Tarantino, Maradona, Bídníci z předměstí. Česká kina uvedou 17 filmů z Cannes

Skoro dvě desítky filmů z právě skončeného festivalu v Cannes zamíří do českých kin. Bude mezi nimi i pět oceněných děl včetně vítěze, snímku o sociální nerovnosti v Jižní Koreji. Češi dále uvidí novinky režisérů Quentina Tarantina, Jima Jarmusche, bratří Dardenneů, Kena Loache nebo drama, které si slíbil pustit francouzský prezident Emmanuel Macron.
Jarmuschův nový film Mrtví neumírají začnou česká kina promítat 4. července. | Video: CinemArt

Mrtví neumírají

Režie: Jim Jarmusch, česká distribuce CinemArt

Zahajovacím filmem letošního festivalu v Cannes byla zombie komedie režiséra Jima Jarmusche nazvaná Mrtví neumírají. 4. července ji do kin uvede CinemArt.

Film se odehrává v poklidném městečku Centerville. Má jedno bistro, jednu policejní stanici a jednu benzinovou pumpu. Místní obyvatelé začnou čelit hordám zombies vylézajících z hrobů. To je však jen první plán, v tom druhém se snímek vypořádává s lidmi popírajícími změnu klimatu, americkou politikou nebo konzumním světem závislým na smartphonech.

Policisty, kteří se snaží bojovat s nemrtvými, ztvárnili Adam Driver, herečka Chloë Sevignyová a Bill Murray. K dalším hvězdám Jarmuschovy novinky patří popová zpěvačka Selena Gomezová, herečka Tilda Swintonová šermující se samurajským mečem nebo zpěvák Tom Waits coby místní poustevník. Drobnou roli zombie závislé na kofeinu dostal zpěvák Iggy Pop.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Stoupenci Navalného, jehož zdravotní stav se horší, svolali na středu masové demonstrace

Stoupenci vězněného ruského opozičního politika Alexeje Navalného svolali na 21. dubna demonstrace, které by podle nich mohly být největšími protesty v moderní historii Ruska. Chtějí tak přitáhnout pozornost ke zhoršujícímu se zdravotnímu stavu opozičního vůdce, uvedla v neděli agentura Reuters. Obavy o zdraví Navalného vyjádřila dnes Francie. Dcera Navalného vyzvala ruské úřady, aby k němu do věznice vpustily lékaře, kterého si on sám vybere.

Zdroj: ČTK
Další zprávy