehrávat stejně jako Pancharti v roce 1944 a je možné, že se v něm objeví některé stejné postavy. 

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

  

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 5 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy