Tarantino láká Jennifer Lawrence do bizarní galanterie

Kultura Kultura
22. 8. 2014 14:51
Tarantinův western The Hateful Eight po mnohých peripetiích má zamířit do kin v roce 2015.
Jennifer Lawrence, oscarová herečka i hvězda série Hunger Games.
Jennifer Lawrence, oscarová herečka i hvězda série Hunger Games. | Foto: Reuters

Praha - Oscarová herečka Jennifer Lawrence by se mohla stát jednou z  hvězd chystaného a mnohými peripetiemi stiženého westernu Quentina Tarantina The Hateful Eight. Zprávu přinesl blog Collider s tím, že by si Lawrence zahrála například s Timem Rothem, Samuelem L. Jacksonem, Michaelem Madsenem či Brucem Dernem.

Jednání už nejsou ve fázi, kdy by Tarantino vybíral herce, ale Jennifer Lawrence už prý jedná o konkrétních podmínkách smlouvy.

O ději snímku je už známých více podrobností, než by si možná jeho tvůrce přál. Na začátku roku totiž celý scénář unikl na internet, což Tarantina natolik dopálilo, že pár týdnů uvažoval o tom, že celý projekt vzdá. O pár měsíců později už ale bylo jasno, že film vznikne a dokonce se v dubnu uskutečnilo veřejná prezentace scénáře, z nějž v Los Angeles četly některé již zmíněné herecké hvězdy.

Snímek The Hateful Eight má volně navázat na Nespoutaného Djanga. Žánrově se tak Tarantino opět vydá do westernu, děj ale tentokrát zasadil do Wyomingu několik let po americké občanské válce. Scénář začíná jízdou v dostavníku s nájemným žoldákem (Kurt Russell), který se připoutal ke své kořisti (Amber Tamblyn) a jede si vybrat odměnu za její dopadení.

Do dostavníku postupně nasedne válečný veterán Samuel L. Jackson i muž, který tvrdí, že je nastupujícím šerifem nedalekého městečka Red Rock. Dostavník pak musí v bouři zastavit a cestující se ukryjí v bizarní galanterii nazvané Minnie’s Haberdashery.

Scénář začne nabírat na obrátkách ve chvíli, kdy jedna z postav v galanterii otráví šálek kávy a dva lidé na místě zemřou. Společnost to rozdělí na dvě skupiny a z The Hateful Eight se stává detektivka.

Do kin by měl film přijít v roce 2015.

 

Právě se děje

před 23 minutami

Bělobrádek se nebude ucházet o uvolněný předsednický post lidovců, Výborný odstoupil z osobních důvodů

Bývalý dlouholetý předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek vyloučil kandidaturu na pozici šéfa strany. Na twitteru uvedl, že se o pozici ucházet nebude, neboť kandidaturu ohlásili místopředseda strany a šéf lidoveckého poslaneckého klubu Jan Bartošek a europoslanec Tomáš Zdechovský. Místo z rodinných důvodů opouští Marek Výborný.

"Vzhledem k tomu, že kandidaturu na předsedu KDU-ČSL ohlásili Jan Bartošek a Tomáš Zdechovský, kandidovat určitě nebudu. Konec hlášení," uvedl Bělobrádek.

Výborný rezignuje na funkci předsedy k termínu mimořádného sjezdu strany, který by se měl uskutečnit 25. ledna. Termín na dnešním jednání musí případně potvrdit celostátní konference, která je nejvyšším stranickým orgánem mezi sjezdy.

před 57 minutami

Z nemocnice v Ostravě byl propuštěn i druhý zraněný po střelbě

Po úterní střelbě ve Fakultní nemocnici Ostrava už ve zdravotnickém zařízení nezůstává žádný pacient. I druhého zraněného muže lékaři v pátek odpoledne propustili do domácí péče. 

Dvaačtyřicetiletý střelec zabil sedm lidí. Poslední oběť, kterou muž střelil do hlavy, podlehla svým zraněním ve čtvrtek. Žena byla od útoku v kritickém stavu. Ve stejný den byl do domácího léčení propuštěn jeden ze zraněných mužů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy