Tarantino láká Jennifer Lawrence do bizarní galanterie

Kultura Kultura
22. 8. 2014 14:51
Tarantinův western The Hateful Eight po mnohých peripetiích má zamířit do kin v roce 2015.
Jennifer Lawrence, oscarová herečka i hvězda série Hunger Games.
Jennifer Lawrence, oscarová herečka i hvězda série Hunger Games. | Foto: Reuters

Praha - Oscarová herečka Jennifer Lawrence by se mohla stát jednou z  hvězd chystaného a mnohými peripetiemi stiženého westernu Quentina Tarantina The Hateful Eight. Zprávu přinesl blog Collider s tím, že by si Lawrence zahrála například s Timem Rothem, Samuelem L. Jacksonem, Michaelem Madsenem či Brucem Dernem.

Jednání už nejsou ve fázi, kdy by Tarantino vybíral herce, ale Jennifer Lawrence už prý jedná o konkrétních podmínkách smlouvy.

O ději snímku je už známých více podrobností, než by si možná jeho tvůrce přál. Na začátku roku totiž celý scénář unikl na internet, což Tarantina natolik dopálilo, že pár týdnů uvažoval o tom, že celý projekt vzdá. O pár měsíců později už ale bylo jasno, že film vznikne a dokonce se v dubnu uskutečnilo veřejná prezentace scénáře, z nějž v Los Angeles četly některé již zmíněné herecké hvězdy.

Snímek The Hateful Eight má volně navázat na Nespoutaného Djanga. Žánrově se tak Tarantino opět vydá do westernu, děj ale tentokrát zasadil do Wyomingu několik let po americké občanské válce. Scénář začíná jízdou v dostavníku s nájemným žoldákem (Kurt Russell), který se připoutal ke své kořisti (Amber Tamblyn) a jede si vybrat odměnu za její dopadení.

Do dostavníku postupně nasedne válečný veterán Samuel L. Jackson i muž, který tvrdí, že je nastupujícím šerifem nedalekého městečka Red Rock. Dostavník pak musí v bouři zastavit a cestující se ukryjí v bizarní galanterii nazvané Minnie’s Haberdashery.

Scénář začne nabírat na obrátkách ve chvíli, kdy jedna z postav v galanterii otráví šálek kávy a dva lidé na místě zemřou. Společnost to rozdělí na dvě skupiny a z The Hateful Eight se stává detektivka.

Do kin by měl film přijít v roce 2015.

 

Právě se děje

před 18 minutami

Kvalifikací v Ruce prošla trojice českých skokan. Sakala spadl

Trojnásobné zastoupení budou mít čeští skokani na lyžích v druhém závodu sezony Světového poháru ve finské Ruce. Po neúspěšné kvalifikaci minulý týden ve Wisle si dnes na severu Evropy postup do závodu zajistili Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Vojtěch Štursa.

Kožíšek obsadil výkonem 112,5 metru 20. místo, Polášek doletěl o půl metru dál, bodově mu to ale stačilo na umístění o sedm příček níž. Štursa proklouzl do postupové padesátky s výkonem 96,5 m jako poslední. Neuspěl Filip Sakala, který neustál doskok a po pádu skončil šedesátý.

Kvalifikaci ovládl Polák Dawid Kubacki, jenž výkonem 135,5 metru předvedl nejdelší skok dne. Vítěz úvodního závodu SP ve Wisle Němec Markus Eisenbichler byl šestý.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Cyklista Karel Vacek bude jezdit za bývalou stáj Kreuzigera

Český cyklista Karel Vacek bude od příští sezony oblékat dres elitního týmu WorldTour Qhubeka ASSOS. Dvacetiletý nadějný jezdec v jihoafrické stáji, která do letoška závodila pod názvem NTT, vystřídá krajana Romana Kreuzigera. Ten naopak zamířil do druhodivizního týmu Gazprom-RusVelo.

Vackovo angažmá dnes potvrdilo vedení týmu. Spolu s ním přišli i osmadvacetiletý Polák Lukasz Wišniowski a o čtyři roky mladší Američan Sean Bennett.

Vacek, jenž v roce 2019 působil v týmu Hagens-Axeon a letos jezdil za italskou stáj Colpack Ballan, si posun mezi elitu nemohl vynachválit. "Jsem nadšený, že mohou být součástí týmu Qhubeka ASSOS, je to úžasné. Těším se, že se pro příští sezonu dostanu do co nejlepší formy," uvedl na týmovém webu.

"Mým největším snem je samozřejmě Tour de France nebo jiný ze závodů Grand Tours, dosáhnout tam jednou na dobrý výsledek v celkovém pořadí. To je můj kariérní cíl, ale teď jsem rád a vděčný, že jsem se stal součástí skvělého týmu," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy